Skocz do zawartości

JAKIE OGRZEWANIE JEST NAJTAŃSZE?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 59 odpowiedzi w tym temacie

#41 MalutkA8989

MalutkA8989

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 14:39

A co myślicie na temat paneli fotowoltaicznych? Czy to jest dobra inwestycja? W jakim czasie koszty się zwrócą? Ciągle słyszę o podwyżkach prądu, może czas pomyśleć o jakimś ekologicznym rozwiązaniu? Wyszukałam taką ofertę http://www.pgreen.com.pl

#42 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 19:53

inwestycja zwraca się po ilu latach?

#43 wrachtan

wrachtan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 21:32

inwestycja zwraca się po ilu latach?

Jeżeli chodzi o dom, to przy obecnych cenach i typowej instalacji - ok. 7-9 lat. Należy jednak uwzględnić to, że ceny energii dla odbiorców mieszkalnych (grupa taryfowa "G") są sztucznie zatrzymane (?do wyborów), a stąd można się spodziewać spadku czasu zwrotu do ok. 5-6 lat.

Zakładam oczywiście optymalne parametry umieszczenia paneli do kierunków geograficznych oraz poprawną instalację (np. brak zacienień).

Sugeruję też wykonanie konkursu ofert, chociaż konkurencja na tym rynku jest duża i nie powinno być dużego rozrzutu cen.

#44 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 11:18

czy ktos korzystal z uslug firmy itgas.pl?

#45 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 31 październik 2019 - 10:04

Jeśli szukacie dobrych rozwiązań w zakresie ogrzewania to polecam Waszej uwadze https://jkprojekt.pl/ogrzewanie.html My zdecydowaliśmy się na pompy ciepłe, ale też instalacje solarne. Bardzo fajne połączenie i super się sprawdza. Firma działa na terenie Śląska.

#46 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 11:44

Osobiście polecam Wam zapoznać się z ofertą tej firmy: https://www.najtansz....pl/oferta.html Mają duże doświadczenie jeżeli chodzi o nowoczesne ogrzewanie. Za ich poradą udało mi się zdecydować na ogrzewanie na podczerwień i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Udało mi się sporo zaoszczędzić, mój dom jest porządnie ogrzewany, więc dwa najważniejsze aspekty się zgadzają ;)

#47 Guest_normandoo

Guest_normandoo
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 10:47

Teraz to mam wrażenie na jedno wyjdzie jakie ogrzewanie, wegiel, pellet podobne ceny. Pelletem i ekologiczniej i czystrza kotłownia. Dlatego my zdecydowaliśmy się na zakup kotła na pellet własnie. Od Witkowskiego- Toret Pellet bo ma bardzo dobry, obrotowy palnik kipi

#48 Storczyk

Storczyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 10:47

Ja mam ogrzewanie gazowe i nie narzekam, piec zawsze działa, jest eko i ciepło w domu

#49 wrachtan

wrachtan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 09:43

Jak najbardziej, ogrzewanie gazowe jest aktualnie po ogrzewaniu drewnem lub węglem najtańsze, jeżeli chodzi o koszy paliwa, szczególnie gdy:

- kocioł ma wysoką sprawność (np. kondensacyjny),

- kocioł ma regulację pogodową i programowanie obniżenia temperatury (chodzi o obniżanie temperatury wody opuszczającej kocioł),

- odbiorniki ciepła mogą być zasilane wodą o niskiej temperaturze (np. ogrzewanie podłogowe),

- zastosuje się sterownik(i) z czujnikami temperatury do pomieszczeń ogrzewanych, aby wyłączać kocioł, gdy nie jest jego praca potrzebna (przegrzewanie pomieszczeń = strata) lub bardziej zaawansowane sterowniki.

#50 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 387 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 10:48

Ja wiem, że przede wszystkim wiele osób zwraca uwagę na cenę, bo jest ona bardzo ważna, ale też myślę, że warto byłoby sprawdzić, jakie rozwiązanie jest najbardziej ekonomiczne i ekologiczne. Dla mnie numer jeden na ten moment jest ogrzewanie elektryczne plus do tego grzejnik elektryczny z termostatem który sprawia, że ogrzewanie domu jest szybkie, łatwe i wygodne.

#51 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 17:22

Też postawiliśmy na ogrzewanie gazowe w firmie https://jkprojekt.pl/ Działająna terenie Śląska w  miastach takich jak np. Będzin, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Kęty, Mysłowice, Oświęcim, Ruda śląska, Rybnik, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy... Znam sporo osób, którzy korzystali z ich usług i zawsze byli bardzo zadowoleni.

#52 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 11 luty 2020 - 14:26

Na koszty ogrzewania i jego opłacalność składa się naprawdę wiele aspektów. Z mojego doświadczenia uważam, że najlepszą opcją jest ogrzewanie elektryczne. Jeśli jesteście ciekawi to na stronie: https://www.najtansz...czne-ws-22.html znajdziecie internetowy poradnik dotyczący właśnie tego typu ogrzewania, polecam sobie zerknąć ;)

#53 Guest_MaskoJareo

Guest_MaskoJareo
  • Goście

Napisano 04 marzec 2020 - 12:54

Jeżeli dom jest fajnie izolowany i nie ma trat ciepła to moim zdaniem zdecydowanie można wybrać klimatyzację. Fajne rozwiązanie, bo zimą grzeje, latem chłodzi. Aby dobrze to działało to polecam tu kontakt z dobrą firmą, np. Klimamika z Warszwy. Kompleksow działają, do tego jest dobra jakość usług

#54 Guest_Romek

Guest_Romek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 21:12

Polecam klimamika.pl to strona gdzie znajdziesz klimatyzacje od najlepszych producentów plus wlasnie profeska pomoc przy serwisie i instalacji.

#55 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisano 30 kwiecień 2020 - 14:22

Z moich doświadczeń wynika że ogrzewanie które teraz mam jest najtańsze, są to panele na podczerwień od https://www.oxyly.pl/ które działają na prąd więc można je połączyć z prądem z paneli słonecznych i mieć praktycznie darmowe ogrzewanie. Zastanówcie się nad tym.

#56 MarekMark

MarekMark

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 maj 2020 - 09:07

Też mam ogrzewanie gazowe i wcześniej węglowe wychodziło znacznie drożej.

#57 Masert

Masert

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 17 czerwiec 2020 - 09:31

Polecam firmę SA-ART zajmującą się instalacją zbiorników na gaz. Wykonuje ona projekty, dostarcza zbiorniki gazu dla domu, przemysłu, rolnictwa. Montuje instalacje, pomaga w odbiorach inwestycji. Wykonuje opracowania projektowe dla wodociągów, kanalizacji, elektroenergetyki. Skorzystałam z jej usług podczas budowy mojego domu. Firma rzetelna, godna polecenia.

Kontakt:

PHU SA-ART SŁAWOMIR MISZCZAK

31-871 Kraków

os. Dywizjonu 303 66a/2

+48 505 018 116

phu.saart@gmail.com

http://sa-art.pl/

#58 Robert7979

Robert7979

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 11 lipiec 2020 - 08:26

Przy wyborze ogrzewania a szczególnie w momencie budowie domu warto też wybrać system kominowy, który posłuży przez wiele lat i da gwarancje BEZPIECZEŃSTWA. Warto postawić np. na  Schiedel - bo marka znana i ceniona, a przede wszystkim synonim systemów kominowych nowej generacji, które są znane w całej Europie. To nowoczesne rozwiązanie, które dobrze posłuży przez wiele lat.

Jeżeli wybieramy pompę ciepła to komina mam nie jest do niczego potrzebny :) można dzięki temu sporo zaoszczędzić, tutaj znajdziecie artykuł na ten temat https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/

#59 Guest_Jospi

Guest_Jospi
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2020 - 14:22

Ja mam ogrzewanie decentralne z wykorzystaniem klimatyzacji i bardzo sobie chwalę, głównie za wygodę, minimalną obsługę, do tego ekologię. Miałem od montażu bardzo dobrą firme z Warszawy Klimamika. Wszystko przebiegło bezproblemowo

#60 Guest_marek1980

Guest_marek1980
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2020 - 10:49

WItam, chciałabym prosić o doradztwo. Z jakim ogrzewaniem najlepiej wynająć mieszkanie? może z miejskim? elektrycznym lub elektrycznym dwutaryfowym? czy ogrzewanie elektryczne dwutaryfowe jest drogie ile wynosi na osobę przy wynajmie 4 osób ? 

Polecam pompę ciepła i fotowoltaikę 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych