Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jakim banku założyć konto firmowe?

wróć do serwisu Księgowość 94 odpowiedzi w tym temacie

#21 malimali

malimali

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 18:16

Podobno Idea Bank ma dobrą ofertę, zresztą oni się specjalizują w obsłudze firm. ING też sporo przedsiębiorców wybiera.

#22 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 05:31

Jakiś czas temu sobie przeglądałem oferty i faktycznie Idea bank ma dobrą ale nie najlepszą ofertę. Z tego co pamiętam to aby konto było tam darmowe jest warunek płatności miesięcznie jakiejś tam sumy kartą. 

Nie polecam konta w banku pocztowym. Było darmowe przez wiele lat . Niestety jakiś czas temu wprowadzili opłaty za jego prowadzenie oraz za płatności kartą tak więc miesięcznie mi pobierało z konta ok 15 zł. W skali roku jest to duza suma. Polecam sobie również zajrzeć na stronę: http://konto-w-banku.pl/- znajduje się tutaj porównanie kont w banku. Można sobie rownież poczytać opinie innych osób, którzy zakładali konta w poszczególnych. 

#23 EleonoraM

EleonoraM

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 15:44

Ja mam konto firmowe w ING i bardzo je sobie chwalę, poza tym obsługa banku też jest super, ale najlepiej chyba pójść do placówek banków i posłuchać jakie mają oferty. 

#24 Guest_Franciszek

Guest_Franciszek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2016 - 20:20

Bardzo dobrym wyborem jest konto Firma To Ja w Idea Banku. Jest bardzo korzystne,  nie ma opłat za konto, przelewy do US i ZUS-u i dwa pierwsze przelewy ekspresowe i europejskie. Dodatkowo można skorzystać z promocji Premiowanie Za Bankowanie i w ramach premii dostać zwrot do 62 zł miesięcznie. Nie wspominając o darmowym korzystaniu z Wpłatomatu i Idea Hub. Bardzo dobra opcja.

#25 malwinas

malwinas

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 19:29

od kilku lat jestem klientką mBanku i ich konto firmowe polecam. Jest kilka do wyboru: https://www.mbank.pl...onto-podstawowe
Najlepsza opcja to mBiznes konto Start Jest to konto dla nowej firmy, która nie funkcjonuje na rynku dłużej niż 12 miesięcy. 
Podstawowe korzyści mBiznes konta w opcji Start:

• 0 zł za prowadzenie rachunku
  • 0 zł za 5 przelewów internetowych w miesiącu jeśli opłacasz ZUS z mBiznes konta,
  • 0 zł za kartę przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 200 zł miesięcznie),
  • Nawet 10 000 zł kredytu na start dla nowej firmy już od 1 dnia otwarcia rachunku,
Jako, że konto w opcji Start można posiadać tylko przez pierwszy rok, po 12 miesiącach trzeba samemu zdecydować na jaki rachunek zamienić swoje mBiznes konto Start.

#26 Bastian

Bastian

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 07:50

Opłaty za konta firmowe są bardzo zróżnicowane http://www.anwo.poznan.pldlatego najlepiej wybrać kilka ofert i przedyskutować je z profsjonalistą

#27 Guest_Alien

Guest_Alien
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 20:40

Ale po co to robić, skoro dostępne są konta za 0 zł, jak choćby wspomniane "Firma To Ja". :)

#28 Guest_Anetaka

Guest_Anetaka
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 21:25

Ostatnio czytałam o innowacjach dla firm w tym banku. Czy przy tym koncie ich ten jeżdżący wpłatomat też jest darmowy? 

#29 parsi

parsi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 16:35

Praktycznie każdy bank ma jakieś fajne możliwości dla firm. Nie mniej każdy z nich jest płatny - oczywiście oplat można uniknąć spełniając warunki... Jedyny darmowy to na ten moment Smart Bank, ale on akurat nie ma żadnych bajerów. W każdym razie polecam zapoznać się z opisami poszczególnych kont.

Najlepsze konta bankowe dla firm - http://www.niepoddaw...e-konta-firmowe

#30 Hektorka

Hektorka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 14:54

Nie wiem czy konto firmowe musi być jakieś "specjalne" ale bank smart ma na ten moment ofertę bezpłatnego (bezwarunkowo) konta.

#31 Guest_W.Wołodia

Guest_W.Wołodia
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 20:04

@Anetaka, wpłatomat o idea hub są darmowe jak się jest klientem. Rozważasz załozenie konta w Idea Banku?

#32 Guest_Chuczi

Guest_Chuczi
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 15:04

W.Wołodia, czy w takim razie wystarczy mieć w Idea Banku na przykład tylko konto, czy dopiero posiadając kilka produktów banku można korzystać z idea hub? Przyznam, że taka przestrzeń do pracy by mi się przydała.

#33 Guest_W.Wołodia

Guest_W.Wołodia
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:28

Wystarczy mieć chociażby konto, aby móc skorzystać z Idea Hub. Plusem jest też możliwość korzystania bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. Dla mnie to bardzo wygodne.

#34 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2016 - 19:16

Będziecie może się śmiać, ale zapytam, bo tak do końca to nie wiem. Co to właściwie jest ten Idea Hub i jak się z tego korzysta? Ale tak kawę na ławę, bo nie mogę się połapać jak czytam opisy na necie. Z chęcią zobaczyłabym na żywo i przetestowała, ale muszę najpierw wiedzieć "z czym to się je". wink.png

#35 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 08:55

ja polecałbym zainteresować się co w ofercie ma np. ideabank, z tego co wiem celują głównie w przedsiębiorców, więc oferta na 100% będzie rozbudowana, coś fajnego się powinno znaleźć. https://www.ideabank...nto-firma-to-ja - choćby coś takiego, rzuć okiem, poczytaj, przeanalizuj

#36 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2016 - 10:38

@Marta Idea Hub to darmowa przestrzeń coworkingowa dla klientów Idea Bank. Możesz tam przyjść ze swoim klientem, skorzystać z salki konferencyjnej, sprzętu biurowego, internetu, napić się kawy w czasie rozmów. Bardzo praktyczne rozwiążanie dla freelancerów szczerze mówiąc. smile.png

#37 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2016 - 19:11

Dziękuję @Kasia, właśnie o takie wytłumaczenie mi chodziło. Chętnie skorzystam z Idea Hub przy okazji kolejnego spotkania z klientami. Dużo podróżuję, więc wygodniej bedzie z tego skorzystać, niż umawiać się w kawiarniach, gdzie nie zawsze da się wszystko przekazać. No i odpadnie mi wożenie ze sobą sterty dokumentów. smile.png

#38 KrystynaBar

KrystynaBar

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 12:09

Ja polecam mBank, mają zwrot 50 zł jeżeli płacisz za ZUS z ich konta :)

#39 Guest_Cysterka

Guest_Cysterka
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 11:00

Dziękuję @Kasia, właśnie o takie wytłumaczenie mi chodziło. Chętnie skorzystam z Idea Hub przy okazji kolejnego spotkania z klientami. Dużo podróżuję, więc wygodniej bedzie z tego skorzystać, niż umawiać się w kawiarniach, gdzie nie zawsze da się wszystko przekazać. No i odpadnie mi wożenie ze sobą sterty dokumentów. smile.png

A czy takie IdeaHub są w takim razie we wszystkich miastach?

#40 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 19:36

Póki co w kilku większych - jak Warszawa, Kraków czy Łódź, ale ta sieć hubów szybko rośnie. Zerknij sobie na stronę banku tam masz o Idea Hubach właśnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych