Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jakim banku założyć konto firmowe?

wróć do serwisu Księgowość 77 odpowiedzi w tym temacie

#1 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 06:25

Możecie podpowiedzieć, gdzie najlepiej założyć firmowe konto? Chodzi mi o takie, gdzie są jak najniższe opłaty.

sisi

#2 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 13:10

Byle nie w Raiffeisen Bank.Swego czasu miałam tam konto bankowe to pobierali mi co miesiąc z konta jakieś 20 zł a potem przy zamykaniu konta jeszcze robili jakieś problemy. Obecnie Smart Bank ma niezła ofertę konta firmowego: http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/smart-biznes-konto/  . Wszystko jest darmowe.Jedyny minus to to,że nie ma swoich placówek tak więc wszystko trzeba załatwiać przez internet. Z drugiej strony obecnie da się w taki sposób załatwić wszystko tak więc nie jest to jakiś duży minus. 

#3 Guest_magenta

Guest_magenta
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2015 - 11:06

Idea bank ma darmowe konto firmowe, może tam popatrz? Nie pobierają opłat za prowadzenie, przelewy do ZUS i US.

#4 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:52

wyłącznie bank smart. ja prowadzę działalność od pół roku i od początku z bankiem smart. nie wyobrażam sobie, żebym płacił za konto fimorwe kilkanaście złotych to jakaś kpina. W moim banku mam za darmo i jeszcze zintegorwałaem sobie konto z kontem walutowym - no mega wygodna sprawa. - > www.banksmart.pl

#5 Guest_magenta

Guest_magenta
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:09

Właśnie o tym mówiłam, za poprzednie konto firmowe płaciłam nawet nie kilkanaście, a 30 zł. W Idea Banku konto "Firma to ja" jest za 0 zł, a do tego mają teraz fajną promocję premiowanie za bankowanie, można zarobić 900 zł rocznie, 75 zł miesięcznie za korzystanie z konta i karty.

A konto walutowe też mam u nich za darmo, ale to temat na inny wątek chyba...

#6 mobka

mobka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 10:09

Dlaczego nie raifeisen? Ja właśnie mam w tym banku i sobie chwalę. co prawda osobiste ale naprawdę dużo korzyści jest chociażby stałe oprocentowanie.. nie wiem jak z firmowym ale podejrzewam ze tez wychodzą do klienta ;) polecam przejrzeć ofertę. 

#7 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 258 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:09

Ja również stawiałbym na Smart Bank. Jest to całkowicie darmowe konto firmowe bez żadnych haków. Umożliwia również darmową wypłate pieniędzy z bankomatów w Polsce oraz za granicą.

Jesli nie chcecie sobie zakładac konta w banku internetowym proponowałbym ostatecznie założyć sobie konto w banku ING albo w Millenium Banku.

Jeszcze odsyłam do artykułu o tym gdzie warto jest założyć sobie takie konto:

http://www.moja-ostr...nking-kont-2015

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#8 PatrycjaK

PatrycjaK

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 październik 2015 - 08:31

Mam małą firmę i póki co dobrze nam się sprawdza konto w Idea Banku. Co ważne jeszcze nie miałam problemów z przelewami (co na poprzednim koncie było bardzo uciążliwe)... ale Powiem Ci, sprawdz soie ofertę - https://www.ideabank...nto-firma-to-ja i porównaj z innymi bankami, które polecali poprzednicy, może znajdziesz coś dla siebie...

#9 Guest_Bajran

Guest_Bajran
  • Goście

Napisano 15 październik 2015 - 13:16

Właśnie o tym mówiłam, za poprzednie konto firmowe płaciłam nawet nie kilkanaście, a 30 zł. W Idea Banku konto "Firma to ja" jest za 0 zł, a do tego mają teraz fajną promocję premiowanie za bankowanie, można zarobić 900 zł rocznie, 75 zł miesięcznie za korzystanie z konta i karty.

A konto walutowe też mam u nich za darmo, ale to temat na inny wątek chyba...

A konkretnie to za co można uzyskać te 75zł premii na miesiąc? Trzeba tylko z karty korzystać i z konta?

#10 Guest_magenta

Guest_magenta
  • Goście

Napisano 20 październik 2015 - 18:55

Za różne "działania", przeczytaj w regulaminie, bo nie pamiętam wszyskich, ale na pewno za przelewy do ZUS coś dają, za korzystanie z wpłatomatu, utrzymanie salda, wystawianie faktur, sporo tego. Ogólnie używasz konta, a oni Ci za to płacą.

#11 Bernardo

Bernardo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 październik 2015 - 22:43

To rzeczywiście brzmi ciekawie. Ale tak naprawdę to najlepiej wybrać konto, które po prostu będzie odpowiadać naszym potrzebom. Warto pomyśleć do czego konto jest nam potrzebne i czego oczekujemy. Samo posiadanie darmowego konta nie powinno być kluczowe, bo zazwyczaj konta są bezpłatne po spełnieniu warunków. Ważne, co jeszcze oferuje takie konto.

#12 Guest_Bajran

Guest_Bajran
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 21:58

Magenta sprawdziłem tę promocję i założyłem to konto "Firma to ja" w Idea Banku. Teraz to rachunek bankowy mojej działalności.

#13 Dominik Jedrzejczak

Dominik Jedrzejczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 28 październik 2015 - 22:28

Na 100% polecam Smart bank, na razie konkurencję kładzie na łopatki :)

https://pbpfinanse.p...target=40dc18f6

Jak stworzyć skuteczną reklamę internetową, dzięki której pozyskasz tysiące klientów i zbudujesz  Dochodową Listę Adresową?!

Darmowy Trening:
http://innowacyjnanaukaebiznesu.pl/darmowy-trening-forum-infor

#14 elka11

elka11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 listopad 2015 - 10:34

Ja także polecałabym smart bank - najlepsza opcja na konto firmowe. 

#15 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1789 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 16:53

Nie kojarzę żadnej innej darmowej oferty poza Idea Bankiem, mowa o tym koncie - https://www.ideabank...nto-firma-to-jaProwadzenie, wypłaty z bankomatów, nawet w placówce - za darmo. Wszystkie standardowe przelewy również mam darmowe - do tego dochodzą dwa europejskie i dwa natychmiastowe. Z tym w innych ofertach się nie spotkałem. Nie ponoszę żadnych kosztów konta firmowego. Np. w mbanku przelew z firmowego kosztuje 1,5 zł. Niby nie dużo, ale przy znacznej ilości operacji robi się już z tego spora kwota.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#16 Guest_Rosek

Guest_Rosek
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 14:46

Polecam stronkę konto-bankowe-za-darmo.pl może się przyda. Są tam pokazane różne oferty różnych banków. Może akurat coś się przyda :)

#17 Guest_inxs

Guest_inxs
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2015 - 11:41

Ja sobie znalazłem stronę gdzie jest zestawienie różnych ofert banków, oczywiście mi zależało na darmowym koncie i tak najłatwiej mi było dokonać wyboru. Jakby ktoś chciał skorzystać z takiego uproszczenia to proszę konto-bankowe-za-darmo.pl

#18 Ludwika22

Ludwika22

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 12 luty 2016 - 20:12

Teraz wszystkim chodzi o to żeby opłaty były jak najniższe. Jeśli mogę Ci w jakis sposób pomóc, to proponuje przejrzeć oferty poszczególnych banków, zapoznań się z opiniami ludzi, co sądzą o danym banku itp. Ja na przykład konto posiadam w WBK banku zachodnim i nie narzekam.

#19 cloker1

cloker1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2016 - 22:10

Obecnie wszystkie banki prześcigują się w swoich ofertach kont firmowych żeby ściągnąć jak najwięcej klientów do siebie, więc różnica między nimi jest niewielka. Ja polecam ING i BZWBK

Zobacz nasz blog www.tablety24.eu

#20 bgolabek

bgolabek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 21:54

Według mnie najlepszym bankiem to faktycznie może być ING albo Smart bank. Nie wiem czym konkretnie różnią sie te banki, a nie chce wprowadzić Cię w błąd, więc najlepiej będzie jak przejrzysz ich oferty http://bankowe-konta...orownanie-kont/. Pozwoli to rozjaśnić i być może pomoże podjąć decyzję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych