Skocz do zawartości


Co ile normy przydziału odzieży?

przydział bhp normy tabela

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_KAsia

Guest_KAsia
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 13:28

Witam, mam pytanie: czy normy przydziału odzieży roboczej, czy wody muszą być ustalane okresowo czy od początku działalności. Bedę wdzięczna za odpowiedź.



#2 ravson

ravson

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 15:16

Przydział odzieży na pewno trzeba sprawdzać i analizować jeżeli zmienia się specyfika pracy, są wprowadzane zmiany technologiczne, sanitarne lub gdy wprowadza się zmiany w bezpieczeństwie i higienie pracy.  

Dodatkowo co jakiś czas można sprawdzać specyfikę kupowanej odzieży, bo czasami producenci zmieniają jej "żywotność". 

Nie zaszkodzi również okresowo ustalać przydział wody. W szczególności odnotowywać wydawanie zwiększonej ilości wody podczas wysokich temperatur.



#3 coli

coli

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 651 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 21:39

 

Nie zaszkodzi również okresowo ustalać przydział wody.

BZDURA    - poczytaj zanim coś napiszesz



#4 ravson

ravson

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 11:56

BZDURA    - poczytaj zanim coś napiszesz

 

coli zamiast atakować to pisz sprostowania. Ja napisze poniżej swoje. Jestem ciekawa twojego.

 

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy Dział V § 112 

Pracodawca jest obowiązany zapewnić wszystkim pracownikom wodę zdatną do picia lub inne napoje ..... Ilość, rodzaj i temperatura tych napojów powinny być dostosowane do warunków wykonywania pracy i potrzeb fizjologicznych pracowników.

 

Dodatkowo, jeżeli przydział wody przysługujący w ramach BHP, jest określony w firmie jako ilość litrów przypadających na pracownika, a zwiększone wydawanie nie wiąże się z np. z warunkami atmosferycznymi lub z pracami związanymi z wysiłkiem fizycznym, to należy uważać jeszcze na jeden artykuł:

 

USTAWA z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych art. 12 pkt. 1

Za przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty...

 

Aby nie powstało zobowiązanie podatkowe wobec pracowników w czasie nie związanym z warunkami klimatycznymi lub wysiłkiem fizycznym należy zwiększyć ilość litrów wody na pracownika.

 

Dlatego doradzam okresowe ustalanie przydziału wody. 



#5 Guest_KAsia

Guest_KAsia
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2015 - 12:29

Dziękuję ślicznie za wypowiedź. smile.png





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przydział, bhp, normy, tabela

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych