Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co myślicie o chmurze...?

kadry place system kadry-płace płace jednostki budżetowe program grafik

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 JustynaRudzinska

JustynaRudzinska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 09:00

Jak w temacie, co myślicie o programach kadrowo-płacowych w chmurze? Czy wolicie programy desktopowe? 

#2 Guest_kinga

Guest_kinga
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2015 - 16:36

Dla mnie chmura to same zalety. Przede wszystkim nie trzeba utrzymywać infrastruktury IT, nie potrzeba własnych serwerów, nie potrzeba robić backupów, dostęp do danych jest szybki i możliwy z każdego miejsca na świecie, dostęp do backupów również jest natychmiastowy, nie trzeba płacić kosmicznych pieniędzy za oprogramowanie, bo jest model abonamentowy.

Wiem że są głosy przeciwko, że nie ma kontroli nad danymi ale wg mnie to nie jest prawda. Kontrola jest nawet większa. Kwestia wyboru odpowiedniego rozwiązania.

Przy czym zanim mnie zjecie za to co napisałam to uspokajam że aktualnie jeszcze nie zdecydowałam się na chmurę. Głównie dlatego że od lat korzystam z oprogramowania RESET2 które bardzo cenię i lubię i nie widzę się przechodzącą na coś innego. A akurat oni chmury nie oferuję. Natomiast jak tylko chmura znajdzie się w ich ofercie to z miejsca przechodzę. Jestem tego pewna.

#3 Guest_natalia

Guest_natalia
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2015 - 15:48

Wg mnie chmura resetowi nie jest potrzebna bo i tak robią dobre oprogramowanie bez tego. No ale skoro trzeba iść z duchem czasu to oczywiście, dlaczego nie. Niech to będzie oprogramowanie w chmurze. Ja się tam nie obawiam.

#4 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2015 - 22:33

Chmura ma wady i zalety. Kwestia wyważenia tego do swoich potrzeb.

Przewaga chmury nad programem w wersji stacjonarnej na przykładzie Optimy:

-dostęp z dowolnego miejsca, czyli możliwość pracy w biurze, w domu w hotelu, u klienta,

-praca równoległa użytkowników zlokalizowanych w różnych miejscach,

-brak kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem sprzętu komputerowego pełniącego rolę serwera

-automatyczne kopie zapasowe, wysoka gwarancja możliwości odzyskania danych

-automatyczna aktualizacja do najnowszej wersji

-niski koszt wejścia bo opłaty za program uiszczane są miesięcznie

Wady chmury w stosunku do programu w wersji stacjonarnej na przykładzie Optimy:

-ograniczone możliwości ingerencji w dane przez informatyka, w sytuacji gdy trzeba zrobić coś niestandardowego,

-ograniczone możliwości tworzenia niestandardowych rozszerzeń, 

-brak możliwości integracji z systemami zewnętrznymi,

-większy koszt utrzymania w perspektywie 2-3 lat

-dodatkowe opłaty za każdą bazę danych

-konieczność posiadania stałego dostępu do internetu

Sam stanąłem niedawno przed podobnym dylematem ze względu na konieczność udostępnienia swojej stacjonarnej Optimy w sieci, aby zapewnić stały dostęp sekretarce, czasowy dostęp dla księgowej i doraźny dostęp dla siebie z domu. Pozostałem przy wersji stacjonarnej umieszczając program na komputerze z systemem Windows Proffesional, co daje możliwość logowania zdalnego przez tzw. pulpit zdalny. Dodatkowo mam możliwość łączenia się do komputera przez TeamViewer. Zachowałem jednak swobodę w zarządzaniu swoim programem, w szczególności tworzenia rozszerzeń, których nie zrobiłbym w chmurze. Przykładem takiego rozszerzenia jest zamykanie miesięcy handlowych.

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#5 Guest_dany

Guest_dany
  • Goście

Napisano 15 marzec 2016 - 13:40

Trzeba robić kopie zapasowa, najlepiej przynajmniej 1 raz w miesiącu, ja ostatnio zmieniałem cały soft u siebie teraz jestem na BackUp Exec 15 bardzo dobry i rozbudowany program, który używam też w firmie do pracy. event.veracomp.pl/szkolenie-techniczne-z-backup-exec w maju w Warszawie będzie szkolenie techniczne z obsługi  programu

#6 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2016 - 10:53

Uważam, że chmura obliczeniowa to bardzo przydatne narzędzie. Jeśli chcecie, to możecie zajrzeć do https://eco.atman.pl...a-obliczeniowa/, gdzie znajdziecie tego typu ofertę. Moim zdaniem jest to dobry sposób na oszczędzanie i zarządzanie danymi i aplikacjami w sieci IT. 

#7 MałgorzataKa

MałgorzataKa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2016 - 10:59

Mnie zalety fakturowania w chmurze przekonały kilka lat temu, mozna by je długo wymieniać. Najważniejsze z mojego punktu widzenia to łatwa rejestracja w systemie, jednorazowe wypełnianie danych (automatyczne podpowiedzi oszczędzają całe godziny!), wygenerowanie faktury i jej automatyczna wysyłka na pocztę elektroniczną klienta jednym kliknięciem. To wszystko z dowolnego miejsca i urządzenia, np telefonu. Dodatkowo pudełkowe rozwiązania wymagają odświeżania licencji, są zawodne w sytuacji aktualizacji oprogramowania no i te horrendalne koszty, gdy chcemy dodać nowego użytkownika. Do przetestowania polecam http://www.fakturownia.pl. Program jest darmowy, gdy wystawiamy niewiele faktur.

#8 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 14 listopad 2016 - 17:03

Witam,

Jakiś czas temu w naszym warszawskim biurze WL-Accountancy mieliśmy podobny dylemat. Postanowiliśmy ostatecznie wejść w rozwiązanie chmurowe i po kilku latach mogę śmiało powiedzieć, że była to słuszna decyzja. Główną zaletą chmury, dla której zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, było to, że praktycznie nie wymaga ona obsługi ze strony informatycznej. W ramach usługi mamy zapewnioną aktualizację oprogramowania, archiwizację danych i pomoc techniczną. Zwłaszcza w przypadku kadrówki i ciągle zmieniających się przepisów nie musimy się martwić, że w programie czegoś brakuje, bo aktualizacje są wprowadzane na bieżąco.

Dodatkową zaletą chmury jest łatwość dostępu do danych ( oczywiście dla uprawnionych osób ). Klienci dla przykładu bardzo sobie chwalą, gdy możemy, będąc u nich na miejscu, podejrzeć na bieżąco firmowe dane i załatwić sprawę od ręki a nie dopiero u nas w biurze.

Największa wątpliwość stanowiła "jakość" korzystania z programu przez internet. Z tym, na ogół, nie ma również problemów i praca nie różni się niczym, od stacjonarnej. Trzeba mieć jednak na uwadze sytuacje awaryjne i zadbać o zapasowe łącze internetowe.

Podsumowując, u nas chmura się sprawdziła, zyskaliśmy na tym zarówno my jak i nasi klienci.

Pozdrawiam
Jola.

#9 Szemer

Szemer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 09 luty 2018 - 09:38

Polecam skonsultować się z ekspertami w tej dziedzinie i być może zlecić stworzenie jakiegoś dedykowanego oprogramowania. Od siebie mogę polecić wrocławski software house: https://pro4people.com/

#10 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 571 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 21:22

Trzeba robić kopie zapasowa, najlepiej przynajmniej 1 raz w miesiącu

Trudno się z Tobą nie zgodzić. Myślę, że nawet częściej warto robić kopię zapasową, bo w ten sposób  można się zabezpieczyć. Tutaj https://www.arubaclo...ackup/ceny.aspx jest ciekawe rozwiązanie. Usługa Cloud Backup pozwala na automatyczne tworzenie i konfigurowanie kopii zapasowych. Naprawdę super sprawa!

#11 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 15:04

Moja księgowość korzysta z jakiejś formy chmury. Digitalizują wszystkie dokumenty księgowe (faktury, paragony, umowy) za pomocą InvoiceDigitizer i umieszczają wszystko na serwerach, z których mam dostęp do danych na całym świecie (no może poza Chinami, bo tam różnie z tym bywa). Nie wiem czy ta chmura nie jest na serwerach Amazonu, bo to chyba najlepsze obecnie rozwiązanie. Musiałbym się podpytać jak to mają rozwiązane. Dla mnie najważniejsze, że dokumenty są w formie przyjaznej dla każdego. I że ksiegowość stosuje innowacyjne rozwiązania ułatwiające pracę wszystkim (skanowanie i automatyczne wprowadzanie danych do systemu księgowego).

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 kwiecień 2018 - 15:04

A ja wtedy myślę, że będzie DESZCZ :P :P :P

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kadry, place, system, kadry-płace, płace, jednostki budżetowe, program, grafik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych