Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Jak założyć własny sklep internetowy? - 5 kroków

wróć do serwisu Moja Firma 49 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_adamm898

Guest_adamm898
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 22:05

No nie wiem czy tak do końca założenie własnej firmy jest wspaniałym sposobem na poradzenie sobie na trudnym rynku pracy. To wcale nie taki łatwy kawałek chleba i tyczy się to również sklepu internetowego. Sam prowadzę taki ze częściami samochodowymi i trochę trzeba się przy tym narobić. Do tego to przed czym przestrzegam to żeby od samego początku zadbać o odpowiednią opiekę prawną (u mnie zajmuje się tym kancelaria „BARYLSKI T., OLSZEWSKI A., BRZOZOWSKI A.”) i mieć jasność co do regulaminu, umowy sprzedaży czy ewentualnych sporów z kontrahentami. Gdybym dostał pracę na etat za porządne pieniądze to bym z tego zrezygnował. 

#22 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 399 postów

Napisano 23 luty 2017 - 15:23

Tak naprawdę, podstawą przy sklepie internetowym jest oprogramowanie, przy pomocy którego będziemy obsługiwać sprzedaż. Niewielu zdaje sobie sprawę, że można znaleźć darmowe. Ja, zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty http://pasejo.pl/ smile.png.

#23 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 25 luty 2017 - 10:38

Generalnie najważniejszą rzeczą jest nie czytać komentarzy dedykowanych, reklamujące kancelarie itp.

#24 Guest_dsrkl

Guest_dsrkl
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 16:41

Nie uzależniaj swojej sprzedaży w Polsce od allegro!! GDY GENERUJESZ NA ALLEGRO PRZYCHÓD STAJESZ SIĘ WROGIEM / KONKURENCJĄ.

#25 Guest_ktotholu72

Guest_ktotholu72
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 07:17

Biznes internetowy wysyłkowy jest teraz bardzo popularny. Ciuchy, jakieś drobiazgi, itp. Sprzedają się u mnie jak świeże bułeczki:) Dla osób poczatkujących podpowiem, ze bardzo istotną rzeczą, na którą wiele osób nie zwraca najmniejszej uwagi, jest opakowanie takiego produktu. Ja dbam o solidny karton i dobra taśmę. Kartony kupuje od szwagra (tak się złożyło, ze mam taka możliwość) nawet nie wiem jakiej firmy są ,wiec nie polecę. Ale mam za to godną polecenia firmę od taśm, a mianowicie tę masterpak.pl . Niezawodne taśmy z logiem to dla mnie obowiązek i taka jakby ‘broszka’ firmy, dzięki temu ludzie czują, ze kupują ze sklepu a nie od przypadkowej osoby, pamiętajcie o tym wink.png

#26 Guest_http://netpoint.systems

Guest_http://netpoint.systems
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 08:03

To wszystko się zgadza tylko na samym końcu jest jeszcze coś takiego jak dotarcie do klienta a to proste i tanie nie jest, poza tym jest jeszcze ta spoleczna swiadomosc która mówi że najbezpieczniej kupować na Allegro bo jest system komentarzy itd. jest to skuteczna bariera dość mocno hamująca zakupy w małych, słabo znanych sklepikach internetowych a komentarze w sklepach - powiedzmy sobie szczerze w większości są pisane przez ich właścicieli. UOKiK własnie zabiera się za takie praktyki - i dobrze bo w końcu docenieni zostaną ludzie którzy rzeczywiście oferują coś dobrego i mają realny feedback od klientów a nie napisany własnoręcznie lub kupiony

#27 Garamond

Garamond

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 13:10

Najprościej zlecić komuś, kto zrobi to za nas.

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 08:34

Boże kochany, świetny artykuł!

#29 Guest_averss

Guest_averss
  • Goście

Napisano 04 październik 2017 - 09:25

Od dawna materiały eksploatacyjne do drukarek etykiet zamawiam w nticompany.eu. Będzie ponad pięć lat na pewno. Kilka razy korzystałem z ich wsparcia przy trudniejszych projektach etykiet. Znają rynek. Zawsze, jak mam jakiś problem z etykietami to do nich zgłoszenie. Odpowiedzi od ręki.

#30 Guest_BiznesMan

Guest_BiznesMan
  • Goście

Napisano 13 listopad 2017 - 15:57

Cześć, Polecam sprawdzić Click Shop. Możliwe są testy więc spokojnie będzie można wyrobić sobie WŁASNE zdanie.

#31 Guest_saruman

Guest_saruman
  • Goście

Napisano 29 listopad 2017 - 10:29

Klienci lubią płacić za zakupy poprzez m.in.  płatności Pay by link, szybkie przelewy, BLIK, karty płatnicze. Uważam, że warto mieć na stronie swojego sklepu takie rozwiązanie do przyjmowania rozliczeń za produkty online.  Skontaktuj się z firmą BLUE MEDIA, bo oni oferują taki program. Wszystko w w przejrzystym modelu rozliczeniowym, dostosowanym do potrzeb Twojego biznesu. 

#32 ŁukaszP56

ŁukaszP56

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 21:19

Jeżeli chodzi o pełne przygotowanie sklepu od wyglądu przez funkcjonalność aż do zabezpieczenia danych klientów i naszych warto stawiać jedynie na firmy które specjalizują się w ich tworzeniu i mają odpowiednie doświadczenie. Według mojej opinii świetni w tym są LiveMarket, którzy jako jedni z nielicznych zapewniają dożywotnią gwarancję, dzięki czemu zawsze przy jakichkolwiek problemach technicznych można liczyć na ich pomoc. Mają kreatywną ekipę, która potrafi dopieścić stronę w najdrobniejszych szczegółach z resztą o tym możesz sam się przekonać po bliższym kontakcie z nimi :)

#33 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 22 maj 2018 - 13:03

Konkurencyjną ofertę do Shoplo ma Selesto, fajnie rozwiązany cennik, nowe technologie, jak SPA i wsparcie na najwyższym poziomie. Jak ktoś szuka platformy e-commerce, polecam też zajrzeć na ich stronę i sprawdzić ofertę.

#34 Guest_PiotrB21

Guest_PiotrB21
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 12:25

Jeśli chodzi o świetnie skrojone UX sklepu to szczerze mogę polecić rozwiązania od cStore'u (www.cstore.pl/funkcje-i-mozliwosci/), mają naprawdę dużo opcji, sam od niedawna korzystam z ich usług i jestem zadowolony. Interfejs jest bardzo intuicyjny no i nie miałem problemy z przebiciem się przez dokumentację ;)

#35 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 13:39

Tani sklep internetowy z obsługą przez rok czasu design-joomla.pl/sklep-internetowy-cennik

#36 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 784 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 18:10

Na pewno musisz zadecydować o tym, na jakim skrypcie będzie wspomniany sklep oparty. Najrozsądniej będzie zdecydować się na skrypt Magento. Jak udało mi się przeczytać na http://marketingport...forme-magento/ jest jednym z najlepszych.

#37 Guest_Sczypek

Guest_Sczypek
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2018 - 12:02

Polecam nie zapominać przed dobrym wyborem systemu płatności. Ceny to nie wszystko - jak będzie nam sie coś sypało albo opcja nie będzie znana przez klientów, to mentalnie wylądują w innych sklepach. U mnie działa dotpay i jest super. Warto sobie wgl samemu sprawdzić czy system jest dla nas intuicyjny - bo jeżeli sami będziemy mieli wątpliwości co gdzie kliknąć, to co dopiero nasi klienci?

#38 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 784 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 19:59

Nie trzeba korzystać z żadnej platformy, gdyż sprzedaż produktów można rozpocząć nawet za pośrednictwem portalu internetowego Facebook. Na https://www.cleverag...p-na-facebooku/ szczegółowo opisano, w jaki sposób rozpocząć sprzedaż przez ten portal społecznościowy...

#39 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 580 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:08

Od dwóch lat działam na lomag.pl, teraz już leci 4 sklep internetowy. Całą dokumentację trzymam. Kody kreskowe praktycznie wszystkie rodzaje odczytuje, więc z dowolnym kolektorem danych ci to pójdzie. Dane kontrahentów automatycznie się pobierają, rozliczenia proste. Nie wiem, co powiedzieć. Za taką cenę niczego lepszego nie dostaniesz na pewno.

#40 wazer

wazer

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 10:16

Może być bardzo tanie lub bardzo drogie. To zależy od kilku czynników.
Jeżeli masz jakąś wiedzę programistyczną, serwerową z baz danych, to zawsze można postawić taki sklep we własnym zakresie.
Ale z doświadczenia wiem, że lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jakiegoś gotowego rozwiążania - szczególnie, że one wcale nie muszą być drogie. Mam tutaj na myśli Shoper

- dobre bezpieczeństwo
- zarządzanie stanami magazynowymi;
- obsługa mailingu, portali społecznościowych, intuicyjny CMS do opisu produktów

Płatne dodatkowo są takie modułuły jak:
- szybkie płatności na PayU lub PayPal - czyli te najpopularniejsze metody płatności;
- obsługa paczkomatów czy apaczka, integracja z Ceneo czy Allegro itd.

Z tego co wiem mozna przetestować ich sklep za darmo przez 14 dni. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych