Skocz do zawartości

jak obliczana jest wysokość zasiłku macierzyńskiego w tej sytuacji:

ciąża zwolnienie l4 urlop macierzyński

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2015 - 17:28

Dzień dobry,

chciałabym się dowiedzieć jak będzie wyliczany mój zasiłek macierzyński jeżeli:

-jestem na umowie na czas nieokreślony na najniższej krajowej 1286zł netto, od 1,5 roku

-równolegle od drugiej spółki szefa mam drugie tyle wynagrodzenia na umowie o dzieło

-załóżmy, że w drugim miesiącu szef mi anuluje umowę o dzieło i dostaję wszystko na umowie o pracę (ta sama umowa, z aneksem o wyższym wynagrodzeniu)

-załóżmy, że w czwartym miesiącu idę na zwolnienie lekarskie aż do rozwiązania (koniec kwietnia 2016)

Ile dostanę w takiej sytuacji zasiłku macierzyńskiego?

Zarówno zwolnienie dla ciężarnych jak i zasiłek macierzyński jest wyliczany ze średniej z ostatnich 12 miesięcy (jeśli się mylę proszę poprawić).

Jeśli jestem na zwolnieniu podstawą do zasiłku jest w tych miesiącach to co mam na umowie, czy to co dostaję w ramach chorobowego?

Z góry dziękuję za pomoc

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8782 postów

Napisano 17 wrzesień 2015 - 18:42

podstawa wynagrodzenie z 12 m-cy;

jeśli zostanie podwyższone wynagrodzenie, to musisz jak najdłużej świadczyć pracę, aby podstawa chorobowego i macierzyńskiego była wyższa

#3 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 05 październik 2015 - 12:17

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie ZUS: http://www.zus.pl/de....asp?p=4&id=422

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, zwolnienie, l4, urlop macierzyński

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych