Skocz do zawartości

Zdjęcie

spadek

spadek prawo rodzina

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bruno

bruno

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 16:23

Mam problem z zlozeniem wniosku o nabycie praw do spadku w sadzie.Po smierci ojca a potem matki w domu rodzinnym zostala siostra,niema zapisow I testament,prosby z jeszcze wtedy bratem,by sprawy rodzinne uregulowac,siostra odmawiala,powod niewiadomy,brat zmarl I zostala siostra I ja,siostra zmarla,zostalem sam,oczywiscie jest jej corka,ktura mieszkala przez pewien czas w USA,obecnie w panstwie Czechy.Obecnie twierdzi,ze siostra zameldowala ja w naszym domu,sprawdzilem nie,siostrzenica odmawia wspolpracy I to calkowitej nie chce zalatwic aktu urodzenia,I malzenstwa,bez tego nie mozna zlozyc wniosku,oczywiscie numeru ksiegi wieczystej ,tagze.Obecnie nie moge wejsc do domu,telefon zostal wylaczony.Nadmieniam,ze biorac wniosek w sadzie pouczono mnie,ze jest moj obowiazek zabezpieczenia ,dom I wszelkie dokumenty w tym domu,az do wydania orzeczenia sadu.Chcem ta sprawe zalatwic sprawnie nie byc dla nikogo nieodpowiedzialnym,tym bardziej,ze siostrzenica ma problem od urodzenia,potem szkola specjalna,cos mowi,za chwile,jgby nieobecna,to bardzo przykre,prosze o pomoc,jak mam sie zachowac,policja w tym przypadku nie odmawia pomocy,tym bardziej,ze osoby trzecie sa wrogie.Dodam,kontakt z siostra byl bardzo utrudniony"charakter" pomagalem finansowo itd.to bylo dobrze,nawet bedac ciezko chora w tym przypadku ,odmowa pomocy,sa tzw.przyjaciele.

#2 bruno

bruno

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 19:14

Napisatem w temacie w czym jest rzecz,to dla mnie powazny problem,prosze o odpowiedz,BRUNO

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2015 - 19:14

Napisatem w temacie w czym jest rzecz,to dla mnie powazny problem,prosze o odpowiedz,BRUNO

Na forum porad udzielają internauci w oparciu o własne doświadczenia w danym temacie. Nie ma tu prawników. Twoja sprawa jest na tyle skomplikowana, że wątpię, żeby ktoś udzielił Ci kompetentnej odpowiedzi na pytania. A jeśli nawet ktoś da Ci odpowiedź, nigdy nie będziesz miał pewności, że to odpowiedź prawidłowa.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spadek, prawo, rodzina

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych