Skocz do zawartości

Jak się mieszka poza wrocławiem?

mieszkanie nieruchomości wrocław kupno przeprowadzka spokojne miejsce centrum

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 07:46

Może dziwne mam pytanie, ale całe życie mieszkałem w centrum miasta, jednak żona bardzo by chciała się przeprowadzić poza miasto, w jakieś spokojniejsze miejsce. I tu są moje obawy ..jak się mieszka poza centrum miasta. Da się przyzwyczaić ?

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 08:36

:) Ja jestem w pełni zadowolona z mieszkania poza miastem, mamy fajne mieszkanie z ogródkiem, więc jest miejsce dla dzieci :) Jak dla nas trzeba było się tylko przyzwyczaić do dojazdów, ale to też nie mamy zbyt daleko, a do Iwin dojeżdzają autobusy przez jagodno

#3 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 08:54

a co to za inwestycja, są jakieś jeszcze wolne mieszkania? 

#4 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2239 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 10:51

Jednak miasto to miasto, zobaczcie - http://tabelaofert.p...szkania/WrocławDojazd do Wrocławia trwa, tym bardziej w godzinach szczytu, chociaż zależy jeszcze z jakiej strony miasta mieszkacie...

#5 coco-71

coco-71

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 11:47

Hmmm.... odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta. Myślę, że są osoby, którym żyłoby się idealne, ale są tez takie, które lubią być w centrum zdarzeń i obrzeżą mogłyby być nieco uciążliwe. Trzeba rozdzielić lokalizacje odcięte od wygód i te, z których całkiem sprawnie można dotrzeć do Wrocławia. Polecam poprzeglądać oferty i spr. czy są jakieś spełniające wasze wymagania. Ta strona może okazać się całkiem pomocna: http://www.dopoznani...nwestycje.html

#6 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 30 październik 2015 - 10:59

chyba zależy w dużej mierze od tego właśnie kto co lubi, jedni wolą mieć wszędzie blisko, inni natomiast wolą cisze i wybierają mieszkania poza miastem. W sumie tak zrobiła moja siostra z mężem, wybrali mieszkanie poza miastem, mówią że nie mogą się doczekać przeprowadzki 

#7 Guest_marylka

Guest_marylka
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 07:36

A chce im się dojeżdżać? Gdzie w ogóle wybrali mieszkanie?

#8 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 09:01

Wybrali www.domaszczyn.com.pl fajnie będą mieć z tego co pokazywali na planach. Mówią że wolą dojechać, chociaż jak sprawdzali to jakieś 15 min im zajmuje dojazd do Wrocławia. 

#9 KKPT

KKPT

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 17:01

Ja z żoną mieszkam od kilku miesięcy na nowym osiedlu w Lubinie. Z dojazdem nie jest ciężko - wydaje mi się, że więcej czasu zajmuje dojazd z jednej części miasta na drugą niż samochodem z mojego miasteczka. Mam spokój, tańsze życie i wszystko pod ręką. Mieszkałem kilka lat w Stanach i tam wiele osób preferuje coś takiego. Polecam mieszkania lubin - może zostaniemy sąsiadami :)

#10 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:26

Ja też wybrałam mieszkanie poza miastem w Nowym Smolcu będę niedługo mieszkać :) W sumie to jakoś daleko do miasta nie będę miała, ale dla mnie t i tak różnica jest – już się zamieszkałam w mieście :D Czas mieć trochę odpoczynku :)

#11 Miron Makowski

Miron Makowski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 12:48

Nom, Lubin wydaje się dobrą opcją. Sam się zastanawiałem nam mieszkaniem tam. Mogę polecić nawet dobrego dewelopera, który posiada mieszkania na sprzedaż Lubin : http://www.blockpol....westycje/lubin/

#12 Dorota_poczukująca

Dorota_poczukująca

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 luty 2016 - 12:48

A co myślicie o Obornikach? Znajomy polecił mi tam fajną inwestycję od Gross Nieruchomości. Wygląda naprawdę sielsko. Nie wiem tylko jak tam z dojazdem i ogólnie jakieś sklepy, szkoły, przychodnie? Warto by było się przejechać, ale może ktoś z Was tam mieszka w okolicy?

http://www.bngross.p...dle-fredry.html

#13 Aska.89

Aska.89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 12:37

Mieszkanie pod miastem może być kłopotliwe, kiedy nie ma się auta i nie można skorzystać z komunikacji miejskiej. Przez krótki czas mieszkałam właśnie na takim osiedlu poza centrum, ale w innym mieście i miałam problem jako osoba nie poruszająca się autem. Była tylko jedna linia autobusowa albo trzeba było przejść z 2-3 km do najbliższego przystanku. Dlatego gdybym zdecydowała się na takie mieszkanie sprawdziłabym jak wygląda dojazd z autem i bez niego. Szczerze mówiąc życie w centrum nie jest jakieś super, jasne wszędzie jest blisko, ale jest też głośno, trzeba martwić się o miejsce parkingowe, nie ma możliwości odpocząć, bo jest mało zielonych miejsc, a jak już są to jest w nich dużo ludzi. Sama na poważnie myślę o bardziej oddalonym mieszkaniu. Akurat http://domardevelopment.pl/ miał fajną inwestycję Komorowice III, ale już chyba większość mieszkań została już wyprzedana, a na pewno w tym roku nie udałoby mi się dostać kredytu. 

#14 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 27 styczeń 2019 - 10:48

Na pewno mieszkania sa o wiele tańsze niż w samym mieście

#15 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 578 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 08:39

Tak i wcale dojazd nie musi być problematyczny Czasami mieszkanie poza miastem daje o wiele lepsze możliwosci dojazdu niż mieszkanie w którejś ze źle skomunikowanych dzielnic Wrocławia. Polecam przejrzeć sobie oferty tego dewelopera:

https://lokum-deweloper.pl/promocje/- ma wiele realizacji w samym Wrocławiu, jak również i pod Wrocławiem. 

Większość inwestycji sprzedawanych dziś jest objęta rachunkiem powierniczym. Co daje takie zabezpieczenie? To specjalny rachunek bankowy, na który kupujący wpłaca pieniądze, ale do dewelopera trafiają one dopiero w miarę postępu prac. Dzięki temu środki kupujących nie mogą zostać zdefraudowane przez nieuczciwego dewelopera. Lokum taki rachunek udostępnia. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, nieruchomości, wrocław, kupno, przeprowadzka, spokojne miejsce, centrum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych