Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak tanio wysłać pieniądze z Polski do Anglii

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 545 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 09:13

Sprawa wygląda tak ,że jestem winien mojej siostrze 1000 zł. Chciałbym jej to teraz wysłać w funtach na jej konto ( ma konto w banku Barclays). Która z opcji jest Waszym zdaniem najtańsza oraz najbezpieczniejsza?

- zwykły przelew z banku do banku

- jedna z firm pośredniczących z wysyłaniu kasy z kraju do kraju

- pay pal

- jakieś inne? 

#2 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 341 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 10:36

Byle nie pay pal. Można w taki sposób wysyłać mniejsze sumy ale jeśli chcesz wysłać jakąś większą ilość pieniędzy to będzie Cię to dużo kosztowało bo odpalają sobie procent.

Aktualnie niezłą promocje urodzinową ma easysend ------> https://www.easysend...a-ciebie#oplaty- tutaj masz opłaty. Z okazji urodzin pomniejszyli je dwukrotnie. Kurs przewalutowania jest o wiele korzystniejszy niż w banku czyli mniej więcej jak w kantorze. 

Tak więc odradzam wysyłać kasę przez bank ( no chyba,że masz konto walutowe). 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#3 t_mb

t_mb

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 11:03

Byle nie pay pal. Można w taki sposób wysyłać mniejsze sumy ale jeśli chcesz wysłać jakąś większą ilość pieniędzy to będzie Cię to dużo kosztowało bo odpalają sobie procent.

Aktualnie niezłą promocje urodzinową ma easysend ------> https://www.easysend...a-ciebie#oplaty- tutaj masz opłaty. Z okazji urodzin pomniejszyli je dwukrotnie. Kurs przewalutowania jest o wiele korzystniejszy niż w banku czyli mniej więcej jak w kantorze. 

Tak więc odradzam wysyłać kasę przez bank ( no chyba,że masz konto walutowe). 

Wysyłałem za ich pośrednictwem kilka razy i faktycznie, trudno Ci będzie znaleźć korzystniejszą ofertę. Szczególnie teraz, gdy mają jeszcze koszta przelewów obniżone o 50%.

Tam trzeba jeszcze napisać, że przy zakładaniu konta trzeba wysłać im skan dowodu osobistego (lubi innego dokumentu tożsamości). Taki wymóg postawiony przez nadzór finansowy - kwestia bezpieczeństwa.

#4 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 545 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:43

Ok . Dzieki za informacje. Kasa jest już wysłana, dodam sobie jeszcze do zakładek tak aby mi sie jeszcze na przyszlość przydało. Jakbyście nie napisali to pewnie wysłałbym western union 5x drożej. 

#5 alex31

alex31

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 18:24

A co myślicie o kantorach internetowych? Opłaca się w nich wymieniać pieniądze?

Ja póki co nie korzystałam. Kojarzę parę, np. Ergokantor, mniej więcej wiem, na jakich zasadach działają, ale jak przychodzi co do czego to idę do zwykłego kantoru.

Myślicie, że warto się przestawić na wymienianie pieniędzy online?

#6 roman100

roman100

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 luty 2016 - 20:14

Ja tam też preferuję kantory tradycyjne. Sprawdzam cenę przez Internet www.kantorywymiany.pl , negocjuję kurs i dokonuję transakcji. Mam gotówkę w ręku - mam pewność.

#7 moneygrabbing

moneygrabbing

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Napisano 19 luty 2016 - 17:57

Najlepiej wysłać za pośrednictwem firm przelewających pieniądze na całym świecie jak, transferwsie, xenday, czy trafserGo. Jest ich pełno a głównie różnią się kosztami. Im lepsza firma ty mniejsze koszta. Warto zwracać uwagę na kurs gdyż on jest najważniejszy. Na stronie http://www.moneygrab...miedzynarodowe/znajdziesz porównianie najpopularniejszych firm dokonujących przelewy międzynarodowe.Ja osobiście korzystam z transferwise ale wybór masz ogromny.

Zobacz blog o oszczędzaniu i zarabianiu w UK. Wiele cennych informacji znajdziesz od moneygrabbing.

#8 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 573 postów

Napisano 17 maj 2016 - 23:21

Pomyśl może na TransferGo, ma bardzo przychylne opinie, tani i szybki sposób przelewu pieniędzy, wykorzystywany przez miliony ludzi na całym świecie. 

#9 maciek123

maciek123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 13:23

U nas w firmie zawsze korzystamy z England.pl - przelewy powyżej 500 zł są całkowicie za darmo, kurs zbliżony, także ten rzeczywisty wypada lepiej. No i kasa szybciej na koncie

#10 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 18:03

Ja przez Azimo takie przelewy wykonywałam kiedyś. Teraz mam walutowe konto, więc problemów nie ma, ale wcześniej właśnie z Azimo korzystałem i z przelewami nie było żadnych problemów. 

#11 Tomeneq

Tomeneq

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 20:04

Również polecam transfergo jeśli o przelewy zagraniczne chodzi ;)

#12 Guest_Karoll29

Guest_Karoll29
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 12:06

Ja zawsze przesyłam pieniążki przez tę stronkę - urofx.com . Koszta przelewów mają niewielkie, a nigdy żadnych problemów nie było, więc polecam.

#13 czarek120

czarek120

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 maj 2017 - 08:16

Ja wolę wysyłać przez http://www.england.pl - mają darmowe przelewy i kasa jest w Anglii tego samego dnia

#14 magic992

magic992

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 maj 2017 - 14:15

Ktoś korzystał z platformy TransferGo? , jeśli ktoś jest zainteresowany ta platformą do przelewów międzynarodowych, to zapraszam do zapoznania się z tym wpisem http://www.pracawsie...kupon-rabatowy/

#15 Kornel88

Kornel88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBieżuń

Napisano 13 październik 2018 - 21:52

a ja ostatnio spotkałem się z bardzo fajną stroną zarobkową https://5tysiecy.pl mega fajna ;) narazie jak dla mnie najlepsza stronka zarabiam na niej już trochę i mogę śmiało polecić ;) 

#16 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 843 postów

Napisano 23 październik 2018 - 07:56

Ja jestem zadowolony z PayPal.

Always look on the bright side of life!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych