Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prezent

Prezent podarunek

wróć do serwisu Księgowość 28 odpowiedzi w tym temacie

#1 nataliakatarzyna

nataliakatarzyna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 09:25

Witam. Dostałam od siostry w prezencie ławę, telewizor i suszarke. Ona teraz chce to wszystko z powrotem gdyż nie odzywamy się do siebie . Nie mam na to żadnych rachunków ponieważ to podarunki Czy ma takie prawo. ?

#2 Guest_lalunia

Guest_lalunia
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2015 - 12:15

powiedz jej że kto daje i zabiera ten się w wpiekle poniewiera, zobacz ile kosztują te przedmioty na avans.pl i oddaj jej tą kwote 

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13419 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 wrzesień 2015 - 21:31

A dlaczego ma oddać kwotę za te prezenty skoro je dostała jako podarunek ?

#4 Marianna5

Marianna5

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 13:54

Ma prawo się upominać, a Ty masz prawo jej oddać lub nie. To Twoja rodzina, może się w końcu pogodzicie :)?

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13419 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 wrzesień 2015 - 14:55

Pierwsze słyszę by ten kto komuś dał prezent miał prawo potem się upomnieć o jego zwrot.

Skąd takie mniemanie ?

#6 kalomira

kalomira

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2015 - 10:02

To chyba nie jest sprawa prawna, chyba, że dla sądu jako powództwo prywatne. Choć i tak myślę, że nie ma podstaw ku temu.

#7 symonix

symonix

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 01 październik 2015 - 11:56

skoro ten prezent od siostry to nie musisz go oddawać

#8 roscisl

roscisl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 październik 2015 - 11:33

no chyba nie poda Cię do sądu o te parę drobiazgów :) na Twoim miejscu oddałabym jej te rzeczy, tylko dla świętego spokoju, chociaż nie ma prawa Ci ich sama zabrać ;) po prostu nie chciałabym na Twoim miejscu mieć nic więcej z nią do czynienia :) i nawet jak się już pogodzicie to nie przyjmuj od niej więcej prezentów :) przynajmniej w ten sposób będziesz mieć święty spokój u siebie w domu :) czasem trzeba ustąpić, żeby samemu mieć mniej nerwów, chyba, że jesteś bardzo upierdliwa :) wszystko zależy od Ciebie :)

#9 wrona29

wrona29

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 październik 2015 - 19:27

Nie musisz nic oddawać, bo ich nie ukradłaś. Nie przejmowałbym się siostrą

Ja jestem dzieckiem rock’n’rolla.

#10 ainug2

ainug2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 październik 2015 - 14:19

Witam. Dostałam od siostry w prezencie ławę, telewizor i suszarke. Ona teraz chce to wszystko z powrotem gdyż nie odzywamy się do siebie . Nie mam na to żadnych rachunków ponieważ to podarunki Czy ma takie prawo. ?

Nie przejmuj się tym zupełnie, bo nie musisz nic oddawać. Jeśli siostra zacznie robić jakieś kroki zadzwoń po policje

Ciężką pracą, w pocie czoła ludzie wiedzę zdobywają, jednak w porównaniu z ropuchem mądrość mają bardzo małą.

#11 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 14 październik 2015 - 20:33

Pierwsze słyszę by ten kto komuś dał prezent miał prawo potem się upomnieć o jego zwrot.

Skąd takie mniemanie ?

prawo upomnieć się ma każdy, nawet ja sie mogę upomnieć, żeby mi je oddał pomimo, że go nawet na oczy nie widziałem, ale czy on ma obowiązek na to reagować? ;-)

#12 krynka

krynka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 10:53

Skąd takie mniemanie ?

dobrze napisane

#13 workrunning

workrunning

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaJózefów

Napisano 04 grudzień 2015 - 13:40

Warto się z siostrą pogodzić, w końcu idą święta.

http://laurastar.pl/prasowanie-parowe/

#14 Daisygirl

Daisygirl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 10 grudzień 2015 - 11:09

Jeśli chodzi o prezent to polecam ciśnieniomierz solidnej marki Geratherm. Model Easy Med jest akurat w promocji i kosztuje nie wiele ponad 100 zł a do tego w gratisie jest termometr clinic. Myślę, że babcia czy dziadek ucieszą się z takiego prezentu, szczególnie, że ma duży wyświetlacz i jest bardzo prosty w obsłudze.

#15 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 16:26

Po nowym roku podejmiesz decyzję, na razie ciśnienia sobie nie podnoś :)

#16 an-na

an-na

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 12:58

jak dla mnie to jakiś absurd,jak można komuś cos dać a potem żądać zwrotu...

nie mieści mi się to w głowie.myślę że powinnyśc  usiąść i spokojnie porozmawiać i dojść do jakiegoś porozumienia,bo tak nie moze być.powodzenia Ci życzę

#17 grigori9

grigori9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 18:32

Nie przejmuj się siostrą to po pierwsze, jeśli byle kłótnia sprawia, że zabiera prezenty to cos z nią jest nie tak. Jeśli nie zależy Ci na tych rzeczach to po prostu jej to oddaj i już, po zmartwieniach smile.png

Szczęście nie polega na skromnym życiu bez zawirowań, bez błędów i bez ruchu. Szczęście to akceptacja walki, wysiłku, wątpliwości i podążanie naprzód, pokonywanie każdej przeszkody.

#18 Lukasz11

Lukasz11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 19:58

Na pewno nie musisz oddawać. Nie udowodni że to ona je kupiła. Poza tym to rzeczy darowane

Niektórzy ludzie trwają przy nas w biedzie, inni nas opuszczają, a tylko garstka wybrańców zbliża się do nas, by zostać jeszcze lepszymi przyjaciółmi.

#19 lexikk

lexikk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 12:52

Całe szczęście chyba nie są to rzeczy aż tak bardzo wartościowe. Osobiście radziłabym (o ile to możliwe) pogodzić się z siostrą. Ale jeśli nie da się, to dla własnego spokoju oddałabym te rzeczy - po co zachęcać ją do dalszych sporów... 

#20 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 24 październik 2018 - 11:26

Może w takim razie warto pomyśleć nad wyborem eleganckiego zegarka z dodatkowymi funkcjami jak m.in ukryta kamera w jakości FullHD, do tego opcja wykonywania zdjęć i widoczności również w całkowitej ciemności. Z resztą zajrzyj do oferty sklepu JBPartner gdzie znajdziesz model ZK21 . Myślę że zaskoczy Cię tak samo jak mnie, bo myślałem że takie funkcje są tylko w filmach akcji :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Prezent, podarunek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych