Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staż pracy a okres studiów

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671968 postów

Napisano 18 sierpień 2015 - 16:59

Staż pracy ma kluczowe znaczenie przy ustalaniu uprawnień ze stosunku pracy np. wymiaru urlopu wypoczynkowego. Czy okres studiów wpływa na staż pracy i tym samym na wymiar urlopu wypoczynkowego?

Powrót do artykułu: Staż pracy a okres studiów

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 16:59

,

#3 Guest_Kam

Guest_Kam
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 17:05

Może ktoś pomoże mi odpowiedzieć na moje pytanie... Otóż w ogłoszeniu na które chcę aplikować, w wymaganiach niezbędnych, wymagany jest minimalny staż pracy - 4 lata, (do tej pory nie pracowałem na żadną umowę o pracę), czy do tego stażu zaliczy mi się okres studiów (tzn. 8 lat), przez co będę mógł spełniać wymagania i aplikować???

#4 Guest_Ewel

Guest_Ewel
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2015 - 01:06

Staz pracy to okres kiedy pracujesz i zdobywasz doświadczenie, nie dziwne że w urzędach pełno baranów skoro Ty się zatanawiasz nad czymś takim.. NO SORRY.. :/

#5 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 08:58

Moje pytanie: Ukończyłam 3 letnie studia licencjackie= staż pracy 8 lat i podjęłam pracę na umowę. W tym samym czasie poszłam na studia magisterskie, co także równa się 8 latom stażu. Czy po ukończeniu mogę wybrać tę korzystniejszą ofertę dla siebie czyli licencjat + 2 lata pracy czy po magisterce mimo pracy nadal będę miała 8 lat stażu ? Z góry dzięki.

#6 Guest_Urbi

Guest_Urbi
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 10:58

Moje pytanie: Ukończyłam 3 letnie studia licencjackie= staż pracy 8 lat i podjęłam pracę na umowę. W tym samym czasie poszłam na studia magisterskie, co także równa się 8 latom stażu. Czy po ukończeniu mogę wybrać tę korzystniejszą ofertę dla siebie czyli licencjat + 2 lata pracy czy po magisterce mimo pracy nadal będę miała 8 lat stażu ? Z góry dzięki.

Najlepiej wybierz 16lat + 2 biggrin.png a tak serio, to za ukończenie licencjata masz 0 lat pracy , bo to jest niepełne wyższe wykształcenie (czyli w sumie brak zawodu). Ale jak już skończysz mgr, to ulala! 8 lat pracy się wpisuje na Twoje konto, chyba że studiowałaś 20lat i pracowałaś w tym czasie (na umowę o pracę - rzecz jasna), to masz 20lat pracy:) Zawsze działa opcja korzystniejsza dla pracownika.

#7 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1662 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 11:09

Zawsze wybierasz korzystniejszą sytuację. Za licencjat masz już 8 lat, a nie dopiero po studiach mgr. 

"8 lat - gdy mówimy o szkole wyższej (studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie)."

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 12:04

Najlepiej wybierz 16lat + 2 biggrin.png a tak serio, to za ukończenie licencjata masz 0 lat pracy , bo to jest niepełne wyższe wykształcenie (czyli w sumie brak zawodu). Ale jak już skończysz mgr, to ulala! 8 lat pracy się wpisuje na Twoje konto, chyba że studiowałaś 20lat i pracowałaś w tym czasie (na umowę o pracę - rzecz jasna), to masz 20lat pracy:) Zawsze działa opcja korzystniejsza dla pracownika.

Urbi, nie wprowadzaj w błąd. Za licencjat liczy się 8 lat do stażu pracy.

#9 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2016 - 18:38

Witam. Mam pytanie dotyczące naliczania urlopu wypoczynkowego. W czerwcu 2013 rozpoczęłam prace u obecnego pracodawcy. W październiku 2014 wróciłam na studia i w czerwcu 2015 uzyskałam tytuł licencjata. W 2011 przerwałam studia po ukończeniu 2 lat nauki. Pracodawca na podstawie dyplomu wyliczył mi 9 lat stażu pracy, nie chce uwzględnić 1 roku pracy. Czy ma racje?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2016 - 11:26

Witam. Mam pytanie dotyczące naliczania urlopu wypoczynkowego. W czerwcu 2013 rozpoczęłam prace u obecnego pracodawcy. W październiku 2014 wróciłam na studia i w czerwcu 2015 uzyskałam tytuł licencjata. W 2011 przerwałam studia po ukończeniu 2 lat nauki. Pracodawca na podstawie dyplomu wyliczył mi 9 lat stażu pracy, nie chce uwzględnić 1 roku pracy. Czy ma racje?

Wrzesień 2013 do wrzesień 2014 - staż pracy 16 miesięcy

Lipiec 2015 do sierpień 2016 r. - staż pracy 13 miesięcy

razem 29 miesięcy pracy, czyli 2 lata i 5 miesięcy + 8 lat za licencjat. Moim zdaniem już nabyłaś prawo do 26 dni urlopu. Liczysz do stażu tylko te miesiące pracy, które nie pokrywają się ze studiami.

#11 Guest_Zatrudniona

Guest_Zatrudniona
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 16:48

Witam, mam pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w necie. Studiowałam w okresie od 2011-2015, jednak obroniłam (inż.) się dopiero w 2018 roku (taka data również widnieje na moim dyplomie). Podczas trzech lat po studiach i przed obroną zostałam wyrzucona ze studiów. Podjęłam zatrudnienie na umowę o pracę w ciągu tych trzech lat i przekroczyłam już dwa lata stażu pracy. Czy moje studia inżynierskie (8 lat) i staż pracy (ponad 2 lata) będą się sumować? Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

#12 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2019 - 18:41

Witam mam pytanie ukończyłam studia , i w kadrach powiedziano mi ze brakuje mi jeszcze 7 miesięcy ponieważ w tym samym roku zaczęłam prace i w tym samym roku zaczęłam studia z tym ze praca zaczęła się w marcu a studia w październiku, czy to prawda ze te miesiące w,w okresie się nie wliczają? Kadrowa uzasadniła to ze liczy się rok a nie miesiąc bo studiować mogę 5 lat :)

#13 Guest_Gośćć

Guest_Gośćć
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 07:27

Witam, mam podobne pytanie do poprzedników. Otóż, w czerwcu 2017r ukonczylem studia jednak bez obrony pracy magisterskiej. Zaś w marcu 2017r będąc jeszcze studentem podjąłem prace na umowe o prace i pracuję tak do dnia dzisiejszego. W tym roku, tj. we wrześniu 2019r. będę bronił pracę magisterską. Czy wobec tego po obronie będę miał uwzględnione do stażu pracy te 8 lat wynikające ze studiów + te 2 lata pracy od momentu zakończenia studiów w 2017r? Czy też zostaną mi policzone jedynie te lata studenckie? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

#14 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 07:53

Jeżeli studia i praca są w tym samym czasie to do stażu pracy (liczonego do urlopu) uwzględnia się te które są korzystniejsze dla pracownika, czyli w tym przypadku 8 lat wynikające z uzyskanego wykształcenia.

#15 AlicjaM

AlicjaM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 lipiec 2019 - 07:57

Jeśli jednocześnie podejmowana jest praca oraz studia, to czas ten się nie sumuje

Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.

#16 Guest_Student

Guest_Student
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 17:42

Studia I stopnia skończyłem w lipcu tego roku, jak rozumiem to daje mi 8 lat stażu. Co jednak, jeśli kontynuuję naukę - II stopień z równoczesną pracą na 3/5 etatu? Mogę zaliczyć I stopień jako 8 lat, a potem wliczać okres kiedy jestem zatrudniony na etacie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych