Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wrażliwe zęby

120 odpowiedzi w tym temacie

#101 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2018 - 09:03

Ja mam wrażliwe i żeby i dziąsła i picie zimnego czy ciepłego przyjemne nie jest. Ja jak np. mnie dziąsła bolą to smaruje je Dentozonem łagodzi ból i usuwa dodatkowo przykry zapach z buzi .  

#102 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 666 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 12:46

Moje też zawsze były wrażliwe.

#103 Chris_G

Chris_G

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 13:26

Odpowiednia pasta do zębów powinna pomóc. W innym przypadku trzeba się zgłosić do dentysty.

#104 Arniq

Arniq

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 30 sierpień 2018 - 18:15

Zawsze mozna sie wspomagac irygatorem do zebow. Usuwa on w bezpieczny sposob resztki jedzenia, nie powodujac podraznien dziasel. A mozna takze stosowac szczoteczki soniczne - sa takie, ktore sa stosowane wlasnie przy nadwrazliwosci zebow. Wszystko to mozna dostac w sklepie ShopDent - jak jestescie zieloni w tym temacie - to pytajcie smialo sprzedawcow - zawsze z checia pomoga. A jest w czym - spojrzcie np ile jest irygatorow i czym sie roznia: https://www.shop-den...ory-do-zebow/24

#105 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisano 31 sierpień 2018 - 07:58

Najpierw to warto by skonsultować z dentystą a najlepiej z kilkoma, bo każdy z nich wciśnie co innego

#106 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 666 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 17:58

Ja też całe życie męczę się z wrażliwymi zębami.

#107 fela1

fela1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 19 październik 2018 - 09:41

Warto udać się do dentysty, by poszukał przyczyny. Ja jak miałam nadwrażliwość to zmieniłam pastę. Zamiast z fluorem zaczęłam używać bez, moja dentystka poleciła stosować te najbardziej naturalne. Polecam Ci poszukać w tym sklepie: https://www.aleleki....tna-i-zeby.html. Są tu także różne płukanki.

#108 aga59

aga59

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 październik 2018 - 09:26

Warto wybrać się do dentysty, bo pewnie główną przyczyną są mocno odsłonięte szyjki. Ja kiedyś w trakcie wizyty u swojego dentysty dowiedziałam się, bo też miałam mocno odsłonięte szyjki, że kiedyś mogą mi zęby po prostu wypaść, bo nie będą miały się na czym opierać. Więc nie warto marnować czasu i udać się do dentysty od razu.  

#109 Erynie

Erynie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 14:52

Dokładnie tak jak wiele osób tu pisze należy się przede wszystkim wybrać do dentysty aby sprawdził w czym tkwi problem,że zęby są tak wrażliwe. Mój dentysta początkowo zalecił mi wykonanie tomografii zębów tak więc ogarnęłam temat i wykonałam ją w warszawskiej pracowni diagdent po czym znowu odwiedziłam swojego stomatologa. Okazało się,ze mam recesję dziąseł i problem z dwoma zębami od środka - tymi, które były najbardziej wrażliwe.

#110 lenio

lenio

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 06:39

Jak poradzić sobie z nazbyt wrażliwymi zębami? W sensie mam problem taki, że czy to pijąc/jedząc coś bardzo ciepłego, czy właśnie przeciwnie – coś bardzo zimnego (lody, zimne napoje) strasznie odczuwam to na moich zębach. Taki jakby ból z tym związany. Wyjątkowo uciążliwe latem, jeśli chodzi o zimne napoje czy lody, a w reszcie roku ogólnie uciążliwe, bo jak wiadomo i kawę gorącą piję codziennie, często herbaty i bardzo mi to przeszkadza w życiu codziennym, gdyż po jednym łyku muszę chwilę odczekać aż mi przejdzie. Jaką pastę do zębów powinnam stosować przy takiej dolegliwości? Na razie używam zwykłej blenda-med, rzekomo wybielającą, bez żadnych dodatkowych funkcji. Na jaką pastę może powinnam zmienić moją obecną i czy są one dostępne normalnie w drogeriach, czy raczej w aptekach? Może to dentysta powinien jakąś zasugerować przykładowo? Ewentualnie jakie są inne sposoby na poprawę tej dolegliwości? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

Z takim problemem należy iść do stomatologa. Samo się nie wyleczy, raczej domowymi sposobami też sobie z tym nie poradzisz. Polecam gabinet Steczko - https://www.steczkodentysta.pl/ - tam znajdziesz odpowiednią pomoc.

#111 AlicjaM

AlicjaM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 212 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 sierpień 2019 - 08:33

Zawsze w takim przypadku jest dobrze odwiedzić dentystę. Lekarz stomatolog nie tylko zajmuje się leczeniem, ale również i profilaktyką i doradzeniem w kwestii dbania o uzębienie 

Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.

#112 qazjusz

qazjusz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 15:39

Zgadzam się z tym , co napisała Alicja . lepiej nie stosować żadnych dziwnych domowych sposobów , tylko jak najszybciej udać się do dentysty , ponieważ fachowcy mają odpowiednie metody i dodatkowo powiedzą , co należy robić w takiej sytuacji

#113 wazer

wazer

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 135 postów

Napisano 17 marzec 2020 - 11:42

Do dentysty z nadwrażliwością zebów? Nie jest to taka rzadka dolegliwość i taki dentysta  nie doradzi Ci niczego innego jak przetestowanie sobie pasty na nadwrazliwość zebów. I co najwyżej unikanie produktów, które mogą tę nadwrażliwośc powodować. Moim zdaniem najlepiej na początku przetestować sobie jakąś dobrą pastę na nadwrazliwośc. Jak sensodyne czy elmex. 

Zerknij sobie tutaj:

https://www.aptekaga.../pasty-do-zebow

W aptece mają sporo promocji na takie pasty. 

#114 barti4

barti4

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 20:46

Polecam idealny artykuł, który wyczerpie temat w pełni; https://elektrycznes...zyny-leczenie/

#115 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 22:54

Sama walczyłam pół życia z nadmierną wrażliwością zębów. Zjedzenie loda, wypicie napoju z lodem wiązało się z bólem nie do opisania. Rezygnowałam świadomie z tego, sporo na tym tracąc. Kto nie lubi lodów? Ja je uwielbiam! Na szczęście nadwrażliwość zębów da się wyciszyć. I to z pomocą odpowiednich produktów do pielęgnacji. Zobaczcie na te https://www.sunstarg...wosc-zebow.html już po kilku dniach stosowania można poczuć różnicę. Można a nawet warto je stosować długotrwale. Szczoteczkę także, ona dokładnie ale bardzo delikatnie czyści zęby. 

#116 Pustelniczka

Pustelniczka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 czerwiec 2020 - 11:54

Ja mam bardzo wrażliwe zęby i dziąsła po ciąży. Pasta NatureON mi pomaga i wspomagam się też suplementami i miąższem aloesowym

#117 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów

Napisano 06 czerwiec 2020 - 19:59

Powiem Wam że ja niestety też miałam problem z wrażliwymi zębami.. podczas mycia ciągle krwawiły mi dziąsła. Z tego powodu zdecydowałam się na zakup nowej pasty do zębów. Bardzo polecam Wam ten sklep stomatologiczny: https://www.estetic-...iace-dziasla/61 Znajdziecie u nich bardzo duży wybór produktów. Ja postawiłam właśnie na pastę oraz nową szczoteczkę i jestem bardzo zadowolona.

#118 robertl

robertl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 lipiec 2020 - 20:53

ja wybieram się już 3 rok do dentysty  :P

#119 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 17 lipiec 2020 - 10:27

No to coś długo zwlekasz z tym zapisaniem się do stomatologa. Nie polecam takiego dziąłania bo mozna zrobić się krzywdę. Wiem, ze wiele osob obawia się takich wizyt jednak jeśli regularnie chodzisz do stomatologa, uchronisz się przed nieprzyjemnym oraz drogim leczeniem stomatologicznym.

Poza tym stomatologia ma duże znaczenie dla naszego wyglądu:

https://markemed.com...iagniecie-reki/

Coraz wiecej osób decyduje się na wybielenie. Aby nie nabawić się nadwrażliwości polecane jest wybielanie w gabinecie stomatologicznym. 

#120 raku95

raku95

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 11:09

Nie pamiętam, ale chyba sensodyne ma taką pastę, co ją nakładasz na dziąsła i przestaje boleć. Myjesz nią zęby, ale też jako maść stosujesz. Przede wszystkim miękkiej szczoteczki zacznij używać. Sprawdź też, czy nie masz ubytków lub też czy nie opadają Ci dziąsła.

To prawda. Regularne odwiedzanie miejsc takich jak https://www.borczyk.pl/kontakt/ może uratować nasz uśmiech. Wiem doskonale, że nie każdy ma od razu duże możliwości finanspwe, ale leczenie możemy przede wszystkim rozłożyć na lata. Nie jest powiedziane, że wszystko musimy np.: w 2 miesiącach zrobić. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych