Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drzewka owocowe w domu

owoce doniczki

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Milczu

Milczu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 wrzesień 2015 - 09:44

Witam, chcialam się zapytać, czy ktoś w domu hoduje nietypową zieleninkę. Niedwno zasadziałam pestki z cytryny i mam już 5 małych sadzonek (około 15cm każda). teraz chciałam posadzić kolejne rośliny, których nie dostanę w sklepie albo sa zbyt drogie. Na razie postawiłam na ananasa i awokado. Tu czekam, bo dopiero 3 dni minęly od "zasadzenia" mam natomiast pytanie o mango i oliwki. Czy mango naprawde jest trudno wyhodować? Czy ktoś próbował z dobrym wynikiem? I skąd wziąść nasiona oliwki? wszystkie owoce jakie zasadziłam pochodziły ze sklepu (zjadłam owoc i zasadziłam pestkę), a oliwki niestety są najczęściej przetworzone i bez pestek :/

;)

#2 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 571 postów

Napisano 15 luty 2018 - 23:11

Można wyhodować piękne owoce na balkonie. Nie jest to wcale trudne. Tutaj https://www.drzewkakarlowe.pl są dostępne drzewka kolumnowe, które świetnie rosną nawet w donicach. Mają dużą ilość owoców. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

#3 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 353 postów

Napisano 11 maj 2018 - 09:19

Udało wam się wam wyhodować owoce? Mi się nie udało.

#4 konopkaa

konopkaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 28 maj 2018 - 07:54

A mi wyrosła pierwsza  truskawka domowa! 

#5 maja1818

maja1818

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 29 maj 2018 - 14:29

Ja mam ambitne plany, ale na początek pójdzie: truskawka, malina, borówka amerykańska. "Egzotyka" może później ;)

#6 dominik-wal

dominik-wal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 12:56

W Polskim klimacie cytrusy indoor raczej nie będą mocno owocowały. No chyba, że będzie bardzo ciepłe lato tak jak w tym roku i doniczki będziesz wynosić na zewnątrz (dość kłopotliwe przy większych roślinach). Na noc lepiej chować do środka, raz zapomnisz a będzie zimna noc i już rośliny mogą nie owocować.

#7 leopold_K

leopold_K

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 czerwiec 2018 - 13:40

Po preczytaniu tematów i wpisów nabrałem chęci na drzewka nie koniecznie owocowe. Mam na razie dość spore drzewko Bonsai, które w prawdzie straciło listki ale juz odrajtają nowe i takie łyse nie będzie. Trzymam w ciepłym miejscu i podlewam. Jak tylko uporam się w problemami finansowymi to kupię drzewko owocowe. 

#8 andreabb

andreabb

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 21:08

Ja mam w planach, aby na balkonie pojawiła się borówka amerykańska i to w sumie wszystko, jeśli chodzi o owocowe drzewka w domu :) 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: owoce, doniczki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych