Skocz do zawartości

PP II

testy na biegłego rewidenta

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Teofil

Guest_Teofil
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:31

01.10.2015 jest egzamin z Prawa podatkowego cz.II. Ja już raz podchodziłem do tego tematu i niestety muszę powtórzyć. Czy mógłby ktoś napisać jakie były zadania na tym egzaminie w poprzednich terminach. Na moim egzaminie PP II miałem:

BLOK I

1/Obliczyć róznice kursowe, inna data wysyłki towaru i inna data fakturowania. Faktura była w EUR a zapłata nastąpiła w części w USD. Z części środków zapłacono inne zobowiązanie i tam też były jakieś zawiłe sprawy etc.

2/Obliczyć koszty podatkowe z tytułu odsetek od pożyczki udziałowca do spółki tzw. cienka kapitalizacja

3/Temat mały podatnik i różne przypadki kosztów-wydatków (faktur) i przychodów. Należało wpisać okres podatkowy w którym to należy ująć do podatku

BLOK II

4/Polak uzyskiwał w roku podatkowym dochody z pracy w RP i w Belgi. Należało obliczyć PIT roczny z uwzględnieniem ulgi abolicyjnej.

Chyba było jeszcze jedno zadanie ale tego nie zapamiętałem. Na pewno w Bloku II było tylko 1 zadanie.

Bardzo proszę jeśli ktoś pamięta to proszę podać jakie zadania były na innych terminach w poprzednim rokusmile.png

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: testy na biegłego rewidenta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych