Skocz do zawartości

Ciąża a l4

ciąża zasilek l4 macierzynski

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2015 - 15:08

Witam

Od 5 miesiecy jestem zatrudniona na umowe o prace na czas nieokreslony, zarobki to 4500 brutto,3201 netto.Jestem w ciazy pierwszy miesiac-od kiedy moge isc na L4 ? Jaką kwote będę dostawała co miesiąc? Jakie koszty za mnie ponosi pracodawca-chodzi mi o skladki jakie musi poniesc przez okres mojego zwolnienia.Dziekuje za odpowiedzi. pozdrawiam KAja

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20759 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 wrzesień 2015 - 15:14

wink.png"....od kiedy moge isc na L4...." na zwolnienie się nie chodzitongue.png, zwolnienie wystawia lekarz jeśli stwierdzi chorobę lub zagrożenie ciąży.

A to, że jesteś w ciąży to nie jest powód do korzystania ze zwolnienia, ale się napracowałaś, całe 5 m-cysmile.png

#3 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2015 - 15:22

wink.png"....od kiedy moge isc na L4...." na zwolnienie się nie chodzitongue.png, zwolnienie wystawia lekarz jeśli stwierdzi chorobę lub zagrożenie ciąży.

A to, że jesteś w ciąży to nie jest powód do korzystania ze zwolnienia, ale się napracowałaś, całe 5 m-cysmile.png

Prosze o odpowiedzi na zadane pytania a nie na osobiste aluzje, pracodawca chce mnie zatrzymac w pracy a lekarz sugeruje zwolnienie,dlatego pytam jakie straty ponosi pracodawca.

#4 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3690 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 24 wrzesień 2015 - 12:42

http://praca.wp.pl/t...,wiadomosc.html

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20759 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 wrzesień 2015 - 14:43

Gorzej będzie kiedy ZUS stwierdzi pozorność zatrudnienia, a pracodawca będzie miał same problemy z kontrolą, nie mówiąc o tym, że pracownik nie dostanie NIC.

I nie ma się co oburzać, tylko przeczytać ze zrozumieniem.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, zasilek, l4, macierzynski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych