Skocz do zawartości

mieszkanie czy nieduży dom?

mieszkanie dom wybór mieszkania kupno mieszkania mieszkania nieruchomość rynek pierwotny rynek nieruchomości

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kowal

Guest_kowal
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 12:55

Jak w temacie, co wybrać ?

#2 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 13:42

Jezeli cenowo nie jesteś ograniczony to wybierz dom, zawsze to swój kąt bez wścibskich sąsiadów. 

#3 Guest_tim

Guest_tim
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 13:56

Może ja podam na przykładzie moich znajomych, kupili mieszkanie w nowym smolcu i narazie są zadowoleni :D nIe no z tego co mi pokazywali mają fajne mieszkanie chyba coś ponad 70 m kw no i mają fakt faktem sąsiadów, czyli mieszkania z boku ale nie jest to tak samo jak w wielkiej płycie. Oni bardzo często wyjeżdżają i jak to mówią zawsze jak się ma sąsiada to zerknie na dobytek.

#4 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 14:34

bezsensowne pytanie... wszystko ma + i - i zależy co Ci odpowiada

dom jest super... ale jak przyjdzie Ci duży remont: dach, elewacja to już jest mniej super

#5 robertm67

robertm67

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 08:51

Powiem tak - co kto woli, ja np.: wolę mieszkanie, trochę może to egoistyczne podejście, bo w domu i w około domu jest zawsze więcej pracy. A mieszkanie - wiadomo,o nic nie musisz się martwić, ogrzewanie, wywóz śmieci, wszystko na miejscu.

#6 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:45

Zdecydowanie dom :) Wcale nie musisz się jakos bardzo na tym znać :) Wystarczy zamówić projekt w dowolnym biurze projektowym, a teraz są dodatkowe udogodnienia np. w MG Projekt można sobie ściągnąć specjalną aplikacje na telefon https://play.google....t.projektydomowwłaśnie do przeglądania i zamawiania projektów :) 

#7 rohus

rohus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 21:22

Powstaje pytanie, co autor rozumie przez nieduży dom. Dla mnie to taki o powierzchni <120 m2. Wtedy ogród zapewne też nie należy do wielkich, więc w takim przypadku bym się bardziej skłaniał do mieszkania. Rozejrzałbym się za takim z dużym tarasem zielonym, w środku sprawiłbym sobie biokominek i tym samym miałbym w mieszkaniu cząstkę domu ;)

#8 miętka

miętka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 12:13

Fajny artykuł na temat wad i zalet obu rozwiązań - http://www.dominanta...blog&postid=156. Polecam do przeczytania, może akurat jakiś argument pomoże Ci się zdecydować. Według mnie jeśli masz kasę i czas, by później dbać o dom, to śmiało buduj!!!;) 

#9 Komorkoman

Komorkoman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 październik 2015 - 13:21

ja preferuję mieszkanie. Pominięto jedną rzecz - lokalizację. W większych miastach, m.in. w Krakowie, gdzie mieszkam, nie znajdziesz domu w dobrej lokalizacji stosunkowo blisko centrum, a to dla mnie duży minus. pewnie, że można jeździć samochodem, ale dochodzą do tego korki, strefy, zapchane miejsca parkingowe etc. Jeżeli chcesz do duzego miasta - dla mnie tylko mieszkanie. 

#10 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 23 październik 2015 - 14:19

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jesli planujesz większą rodzinę, to pewnie warto wybrać dom:)

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 14:41

no ja póki co zainwestowałem w mieszkanie....na razie młody jestem, chce miec blisko do pracy. Kupiłem mieszkanie na Skrabowców, Iglica Nieruchomości sprzedaje i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony bo blisko centrum a spokój i zielona okolica....

#12 borkotek123

borkotek123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 29 październik 2015 - 22:09

Lepiej nie duży dom. Tutaj znajdziesz ciekawe inspiracje: http://domnaczasie.pl/

#13 wikri

wikri

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 listopad 2015 - 07:08

Wolę mieszkać gdzieś bliżej centrum, na razie wynajmuje, ale przymierzam się do kupna jakiegoś niedużego mieszkania

#14 Guest_mik

Guest_mik
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 09:13

masz już coś na oku ?

#15 michal102

michal102

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 06 listopad 2015 - 11:58

Też uważam że nieduży dom lepszy:)

#16 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 15:02

Wydaje mi się, że w cenie niedużego domu to można kupić fajne mieszkanie, z ogródkiem lub z dużym tarasem. Utrzymanie domu wygląda trochę inaczej, niż utrzymanie mieszkania. Dla mlodych osób - mieszkanie jest lepsze.

#17 Awaldi

Awaldi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 12:49

Mnie się marzy właśnie nieduży domek, ale tu gdzie mieszkam wiązałoby się to z koszmarnie długimi dojazdami do pracy, więc póki co najem mieszkania to jedyna rozsądna opcja.. Pozdrawiam

Oferty z woj. warmińsko-mazurskiego (praca Olsztyn)

#18 gaumat

gaumat

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 22:06

Z tym ogrzewaniem to nie jest chyba taka tragedia. Wybierasz opcję najtańszą i najlepszą dla siebie, a jeśli chodzi o czynsz - policz, czy naprawdę warto tyle płacić co miesiąc? I zawsze chyba lepiej i bezpieczniej, by dzieci bawiły się w przydomowym ogródku niż gdzieś na placu zabaw, gdzie różni ludzi się pałętają. Domek tańszy, z biegiem lat zawsze możesz coś dobudować, jak się rodzina powiększy, możesz hałasować, nie masz problemów z głośnymi czy nieuprzejmymi sąsiadami, a jeśli najdzie Cię ochota możesz nawet w piżamie wyjść na podwórko i nikt Cię nie zobaczy.

#19 Magdalena84

Magdalena84

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 listopad 2015 - 13:43

Ja wolałabym domek bo cisza i więcej miejsca za te same pieniądze. Tylko gorzej wtedy z dojazdami.

#20 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 08:54

Ja wybrałam mieszkanie we Wrocławiu, wolę to niż dom, nie trzeba się martwić. Zresztą teraz to mało co się różni mieszkanie od domu...w sensie takim że np. ja mam mieszkanie w niskiej zabudowie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, dom, wybór mieszkania, kupno mieszkania, mieszkania, nieruchomość, rynek pierwotny, rynek nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych