Kategorie
Skocz do zawartości

W jakim banku założyć konto firmowe?

mtzd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Byle nie w Raiffeisen Bank.Swego czasu miałam tam konto bankowe to pobierali mi co miesiąc z konta jakieś 20 zł a potem przy zamykaniu konta jeszcze robili jakieś problemy. Obecnie Smart Bank ma niezła ofertę konta firmowego: http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/smart-biznes-konto/  . Wszystko jest darmowe.Jedyny minus to to,że nie ma swoich placówek tak więc wszystko trzeba załatwiać przez internet. Z drugiej strony obecnie da się w taki sposób załatwić wszystko tak więc nie jest to jakiś duży minus. 

wyłącznie bank smart. ja prowadzę działalność od pół roku i od początku z bankiem smart. nie wyobrażam sobie, żebym płacił za konto fimorwe kilkanaście złotych to jakaś kpina. W moim banku mam za darmo i jeszcze zintegorwałaem sobie konto z kontem walutowym - no mega wygodna sprawa. - > www.banksmart.pl

• 2 tygodnie później...

Właśnie o tym mówiłam, za poprzednie konto firmowe płaciłam nawet nie kilkanaście, a 30 zł. W Idea Banku konto "Firma to ja" jest za 0 zł, a do tego mają teraz fajną promocję premiowanie za bankowanie, można zarobić 900 zł rocznie, 75 zł miesięcznie za korzystanie z konta i karty.

A konto walutowe też mam u nich za darmo, ale to temat na inny wątek chyba...

• 2 tygodnie później...

Ja również stawiałbym na Smart Bank. Jest to całkowicie darmowe konto firmowe bez żadnych haków. Umożliwia również darmową wypłate pieniędzy z bankomatów w Polsce oraz za granicą.

Jesli nie chcecie sobie zakładac konta w banku internetowym proponowałbym ostatecznie założyć sobie konto w banku ING albo w Millenium Banku.

Jeszcze odsyłam do artykułu o tym gdzie warto jest założyć sobie takie konto:

http://www.moja-ostroleka.pl/art/1441437506/gdzie-najtansze-konto-dla-firmy-ranking-kont-2015

• 2 tygodnie później...

Mam małą firmę i póki co dobrze nam się sprawdza konto w Idea Banku. Co ważne jeszcze nie miałam problemów z przelewami (co na poprzednim koncie było bardzo uciążliwe)... ale Powiem Ci, sprawdz soie ofertę - https://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja i porównaj z innymi bankami, które polecali poprzednicy, może znajdziesz coś dla siebie...

• 2 tygodnie później...

Właśnie o tym mówiłam, za poprzednie konto firmowe płaciłam nawet nie kilkanaście, a 30 zł. W Idea Banku konto "Firma to ja" jest za 0 zł, a do tego mają teraz fajną promocję premiowanie za bankowanie, można zarobić 900 zł rocznie, 75 zł miesięcznie za korzystanie z konta i karty.

A konto walutowe też mam u nich za darmo, ale to temat na inny wątek chyba...

A konkretnie to za co można uzyskać te 75zł premii na miesiąc? Trzeba tylko z karty korzystać i z konta?

To rzeczywiście brzmi ciekawie. Ale tak naprawdę to najlepiej wybrać konto, które po prostu będzie odpowiadać naszym potrzebom. Warto pomyśleć do czego konto jest nam potrzebne i czego oczekujemy. Samo posiadanie darmowego konta nie powinno być kluczowe, bo zazwyczaj konta są bezpłatne po spełnieniu warunków. Ważne, co jeszcze oferuje takie konto.

• 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie kojarzę żadnej innej darmowej oferty poza Idea Bankiem, mowa o tym koncie - https://www.ideabank.pl/konto-firma-to-jaProwadzenie, wypłaty z bankomatów, nawet w placówce - za darmo. Wszystkie standardowe przelewy również mam darmowe - do tego dochodzą dwa europejskie i dwa natychmiastowe. Z tym w innych ofertach się nie spotkałem. Nie ponoszę żadnych kosztów konta firmowego. Np. w mbanku przelew z firmowego kosztuje 1,5 zł. Niby nie dużo, ale przy znacznej ilości operacji robi się już z tego spora kwota.

• 2 tygodnie później...

Ja sobie znalazłem stronę gdzie jest zestawienie różnych ofert banków, oczywiście mi zależało na darmowym koncie i tak najłatwiej mi było dokonać wyboru. Jakby ktoś chciał skorzystać z takiego uproszczenia to proszę konto-bankowe-za-darmo.pl

• 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Według mnie najlepszym bankiem to faktycznie może być ING albo Smart bank. Nie wiem czym konkretnie różnią sie te banki, a nie chce wprowadzić Cię w błąd, więc najlepiej będzie jak przejrzysz ich oferty http://bankowe-konta.info/porownanie-kont/. Pozwoli to rozjaśnić i być może pomoże podjąć decyzję.

• 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jakiś czas temu sobie przeglądałem oferty i faktycznie Idea bank ma dobrą ale nie najlepszą ofertę. Z tego co pamiętam to aby konto było tam darmowe jest warunek płatności miesięcznie jakiejś tam sumy kartą. 

Nie polecam konta w banku pocztowym. Było darmowe przez wiele lat . Niestety jakiś czas temu wprowadzili opłaty za jego prowadzenie oraz za płatności kartą tak więc miesięcznie mi pobierało z konta ok 15 zł. W skali roku jest to duza suma. Polecam sobie również zajrzeć na stronę: http://konto-w-banku.pl/- znajduje się tutaj porównanie kont w banku. Można sobie rownież poczytać opinie innych osób, którzy zakładali konta w poszczególnych. 

Gość Franciszek

Bardzo dobrym wyborem jest konto Firma To Ja w Idea Banku. Jest bardzo korzystne,  nie ma opłat za konto, przelewy do US i ZUS-u i dwa pierwsze przelewy ekspresowe i europejskie. Dodatkowo można skorzystać z promocji Premiowanie Za Bankowanie i w ramach premii dostać zwrot do 62 zł miesięcznie. Nie wspominając o darmowym korzystaniu z Wpłatomatu i Idea Hub. Bardzo dobra opcja.

od kilku lat jestem klientką mBanku i ich konto firmowe polecam. Jest kilka do wyboru: https://www.mbank.pl/firmy/konta-firmowe/konto-podstawowe
Najlepsza opcja to mBiznes konto Start Jest to konto dla nowej firmy, która nie funkcjonuje na rynku dłużej niż 12 miesięcy. 
Podstawowe korzyści mBiznes konta w opcji Start:

• 0 zł za prowadzenie rachunku
  • 0 zł za 5 przelewów internetowych w miesiącu jeśli opłacasz ZUS z mBiznes konta,
  • 0 zł za kartę przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 200 zł miesięcznie),
  • Nawet 10 000 zł kredytu na start dla nowej firmy już od 1 dnia otwarcia rachunku,
Jako, że konto w opcji Start można posiadać tylko przez pierwszy rok, po 12 miesiącach trzeba samemu zdecydować na jaki rachunek zamienić swoje mBiznes konto Start.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...