Skocz do zawartości

Odprawa a premia uznaniowa.

odprawa premia

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monia

Guest_Monia
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2015 - 13:19

Witam,

Otrzymałam wypowiedzenie i tym samym nalezec mi się bedzie 3 miesięczna odprawa, jednak wynagrodzenie jest podzielone na płacę zasadniczą oraz premię uznaniową. Wiem, że odprawa będzie liczona tylko od płacy zasadniczej, ale czy w związku z tym, że ta premia od conajmniej 5 lat jest wypłacana regularnie, nie da sie tego podważyć?

proszę o pomoc.

pozdrawiam,

Monika

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19142 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 sierpień 2015 - 13:57

Czy ta premia jest zapisana w umowie o pracę? A czy regularność dotyczy też tego że jest zawsze w tej samej wysokości?

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19142 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 14:02

Nie bierze się jej pod uwagę przy obliczaniu wysokości odprawy (por. wyrok SN z 22 września 2000 r., I PKN 33/00 oraz wyrok SN z 20 lipca 2000 r., I PKN 17/00).

#4 Guest_Monia

Guest_Monia
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2015 - 14:15

Nie bierze się jej pod uwagę przy obliczaniu wysokości odprawy (por. wyrok SN z 22 września 2000 r., I PKN 33/00 oraz wyrok SN z 20 lipca 2000 r., I PKN 17/00).

Jest zapisana w umowie własnie jako premia uznaniowa i zawsze jest w tej samej wysokości. Nawet nikt się nie zastanawia czy wyplacac czy nie, bo zasze jest wyplacana. zastanawiam się czy mam jakieś szanse wynegocjować odprawę w wysokości pensji wraz z premią.

#5 Guest_Monia

Guest_Monia
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2015 - 16:15

Dodam jeszcze ze wynagrodzenie ci miesiąc dostaję w jednej kwocie i nawet w tytule przelewu jest napisane wynagrodzenie za miesiąc..., nigdzie ta kwota nie jest rozbita na wynagrodzenie zasadnicze i premie...

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19142 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 19:24

Nie wiem o jakie negocjacje pytasz,przecież to nie negocjacje decydują ale zasady obowiązujące przy naliczania.
Nie wiem czy ta premia jest faktycznie uznaniowa czy może regulaminowa.
Przecież jeśli masz w umowie i jeszcze jej wysokość to nie może być uznaniowa...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odprawa, premia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych