Skocz do zawartości

Zdjęcie

500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko?

wróć do serwisu Księgowość 56 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 grudzień 2015 - 15:57

No też nie wiem skąd, przecież wszystko jest jeszcze w fazie projektów. Jak będzie, to się dopiero okaże.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#42 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:10

Ja też jestem mamą samotnie wychowującą dziecko, pracuje i dorabiam na zleceniach, żeby zapewnić jako taki byt i pytam: CZYM MOJE DZIECKO RÓŻNI SIĘ OD TYCH, KTÓRYCH RODZICE DOSTANĄ 500 ZŁ. Moje dziecko też potrzebuje na zajęcia dodatkowe, ubrania, wyposażenie do szkoły - od takie normalne potrzeby. Dlaczego jedne dzieci będą miały zapewnione środki na takie właśnie rzeczy (tudzież na potrzeby swoich rodziców), a ja muszę na to wszystko zarobić. Gdzie równość w dostępie do dodatkowych środków. A jeśli małżeństwo nie może mieć więcej dzieci, to przecież to jedno nie jest gorsze od pozostałych. Dlaczego pieniądze dostaną rodziny świetnie sytuowane, które nawet nie zauważą takich 500 zł na koncie, a rodzina z jednym dzieckiem, przekraczająca żenujący próg dochodowy (jak ostatnio wyraziła się Pani Minister - taki przecież wysoki - to niech przeżyje z dzieckiem za 1.600 zł miesięcznie...) nie dostanie nic, a realnie dołoży się do świadczenia dla pozostałych rodzin. Budzi to mój głęboki sprzeciw i poczucie RAŻĄCEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ!!!!!!!

#43 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 13:05

a ja mam pytanie mam 2-je dzieci w tym jedno już ma ukończone 18 l a drugie ma 5 l. czy w takim razie dostanę 500zł?

#44 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 styczeń 2016 - 19:39

Nie.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#45 Guest_gierka

Guest_gierka
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2016 - 11:43

Od 1 stycznia można dostać dofinansowanie z obrotowych środków Firmy dofinansowanie do opłaty za przedszkole - 200 zł. Jest ono zwolnione z PIT, a co z ZUSem ? 

#46 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2016 - 09:48

Witam A co jeśli mój były ma drugie dziecko w nowym związku płaci mi sadownie alimenty na nasze dziecko ale wychowuje je ja. W nowym związku mam również drugie dziecko czyli jeśli on złoży wcześniej wniosek to ja nie dostanę nic chociaż utrzymuje dzieci i wychowuje ją?

#47 Daria malina

Daria malina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 10:15

A co jeśli mam w nowym związku dziecko i pierwsze dziecko z byłym partnerem który też w nowym związku ma dziecko płaci mi sadownie alimenty ale to wszystko wychowuje go sama bez żadnych jego ingerencji mieszka dziecko ze mną. Czy to znaczy ze jeśli on złoży pierwszy wniosek to dostanie 500zl nie wychowujac tego dziecka nie mając fizycznie dwójki dzieci przy sobie?

#48 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 02 luty 2016 - 20:10

Jeszcze nie było rządu który by tak oszukał naród.Jeśli pierwsze dziecko ukończy 18 lat to drugie dziecko nic nie dostanie.Byle by do kolejnych wyborów.Naród już drugi raz nie da się oszukać

#49 Guest_mama4

Guest_mama4
  • Goście

Napisano 03 luty 2016 - 13:08

witam żyjemy z partnerem w nieformalnym związku mamy 4 dzieci on jest ojcem ale nie mamy ślubu stego co wyczytałam to musze go zaskarżyć o alimenty zeby dostac 500 zł na dziecko on jest po rozwodzie  

#50 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 04 luty 2016 - 13:08

To co proponują powoduje tylko większy konflikt w narodzie, niestety...

Każda sytuacja jest inna i ciężko wszystkim dogodzić ale to co próbuje przeforsować rząd jest bardzo wyśrubowane...

A co z tymi, którzy mają jedno dziecko i ciężko im się utrzymać bo wszędzie dają śmieciowe umowy?

#51 Guest_;)

Guest_;)
  • Goście

Napisano 04 luty 2016 - 13:40

Przecież pisali że dostaniesz na pierwsze dziecko jeśli nie przekroczysz 800zł dochodów

#52 Guest_:(

Guest_:(
  • Goście

Napisano 04 luty 2016 - 15:09

Czytam czytam i nie mogę , miałam nie pisać nic ale ...

Narzekacie a sami jesteście sobie winni każdy jest kowalem swojego losu co Wy chcecie , życie Was nie nauczyło ta ma dwoje dzieci każde z innym ta jeszcze inaczej no masakra . Gdzie jedna z drugą miała oczy, każdy by chciał za darmo tylko rękę wyciągać . Zamiast zabrać się do roboty i być dumnym ze swoich osiągnięć życiowych ...

Piszecie o patologi czy  znacie to pojęcie , nie jedna rodzina jak to nazywacie patologiczna lepiej wychowa swoje dzieci

Ja mam trójkę dzieci wiem co trzeba przejść żeby każdej zapewnić byt , wygląd, wykształcenie.... itd

Nigdy od Państwa nie dostałam grosza sami staraliśmy się z mężem jakość pogodzić życie , i nie mówię tu o pracy na wysokim stanowisku

Jesteście żałośni

#53 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 553 postów

Napisano 05 luty 2016 - 07:41

Wiadomo już ,że program wejdzie. Moim zdaniem nie jest tak straszny jak niektórzy piszą... Wprawdzie jest to dodatkowy wydatek ale z drugiej strony rząd po wydawał pieniadze na jeszcze większe głupoty. Sama mam 3 dzieci oraz taki zastrzyk gotówki będzie dla mnie bardzo dużą pomocą finansową.... Polecam zajrzeć sobie na stronę:

http://fakty24.info/...na-dziecko-wzor

Jest tutaj możliwość pobrania sobie gotowego już wniosku 500 zł na dziecko. Jest możliwośc dostatnia takiej pomocy również jeśli macie jedno dziecko. Po nieprzekroczeniu jakiegoś pułapu dochodów. 

#54 PokrakB

PokrakB

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 luty 2016 - 11:00

Głupota! Głupota, że daje się a wszystkie dzieci bez kryterium dochodowego, ale jeszcze większą głupotą jest to, że się pieniądze w ogóle daje! Powinny być odpisy od podatku dochodowego - to mobilizacja i nagroda dla osób pracujących.

#55 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 18:07

Hej mam troje dzieci uczących się niepracujących pierwszy lat 20 studia dzienne płacę za mieszkanie i utrzymanie ok. 1000 zł córka lat 18 technikum i maly lat 9 i jestem oburzona skandal  ze na tego 9 latka nic mi się nie należy bo jest jako pierwszy bo tamci są dorośli ale do cholery są na moim utrzymaniu to chociaż na tego trzeciego co!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to niesprawiedliwe

#56 Guest_bo

Guest_bo
  • Goście

Napisano 15 luty 2016 - 20:59

daj d*py zrob wiecej dzieci to ci sie bedzie wszystko nalezalo,ledwo do jednego dziecka wystarczylo ci sil a teraz placzesz bo chcesz kase zenada

#57 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 13:38

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zaprezentowała 2 września 2015 r. projekt, zgodnie z którym rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko (bez względu na dochód rodziny), a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze dziecko. To będzie pierwszy projekt, jaki zrealizuję - zapowiedziała. Nie wspomniano o tym ale należy zakładać, że kwoty te będą zwolnione z PIT.

Powrót do artykułu: 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko?

mam troje dzieci,jedno z pierwszego małżeństwa i dwoje z drugiego,mam pełne prawa rodzicielskie co do pierwszego lecz mieszka z mamą,czy w świetle projektu 500 + pierwsze dziecko z drugiego małżeństwa jest moim drugim dzieckiem i mogę się starać na dwoje?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych