Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu przysługuje urlop okolicznościowy

wróć do serwisu Kadry 37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515551 postów

Napisano 18 sierpień 2015 - 09:45

Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikowi w określonych sytuacjach życiowych, jeśli zwróci się do pracodawcy z odpowiednim wnioskiem. Pracodawca po otrzymaniu wniosku ma obowiązek udzielić pracownikowi urlopu okolicznościowego. Należy pamiętać, że pracodawca nie może udzielić pracownikowi urlopu z własnej inicjatywy.

Powrót do artykułu: Komu przysługuje urlop okolicznościowy

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 09:45

czy no poł etetu tez sie nalezy dzien wolny za 15 sierpnia pracuje od pon .do piatku rozne godziny pracy praca w slkepie

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 11:41

czy no poł etetu tez sie nalezy dzien wolny za 15 sierpnia pracuje od pon .do piatku rozne godziny pracy praca w slkepie

Też należy się.

#4 Guest_kaza

Guest_kaza
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 07:34

Wyszłam jako wdowa drugi raz za mąż. Zmarła moja teściowa, matka mojego pierwszego męża. Czy należy mi się urlop okolicznościowy?

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13931 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 listopad 2015 - 07:59

Oczywiście, że tak

#6 Guest_john

Guest_john
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 12:41

zmarł dziadek mojej żony czy należy się mi urlop ?

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13931 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 12:53

Jeśli dziadek żony pozostawał na twoim/waszym utrzymaniu, tylko w takim przypadku, jeśli nie - urlop nie przysługuje

#8 Guest_Nati

Guest_Nati
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2016 - 16:06

czy jezeli przebywam na zwolnieniu lekarskim i mam pogrzeb rodzica mogę w innym terminie wykorzystać urlop okolicznościowy

#9 PaniFani

PaniFani

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 16:15

czy jezeli przebywam na zwolnieniu lekarskim i mam pogrzeb rodzica mogę w innym terminie wykorzystać urlop okolicznościowy

Nie

#10 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2016 - 08:47

oczywiście, że tak możesz mieć do załatwienia sprawy urzędowe... i pracodawca nie powinien robić problemów

#11 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13931 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 10:15

"W innym terminie...." zależy jak bardzo termin jest oddalony od okoliczności, czyli od pogrzebu rodzica. Idea tego urlopu okolicznościowego polega na tym, by nieobecność w pracy wiązała się ściśle z tymi zdarzeniami i żeby między zdarzeniem, a zwolnieniem od pracy zachowana była ROZSĄDNA więź czasowa.

#12 Guest_emila

Guest_emila
  • Goście

Napisano 08 maj 2016 - 13:29

A co w przypadku kiedy pracownik jest na trwałym zwolnieniu lekarskim z zaleceniem 2 - leżeć a w czasie zwolnienia bierze ślub i chce urlop okolicznościowy?

#13 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13931 postów

Napisano 08 maj 2016 - 18:28

No przecież i tak nie świadczy pracy więc z jakiej racji okolicznościowy? A tak wogóle to chyba nawet nie powinien informować pracodawcy,że w czasie kiedy jest tak chory,że ma leżeć, a tu ślub....

#14 Guest_Krzys

Guest_Krzys
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2016 - 14:32

A co w przypadku kiedy wziolem slub i za miesiac moja zona ma termin porodu? Przysluguje mi raczej kolejne dni okolocznosciowe?

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2016 - 11:47

A co w przypadku kiedy wziolem slub i za miesiac moja zona ma termin porodu? Przysluguje mi raczej kolejne dni okolocznosciowe?

Przysługują Ci 2 dni w związku z urodzeniem się dziecka i nie ma to żadnego znaczenia, że już w tym roku brałeś 2 dni urlopu okolicznościowego z tyt. ślubu.

#16 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 27 listopad 2016 - 09:43

zmarla mi babcia pogrzeb byl w sobote czy przysługuje mi dzien urlopu okolicznosciowego i moge go wykorzystac w którymś z dni w tygodniu?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2016 - 12:22

zmarla mi babcia pogrzeb byl w sobote czy przysługuje mi dzien urlopu okolicznosciowego i moge go wykorzystac w którymś z dni w tygodniu?

Tak, możesz wziąć 1 dzień urlopu okolicznościowego, byle niezbyt daleko od daty śmierci babci.

#18 Guest_Ewela

Guest_Ewela
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 11:24

Witam czy za śmierć babci mojego męża , z którą byłam bardzo "zżyta" przysługuje mi dzień urlopu okol.???

#19 Guest_Weronika

Guest_Weronika
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 11:58

Witam czy za śmierć babci mojego męża , z którą byłam bardzo "zżyta" przysługuje mi dzień urlopu okol.???

NIE

#20 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13931 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 12:50

Chyba, że była na waszym utrzymaniu i prowadziliście wspólne gospodarstwo domowe, samo "zżycie się" nie daje podstaw

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych