Skocz do zawartości

mieszkanie czy nieduży dom?

mieszkanie dom wybór mieszkania kupno mieszkania mieszkania nieruchomość rynek pierwotny rynek nieruchomości

51 odpowiedzi w tym temacie

#21 hana74

hana74

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 09:54

Mieszkanie podobne i dom haha dobre :D Jak się mieszka w domu to ma się tą wygodę że nie ma nikogo nad głową, no i ma się swój ogródek. A tak w ogóle to jak to twoje mieszkanie wygląda że masz takie porównanie z domem ??:P

#22 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2016 - 09:01

Każdy ma swoje zdanie, ja jednak wolę mieć sąsiada, zwłaszcza jak się często wyjeżdża to i okiem rzuci tprinwestycje.pl  będę miała mieszkanie akurat na parterze z ogrodem :)

#23 marcin511

marcin511

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 03 luty 2016 - 10:14

Chyba na to pytanie nikt Ci nie odpowie lepiej od Ciebie. Ale jeśli chcesz już wiedzieć to ja wybrałbym dom. W mieszkaniu jest za mało przestrzeni :)

#24 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 17 luty 2016 - 09:07

Jeśli kogoś stać to oczywiście, że dom.

Always look on the bright side of life!

#25 Guest_Poleczkaa12

Guest_Poleczkaa12
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 15:23

Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze najlepszy jest dom, nie slychac klotni sasiadow:D poza tym, dom to wiekszy potencjal, mozna wiele zdzialac, zaprojektowac:) Ja swoje pomysly polaczylam z doswiadczeniem i umiejetnosciami firmy designoff.com.pl i i wyszlo super

#26 Gidys

Gidys

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 kwiecień 2016 - 13:19

Wszystko zależy od tego czy wolisz przestrzeń czy nie. Ja osobiście wolę za młodu mieszkać w mieszkaniu, ale później chcę się przenieść do domku, gdzieś na przedmieścia, żeby mieć ciszę i spokój. Jeśli chodzi o wydatki to chyba budowa domu wydaje mi się kosztowniejszą sprawą. Raz ze względu na zakup ziemi, planu itd, a dwa, że jeśli nie budujesz sam, a zlecasz budowę jakiejś firmie to musisz wziąć pod uwagę koszta, bo (uwaga!) ta firma również może wydawać pieniądze, np. na sprzęt budowlany. Coraz częściej spotykam się z sytuacją, kiedy to małe lub średnie firmy wypożyczają sprzęt . Te większe najczęściej posiadają już maszyny, ale też nie zawsze. Także pod względem finansowym mieszkanie wydaje mi się tańsze.

#27 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 615 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 13:22

Najważniejsza jest jakość wykonania, która powinna być na najwyższym poziomie. Nie można sobie pozwolić na żadne partactwo bo prędzej czy później to da o sobie znać. Dlatego polecam zajrzeć na stronę z  kompostem w płynie na StukPuk.pl, gdzie bez problemu znajdziecie najpotrzebniejsze produkty, najwyższej jakości.

#28 m88

m88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaKonin

Napisano 31 październik 2017 - 12:53

Jeśli miałbym sporo gotówki to i tak wolę mieszkanie, chyba, że mówimy o takim w malutkim mieście. Wtedy to dom. Ale jak już, to przeprowadzę się do dużego miasta, więc wybieram mieszkanie, najlepiej w centrum. W Poznaniu ruszyła inwestycja http://saperska30.pl i powstanie w jego ścisłym centrum, więc wolałbym na nią przeznaczyć pieniądze, niżeli na domek pod miastem. 

#29 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 21:14

Zerknijcie sobie na ofertę tego dewelopera http://willenadzalew...m.pl/deweloper/ . Myślę, że warto. Oferta jest bardzo konkretna. Poza tym taka inwestycja jest opłacalna, ponieważ dom w dobrym miejscu można szybko wynająć.

#30 JustWA

JustWA

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 23:02

Wybór myślę, że zależy od indywidualnych potrzeb. W zależności jakie to będzie budownictwo. Im nowsze tym bezpieczniejsze. Jeśli kamienica, no cóż. Trzeba się liczyć z ewentualnymi nieszczelnościami w konstrukcji budynku i instalacjach. Ale nawet w nowym i starym budynku trzeba będzie się wyposażyć w rzeczy niezbędne, a takim jest m.in czujnik dymu. Warto zapoznać się z wymogami i wybrac najlepszy: https://www.morele.n...ak-wybrac/1053/

#31 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 15:48

Wszystko jest kwestią indywidualną, jednakże w wielu miastach okazuje się, że koszt wybudowania mieszkania jest niższy niż koszt kupna mieszkania, np. w Kołobrzegu, gdzie ceny mieszkań w centrum są naprawdę wysokie, jednak działki położone w Sypialni miasta mają znacznie korzystniejsze, np. Osiedle Vilpark. Warto się zapoznać!

#32 Guest_kam

Guest_kam
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 20:25

My zdecydowaliśmy się na dom bliźniak pod Krakowem w stanie deweloperskim. Mieszka nam się bardzo dobrze. Świetną ofertę znalazło dla nas biuro nieruchomości ABC dom.

#33 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 12:30

Musimy przełożyc siły na zamiary. Zastanowic się czy będziemy w stanie wybudować duży dom przy aktualnych funduszach. Zwykle okazuje się, że rzeczywista budowa pochłonie o wiele więcej pieniędzy niż sobie załozyliśmy,tak wiec trzeba liczyć zawsze, ze wydamy trochę więcej.

Jesli budujecie domek dla rodziny 2 plus 1 czy dla rodziny 2 plus 2 to nie ma sensu pakować sie w duże metraże powyżej 200 m2. Wystarczy wybudowanie niewielkiego domku do 110 m2:

https://www.domywsty...odych-do-110m2/

#34 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów

Napisano 09 lipiec 2018 - 16:59

Ja, zdecydowałabym się na dom... Jeśli tylko masz możliwość wyboru, wybierz dom, nie mieszkanie... Zapewne budując dom będziesz musiał zadecydować o sposobie, w jaki będziesz go ogrzewać. Już teraz zacznij przeglądać zbiorniki na gaz przydomowe, gdyż zakup jednego z nich będzie nieunikniony... Takie zbiorniki na gaz służą do przechowywania gazu w formie płynnej. 

#35 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 971 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 11:13

Każdy ma inne zdanie na ten temat. Pod wieloma względami dom jest wygodniejszy, ale trzeba też wokół niego więcej robić.

#36 zbyszek88

zbyszek88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 29 lipiec 2018 - 18:52

Zdecydowanie dom, a to dlatego, że jest więcej przestrzeni i swobody. W mieszkaniu na balkonie nie rozpali się grilla, więc się pojawia problem, no i kwestia ciszy nocnej. Kupiliśmy działkę na uboczu i będziemy na niej stawiać dom https://www.homekonc...nal_information z dużym tarasem. Są przewidziane 3 sypialnie plus salon z jadalnią, więc spokojnie można komfortowo przenocować gości.

#37 TuEmil

TuEmil

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 11:39

Powiem tak - co kto woli, ja np.: wolę mieszkanie, trochę może to egoistyczne podejście, bo w domu i w około domu jest zawsze więcej pracy. A mieszkanie - wiadomo,o nic nie musisz się martwić, ogrzewanie, wywóz śmieci, wszystko na miejscu.

Też lubię mieszkanie w mieszkaniu. Odpowiada mi bliskość centrum i dlatego przekonała mnie inwestycja Senatorska 29 w centrum Łodzi. Już nie mogę się doczekać urządzania mieszkanka.

#38 Guest_Zbych

Guest_Zbych
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2018 - 19:17

Mieszkam od kilku lat w bloku i mam dosyć ujadających całymi dniami psów czy wiecznych remontów o dziwnych porach. Pewnie na święta wprowadzimy się już do domu, w zasadzie wszystko jest gotowe tylko dobretarasy kończą układać taras a majster układa podłogi i maluje ściany kolorem. Mieszkanie pewnie wynajmiemy bo nie opłaca się sprzedawać.

#39 Alicjaxxx

Alicjaxxx

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 04 październik 2018 - 20:22

Wracasz do mieszkania wkładasz kapcie i luz bo na kłopoty firma http://www.per-modum.pl/która zarządza naszym osiedlem. Odśnieżanie, sprzątanie liści nie dla mnie od tego są inni :)

#40 trefnoknus

trefnoknus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 14:59

Ojj ujadanie psów czy kłótnie sąsiadów to kojarzą mi się z takim starym budownictwem, bloki z płyty itp. Ale nowoczesne apartamentowce sa budowane zupełnie inaczej, brat mieszka w takim, a ja aktualnie jestem na etapie wyboru, właśnie szukam na http://www.superkrak.com.pl dogodnej dla mnie lokalizacji i wielkości mieszkania. Dom fajna sprawa, ale jak się często wyjeżdża to ciężko. Dlatego zdecydowanie wolę mieszkanie, ale tylko na rynku pierwotnym i w nowoczesnym budownictwie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, dom, wybór mieszkania, kupno mieszkania, mieszkania, nieruchomość, rynek pierwotny, rynek nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy