Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawnik czy firma windykacyjna?

wróć do serwisu Moja Firma 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 PiotrBajor

PiotrBajor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 12:51

Witam,

Zastanawiam się, czy wynająć firmę windykacyjną czy prawnika do obsługi moich niezapłaconych należności. Właściwie nie bardzo wiem, jaka jest różnica między tymi dwoma instytucjami. Lepiej zainteresować się dużą firmą znaną każdemu, czy może małe rozwijające się firmy?

Pozdrawiam,
Piotr

#2 Guest_n

Guest_n
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2015 - 13:53

Firma windykacyjna może dłużnika straszyć, nękać pismami i telefonami - nic więcej. Prawnik może skierować sprawę do sądu, uzyskać wyrok i iść do komornika.

#3 KarolGe

KarolGe

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 12:49

Firma windykacyjna może dłużnika straszyć, nękać pismami i telefonami - nic więcej. Prawnik może skierować sprawę do sądu, uzyskać wyrok i iść do komornika.

Przecież o to nam chodzi, żeby postraszyc dłużnika i przekonac do spłaty. Prawnik skieruje sprawę do sądu. Zajmie to dużo czasu i nie wiadomo, czy wygra sprawę. Tak czy inaczej będziemy musieli zapłacić jego chonorarium.

Karol

#4 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2016 - 20:25

Usługi windykacyjne świadczą też osoby związane z prawem. Wiec to nie jest twarde albo albo. Moje kilkanaście tyśków wróciło do mnie dzięki eurece ze Szczecina. W 4 miesiące. A u prawnika człowiek nałązi sięi trwa to często dużo dłużej.

#5 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 09 maj 2016 - 11:02

Dzień dobry.

Reprezentuje jedną z firm windykacyjnych.

Zajmujemy się kompleksową usługą odzyskania pieniędzy od dłużnika, dzięki czemu sprawę prowadzimy na trzech etapach:

-Postępowanie polubowne

-Postępowanie sądowe

-Postępowanie egzekucyjne( współpracujemy z komornikami dzięki czemu możemy nadzorować ich przez naszych radców prawnych co powoduje uniknięcie nielojalnych rozwiązań komorniczych)

Służymy również obsługą prawną i windykacją międzynarodową.

Dzięki naszemu doświadczeniu windykacyjnemu mamy większe możliwości i skuteczność , oraz działamy na wielu polach windykacji ( np.wywiad detektywistyczny)

Zapraszam do kontaktu razie problemów z dłużnikami.

m.jamroz@pfw.com.pl

lub tel: 71 661 08 35

Pozdrawiam

#6 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 10 maj 2016 - 08:13

Możesz spróbować samodzielnej windykacji. To najtańsza opcja i tak samo skuteczna jak prawnik czy firma - tylko tańsza smile.png Tutaj http://vindicat.pl/ masz namiary na platformę Vindicat. Poczytaj sobie, popatrz. Może się zdecydujesz.

#7 Guest_rumcajs

Guest_rumcajs
  • Goście

Napisano 11 maj 2016 - 22:22

Ja jestem za firmami windykacyjnymi, kupujesz pakiet dla firmy i nie musisz się już o nic martwić, wszystko leci swoim rytmem. W Warszawie korzystam z pomocy amk-windykacja.pl i  Tobie też polecam.

#8 Guest_Kommis

Guest_Kommis
  • Goście

Napisano 30 maj 2016 - 16:00

WspominanaEureka jest dobra, jeśli chodzi o płn-zach Polskęto chyab najlepsza i jedna ze starszych tego typu firm. Poza tym prawnik a windykacja to rozlączne tematy. 

#9 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 11:44

Firma windykacyjna niewiele może. Tak naprawdę to wiele z nich działa na granicy prawa. Jesli osba, którą windykujesz nie chce spłacić długu i co nie co zna sie w temacie to jedynie będziesz tracił czas korzystając z takiej firmy. Jstem zdania,że od razu lepiej jest sie udać do prawnika. Niech przygotuje pismo z wezwaniem do zapłaty należnego długu bo od razu idziesz do sądu. A to już moze o wiele bardziej przestraszyc. 

Proponuje dopytac się jeszcze na forum:

http://www.forum-kredytowe.pl/- jest tutaj cały dział o windykacji. 

#10 ojeja

ojeja

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 09:24

Ja proponuje zdecydowanie firmy windykacyjne. Są skuteczne a przy tym szybsze. 

Wszystkie dzieci na początku.

#11 marian

marian

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 21 sierpień 2016 - 12:13

Na początku możesz sam spróbować postraszyć, tak jak to robią firmy windykacyjne. Znajdziesz wiele artykułów na temat tego jak to zrobić. Jeżeli się nie uda to dzwon po firmach i pytaj jak będą działali. Wybierz sam na tej podstawie.

----------------------------------------

Zawsze aktualne porównanie ofert kont bankowych: http://ranking-banko...ont-osobistych/

#12 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 302 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 17:29

Moim zdaniem lepsza jest firma windykacyjna. Jak szukacie firmy zajmującej się odzyskiwaniem przedmiotów to polecam Wam tę: http://cashhelp.pl/o...lni-i-leasingu/Są naprawde dobrzy w tym, co robią.

#13 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 304 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 22:52

Najlepiej powierzyć działania windykacyjne kancelarii prawnej. W ten sposób szybko i skutecznie odzyskamy swoje pieniądze. Tutaj http://grzybkowskiguzek.pl są namiary na kancelarię, która oferuje takie usługi. Zajmuje się również kompleksową obsługą firm.

#14 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 766 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 21:30

Lepiej zacząć od prawnika. Chociażby od samej konsultacji.

Always look on the bright side of life!

#15 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 08 luty 2017 - 11:22

W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak skorzystać po prostu z firmy, która zajmuje się profesjonalną windykacją. I to najlepiej taką, która działa też na terenie całego świata - na wypadek, gdyby taki cwaniak chciał wyprowadzić swoją firmę poza kraj. Polecam Ci przede wszystkim ICG Group, bo miałem okazję już współpracować przy bardzo podobnej sprawie. Oczywiście udało się wszystko rozwiązań i zmusić takiego klienta do tego, aby jednak zapłacić wszystko co do grosza.

#16 wanda172

wanda172

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 09 luty 2017 - 15:43

Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl

#17 Raynor

Raynor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 luty 2017 - 18:38

Ja tam na początek sam wysyłam pisma i wykonuje miękka windykację często odnosi skutek .... 

#18 Guest_Lempi

Guest_Lempi
  • Goście

Napisano 06 marzec 2017 - 19:07

My wysyłaliśmy i w zasadzie nic. Dopiero jak oddaliśmy sprawę do kanclearii windykacyjnej BON to sprawa została załatwiona. Takie firmy profesjonalnie działają.

#19 Guest_jovita12

Guest_jovita12
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:27

Ja tez korzystam zasadniczo z firm windykacyjnych, ale bywa,że to nie pomaga i trzeba zgłosić sprawę do komornika. W tej sytuacji współpracuję z komornikiem Marianem Piaseckim z kancelarii w Tarnowie. Rzetelny, godny zaufania komornik.

#20 bwhite80

bwhite80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 15:20

Coraz częściej spotykam się z taką praktyką, że za windykację odpowiada prywatny detektyw. Znajomi korzystali w tym zakresie z pomocy agencji detektywistycznej http://www.nemezis24.pl/ - z tego co wiem, akcja zakończyła się powodzeniem. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych