Skocz do zawartości

Zdjęcie

Firma za granicą - podatki i składki ubezpieczeniowe

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197153 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:04

Coraz więcej Polaków przenosi swoją działalność gospodarczą do innych krajów Unii Europejskiej, najczęściej chyba do Wielkiej Brytanii. Często jest to spowodowane skomplikowanym systemem podatkowym, niejasnymi przepisami prawnymi, czy kłopotami w komunikacji z polskim fiskusem. Przyjrzyjmy się więc, czy taka przeprowadzka nam się opłaca w wypadku jednoosobowej działalności gospodarczej.

Powrót do artykułu: Firma za granicą - podatki i składki ubezpieczeniowe

#2 Guest_zenek

Guest_zenek
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:04

W Drozd.biz na pewno pomogą. Mają kompleksową wiedzę i doświadczenie. A dzięki rejestracji spółki w Wielkiej Brytanii możesz osiągnąć wymierne oszczędności podatkowe oraz korzyści handlowe. Moim zdaniem to najlepsze możliwe rozwiązanie przy takiej sytuacji w Polsce.

#3 Guest_Felix

Guest_Felix
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2016 - 18:35

Moim zdaniem warto brać pod uwagę rejestrowanie firmy za granicą a prowadzenie jej normlanie w Polsce. W tym wypadku popularne są Czechy, są do tego firmy ( np. Idoneo) które pomagają w założeniu takiej firmy właśnie w Czechach, z tego co wiem to opcja przynajmniej godna rozważenia

#4 Guest_Gery

Guest_Gery
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 18:08

Idoneo zdecydowanie polecam. Korzystałem z ich usług, gdy zakładałem pierwszą firmę w Czechach i sprawdzili się znakomicie. Sprawnie, bez problemów, znają się na tym co robią, a same Czechy są mały raje, jeżeli kogoś nie chce zjesć ZUS na samym początku :P

#5 Guest_Greszz

Guest_Greszz
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2016 - 19:41

Jeżeli chcemy rejestrować firmę za granicą przy jednoczesnym działaniu jej w Polsce, to np. Czechy moim zdaniem - dobra opcja. Z tego co wiem koszty prowadzenia znacznie niższe, ZUS nie zjada nas na początku itd. Jeżeli sie nie znamy - faktycznie, firmy w stylu tego Idoneo mogą być fajną opcją, lepiej chyba dać to do zrobienia komuś, kto się na tym po prostu zna i nic nie zawali

#6 Guest_Plob

Guest_Plob
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 22:12

Ja również kożystan z Tentego i od tamtej pory wypróżniam się regularnie.... nie przesadzacie z tą reklamą?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych