Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybieramy schody – rodzaje schodów wewnętrznych

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102958 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 12:39

Proste, zabiegowe czy kręcone – jakie schody wybrać? Taka decyzja może spędzać sen z powiek, dlatego radzimy, jakie schody będą najwygodniejsze i które z nich sprawdzą się w twoim domu.

Powrót do artykułu: Wybieramy schody – rodzaje schodów wewnętrznych

#2 Guest_gosda

Guest_gosda
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2015 - 12:39

Schody Prudlik - masz w sieci zdjęcia pokazane. U nas to schody kręte, wyglądają genialnie, estetycznie, ciekawie. Na dokładkę - te schody nie były wcale specjalnie drogie, a wiemy od innych że jednak są rozwiązaniem bardzo trwałym.

#3 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 21 luty 2016 - 13:46

Ogólnie jeśli chodzi np. o schody drewniane to firmy są wstanie bardzo dużo zrobić, żeby klient był zadowolony projekty takich schodów są przeważnie indywidualnie dostosowywane do oczekiwań. Stolarex z Torunia ma kilka ciekawych projektów na stronie - http://www.stolarex.com.pl/oprócz z tego warto przed wyborem poczytać opinie osób na forach co można wprowadzić żeby schody tego czy innego typu były bardziej funkcjonalne.

#4 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 546 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 13:30

My nie tak dawno temu wstawialiśmy sobie nowe schody do mieszkania. Mieszkanie jest w tradycyjnym stylu tak wiec w grę wchodziły jedynie schody drewniane albo kamienne. Zdecydowaliśmy się na tą drugą opcję. Jest wprawdzie droższa ale schody prezentują się świetnie. Sa dobrze wykonane oraz jest to inwestycja na lata. Sa idealnie dopasowane do holu ( zdjęcie poniżej).

Zamawialiśmy je w firmie Extreme Stone: http://www.extremest...produkty/schody- na ich stronie jest spora galeria. Możecie sobie tam przejrzeć zdjęcia z ich realizacji. 

1.jpg

#5 jnka

jnka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 14:36

Jeżeli chodzi o schody drewniane to zawsze można zrobić je sobie samemu ; p Tj. zamówić u stolarza swój wymarzony projekt z wymarzonego materiału. Takie schody będą cieszyć najbardziej przez dłuugie lata : )

#6 Guest_Jadźka

Guest_Jadźka
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 15:16

Kiedys przegladalam galerie, juz nie pamietam na jakiej stronie i bylo pokazane mnooostwo roznych rozwiazan jesli chodzi o schody..chcialabym skorzystac z ktoregos przy projektowaniu mojego przyszlego domu, tylko obawiam sie ze moga nie byc np funkcjonalne. Moze projektant wypowie sie na ten temat, jak Mu przedstawie moje pomysly. Znalzlazlam w internecie dobre opinie na temat firmy designoff.com.pl, slyszeliscie moze keidys o nich?

#7 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2320 postów

Napisano 30 kwiecień 2016 - 14:18

Typów jest całe mnóstwo - u nas zdecydowaliśmy się na dywanowe schody firmy Prudlik - od nas z Częstochowy.  Drewno to mahoń sapeli - naszym zdaniem wyglądają na tle pozostałych najbardziej okazale, ale też o samym drewnie ludzie piszą tylko dobrze - ponoć jest jakościowe. W połączeniu z taką balustradą efekt super, prawda?

schody-wewnetrzne.jpg

#8 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 806 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 09:39

My bralismy pod uwagę schody kręcone ale w koncu zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Mamy małe dzieci i obawialiśmy się,że moga się o takie schody potykać. Poza tym w domu mamy miejsce na tradycyjne wieksze schody ( dom jest budowany w latach 70-tych ale dość spory z osobną klatką schodową..)

Schody zamawialiśmy w firmie,którą nam polecili znajomi czyli w Perfectschody;

http://www.perfectschody.com/o-firmie/

Nowoczesne drewniane schody z metalowymi okuciami:

b1.jpg

#9 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów

Napisano 16 styczeń 2017 - 09:25

No no ciekawe. 

#10 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 16 styczeń 2017 - 12:47

My równeiż pokusiliśmy się o schody drewniane. Początkowo planowaliśmy odnowić nieco schody betonowe( stare schody, które już były jak kupowaliśmy nasz dom). Jednak potem doszliśmy do wniosku,że schody te jedynie zbrzydzają pomieszczenie, tak więc z racji tego,ze robiliśmy generalny remont wymieniliśmy i je.

Nowe schody zamówilismy w firmie Otoschody;

http://otoschody.pl/

Z czego zresztą jesteśmy bardzo zadowoleni. Dobrze się prezentują. Są naprawdę niezłej jakości. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2320 postów

Napisano 08 maj 2017 - 06:36

Kolejna opcja od Prudlik. Schody dywanowe, ale jakie.

Mahoń sapeli, balustrada stalowa - wydaje mi się jednak, że tutaj bardziej by pasował inny kolor tej balustrady. Jak sądzicie?

schody_tech_prudlik_3a.jpg

#12 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 08 maj 2017 - 12:32

Bardzo ładne te schody, z pewnością cieszą one oko

#13 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2320 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 07:18

71-2-680x1024.jpg

To schody Prudlik. Co o nich sądzicie? Moim zdaniem kolejna pozycja, która jest godna zainteresowania, ale to kwestia taka, jakie macie oczekiwania. 

#14 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 527 postów

Napisano 29 maj 2020 - 15:14

Mi od kiedy pamiętam zawsze podobały się schody dębowe. Dlatego przeglądając oferty miałam juz zarys tego na czym mi zależy. Finalnie zakupiłam schody drewniane z oferty, którą znajdziecie tutaj: https://styldrzewa.p...hody-drewniane/ To bardzo dobra firma, która oferuje innowacyjne rozwiązania. Wszystko przebiega naprawdę sprawnie i profesjonalnie. Jestem zadowolona z tego wyboru.

#15 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2320 postów

Napisano 01 lipiec 2020 - 06:10

Jeszcze ewentualnie takie - https://schodyprudli...esion-barwiony/

Nieco inny styl, inne połączenie kolorystyczne, ale uważam, że to równie atrakcyjne schody. Wiadomo - inne również poręcze, ale nie zmienia to faktu, że większość powinna być z takiego rozwiązania zadowolona. Co wy na to?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy