Skocz do zawartości

Zdjęcie

Używany samochód a rękojmia

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49385 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 10:53

Na pytanie, czy możemy od sprzedawcy używanych samochodów domagać się naprawy wad w nich tkwiących, większość w sposób intuicyjny odpowie: nie. Prawda jest jednak zupełnie inna. Jeżeli ktoś sprzeda nam używany samochód, śmiało możemy reklamować występujące w nim wady. Możemy także wykonywać wszelkie inne uprawnienia, które przysługują kupującemu z tytułu rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.

Powrót do artykułu: Używany samochód a rękojmia

#2 Guest_Chore Polskie prawo !!!!

Guest_Chore Polskie prawo !!!!
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2015 - 01:39

Po co kupować nowy samochód ??? lepiej kupić starego rzęcha i przez dwa lata od zakupu nękać sprzedawcę tegoż rzęcha o koszty poniesionych w tym okresie napraw , zasłaniając się rękojmią, i grożąc pozwem do sądu !!! super popaprane prawo mamy w Polsce !!!!!

#3 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 09:46

Po co kupować nowy samochód ??? lepiej kupić starego rzęcha i przez dwa lata od zakupu nękać sprzedawcę tegoż rzęcha o koszty poniesionych w tym okresie napraw , zasłaniając się rękojmią, i grożąc pozwem do sądu !!! super popaprane prawo mamy w Polsce !!!!!

Bardzo dobrze, ludzie przestaną sprzedać złomy. Gdyby każdy kupujący wykorzystywał możliwości jakie daje mu prawo to handlarz 10 razy by się zastanowił co i w jakim stanie sprzedaje. Kiedy chcę kupić auto za 15k PLN to nie znaczy, że mam zapłacić 15k handlarzowi i 5k mechanikowi - nie, chce za 15k jeździć, bo na tyle mnie stać - prosty przykład. Auto do sprzedaży powinno być technicznie przygotowane a w drugiej kolejności umyte i odpicowane !!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych