Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu przysługuje urlop okolicznościowy

wróć do serwisu Kadry 45 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_moto

Guest_moto
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2018 - 10:10

Pracuję w szkole, mam teraz wakacje. 18.08 mam ślub syna. Nie potrzebuję brać teraz urlopu okolicznościowego. W jakim czasie mogę go wykorzystać? Do pracy wracam 3.09.

#42 Guest_MICH

Guest_MICH
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 10:44

Witam 20 sierpnia urodził mi sie syn byłem w tym czasie na urlopie wypoczynkowym od 10 do 29 sierpnia teraz chce złozyc papiery na urlop okolicznosciowy 2dni lecz w kadrach mówia mi ze sie nie nalezy bo byłem wtedy na urlopie .jak to rozwiązać ?pozdrawiam

#43 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 10:59

Witam 20 sierpnia urodził mi sie syn byłem w tym czasie na urlopie wypoczynkowym od 10 do 29 sierpnia teraz chce złozyc papiery na urlop okolicznosciowy 2dni lecz w kadrach mówia mi ze sie nie nalezy bo byłem wtedy na urlopie .jak to rozwiązać ?pozdrawiam

Urlop nie należy się, bo wystąpiła zbyt długa przerwa między zdarzeniem, a złożeniem podania o tenże urlop.

#44 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 11:25

".......bo wystąpiła zbyt długa przerwa między zdarzeniem,......" a co to za podejście? nie ma takiego określenia w prawie, a jak gościu taki mądry jesteś to uzasadnij i doprecyzuj kiedy jest wystarczająca, a kiedy zbyt długa?

Subiektywne podejście, u mnie by dostał, zależy od indywidualnego podejścia pracodawcy.

Jest wiele spraw, które należy załatwić w związku z urodzeniem dziecka i można je załatwiać w terminach bardziej odległych niż głupie 3 tygodnie

#45 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 12:32

".......bo wystąpiła zbyt długa przerwa między zdarzeniem,......" a co to za podejście? nie ma takiego określenia w prawie, a jak gościu taki mądry jesteś to uzasadnij i doprecyzuj kiedy jest wystarczająca, a kiedy zbyt długa?
Subiektywne podejście, u mnie by dostał, zależy od indywidualnego podejścia pracodawcy.
Jest wiele spraw, które należy załatwić w związku z urodzeniem dziecka i można je załatwiać w terminach bardziej odległych niż głupie 3 tygodnie

Nie ma takiego określenia w prawie - "indywidualne podejście pracodawcy".

#46 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 12:41

W tym samym prawie nie ma napisane jaki jest termin udzielenia urlopu. Ma być w związku z urodzeniem dziecka.  Więc jeśli ojciec potrafi logicznie uzasadnić jakie to rzeczy ma do załatwienia w związku z urodzeniem dziecka to pracodawca może udzielić. Inna rzecz że po miesiącu trudno trochę znaleźć logiczne uzasadnienie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych