Skocz do zawartości

mieszkanie czy nieduży dom?

mieszkanie dom wybór mieszkania kupno mieszkania mieszkania nieruchomość rynek pierwotny rynek nieruchomości

69 odpowiedzi w tym temacie

#61 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 280 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 22:37

To już zależy od danej osoby co woli, ja osobiście zdecydowałbym się na dom ze względu na dostęp do ogrodu. W razie czego zostawiam namiar na świetną wyszukiwarkę nieruchomości https://www.dobryadr...ruchomosci/domy - portal posiada tysiące ogłoszeń, więc myślę że bez problemu coś dla siebie znajdziesz- czy to będzie dom czy mieszkanie

#62 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 939 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 13:38

Dostęp do ogrodu to duży plus, ale dalej pracy przy domu jest bardzo dużo. Rozwiązaniem może być mieszkanie z tarasem.

#63 kozlowskiczeslaw1

kozlowskiczeslaw1

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 17 marzec 2020 - 15:21

myślę, że z takimi sprawami najlepiej udać się do biura nieruchomości, od siebie mogę polecić https://www.7house.nieruchomosci.pl/ . Kilka razy korzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony!

#64 Bianca

Bianca

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 kwiecień 2020 - 12:16

Wydaje mi się, że teraz w dobie kwarantanny wszyscy, którzy mieli taki dylemat jak ty i wybrali domek uważają, że to najlepsza decyzja jaka podjęli ;)

#65 Robert_78

Robert_78

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 20 sierpień 2020 - 11:14

My zdecydowaliśmy się na budowę domu. Jest to dosyć czasochłonna inwestycja, wymagająca dużego zaangażowania. Część prac postanowiliśmy wykonać samodzielnie, co pozwoliło obniżyć koszty. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu podczas pracy na wysokościach kupiliśmy rusztowania przejezdne climtec od https://www.dgbud.pl...-075m-x-2025m.Są solidne i przydały się także później do innych, lekkich prac.

#66 sakira23

sakira23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 21:07

Jeśli o mnie chodzi o jednak wybieram mieszkanie, bo cena niższa i większy komfort jeśli chodzi o lokalizacje, bo np. te mieszkania https://www.superkrak.com.pl/ są usytuawane bardzo dobrze, wszystko jest blisko, a dom to jednak musiałby być gdzieś tam na obrzeżach i byłoby daleko do wszystkiego

#67 jakebass

jakebass

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 02 październik 2020 - 13:57

Apartament :v Koniecznie w dobrej lokalizacji, jak przykładowo Centaurus w Olsztynie, cenię sobie mieszkanie tam od jakiegoś czasu, bo jest wygodnie pod wieloma względami

#68 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 671 postów

Napisano 27 październik 2020 - 15:40

Na taki wybór składa się zbyt wiele czynników. Najlepiej rozpisać sobie i przedyskutować z kimś wszystkie za i przeciw.

#69 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 274 postów

Napisano 20 listopad 2020 - 08:42

Dobrze jest na pewno zadać sobie kilka pytań:

- Gdzie będziesz rano się ubierał i mył? Gdzie będą myły się Twoje dzieci? Dopiero planujecie dzieci? To nic, zastanówcie się, co będzie za kilka lat.Odpowiedzi wpłyną na liczbę oraz umiejscowienie łazienek i garderób.
- Gdzie będziesz jadł? Czy jadalnia będzie połączona w salonem? Może będziesz jadł w kuchni? Czy kuchnia będzie osobnym pomieszczeniem?
- Jak będzie wyglądało Twoje wyjście do pracy? Gdzie będziesz parkował samochód? Czy masz do niego wygodny dostęp?
- Jak wygląda powrót po pracy? Wracasz z zakupami i chcesz przygotować obiad. Gdzie zostawiasz zakupy? Być może postanowisz wybudować dom z garażem, w którym między nim, a kuchnią znajduje się spiżarnia. Przyjeżdżasz do domu, część zakupów (warzywa, chemia) zostawiasz w spiżarni, resztę w kuchni. Myślisz o innym rozwiązaniu? Pomyśl gdzie będziesz zostawiał zakupy.
- Jak wyobrażasz sobie wymarzoną kuchnię? Jak wygląda przygotowanie posiłków? Wyobraź sobie, że wyjmujesz rzeczy z lodówki na blat roboczy. Część z nich myjesz i suszysz. Potem smażysz lub gotujesz. W kuchni powinien być łatwy dostęp do zlewu i wszystkich urządzeń. A może nie lubisz gotować i kuchnia nie ma większego znaczenia?
- W jaki sposób spędzasz wolny czas? Masz hobby? Lubisz majsterkować? Potrzebujesz dodatkowego pomieszczenia?
- Jak będzie wyglądał wieczór? W jaki sposób odpoczywacie? Podpowiem, że warto oddzielić sypialnię od pokoju dziecięcego albo innym pomieszczeniem albo w ostateczności szafą. Dlaczego? Domyślcie się 
- Jak szykowanie się do snu i pójście spać? Jeżeli planujecie dzieci, to dajcie znać, to co nieco podpowiem (tu ojciec dwójki )
Inne pytania: 
- Co z gośćmi? Planujesz pokój gościnny? Gdzie będzie WC? 
- Gdzie będziesz trzymał narzędzia ogrodnicze i przydajmisie? Garaż? Kotłownia? Spiżarnia?
- Gdzie będziesz prał i suszył pranie?
To tylko kilkanaście pytań na które każdy z Was odpowie inaczej i dlatego każdy buduje inny dom

Od siebie polecam przy budowie kontakt z firmą Clipper

Firma oferuje wynajem toalet przenośnych ( taka toaleta dla pracowników jest podstawą -dobrze jest o niej pamiętać). 

#70 Robert7979

Robert7979

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 20:17

Zdecydowanie mały dom ;)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, dom, wybór mieszkania, kupno mieszkania, mieszkania, nieruchomość, rynek pierwotny, rynek nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych