Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek katastralny może zostać wprowadzony do 2020 r.

wróć do serwisu Księgowość 136 odpowiedzi w tym temacie

#121 Guest_DarkSurfer

Guest_DarkSurfer
  • Goście

Napisano 09 luty 2020 - 20:27

Ludzie którzy chwalą ten podatek to szaleńcy. Państwo jest po to aby zapewnić ludziom wolność i bezpieczeństwo aby mogli się bogacić i budować państwo. Dalszym wzrostem opodatkowania i przepływów socjalnych doprowadzimy do sytuacji odwrotnej. Zubożenia Polaków i uzależnienia ich od państwa, Jeśli jak pan Alojzy mówi mam obsługiwać długi państwowe może powinniśmy pomyśleć o obniżeniu wydatków publicznych. Rezygnacji z programu 500+, prywatyzacji służby zdrowia itp, Jeśli pozwolimy socjalistom na dalszy wzrost socialu za 10 lat obudzimy się w Wenezueli i zamiast kupować opał będziemy palić banknoty bo tak wyjdzie taniej.

#122 Guest_Jaro

Guest_Jaro
  • Goście

Napisano 09 luty 2020 - 20:32

darek73 i prof.Alojzy - większych debili żadna piz*a już nie urodzi, bo to niemożliwe.

#123 Guest_iii

Guest_iii
  • Goście

Napisano 09 luty 2020 - 20:49

Podatek katastralny 2-3%? Raczej 3-7promil. Przynajmniej jeśli chodzi o tereny niekomercyjne.

#124 Guest_Janusz Klasyczny

Guest_Janusz Klasyczny
  • Goście

Napisano 10 luty 2020 - 23:10

A jakby tak ten podatek uzależnić od ilości posiadanych nieruchomości. Obecnie 90% wolnego pieniądza pakowane jest w nieruchomości pod inwestycje rbnb itp. Winduje to ceny nieruchomości utrudniając przeciętnemu Kowalskiemu nabycie własnego M. Np. jeśli zwolnione z podatku byłyby osoby posiadające 1 nieruchomość / ew. 1 na rodzinę - przy wspólnym rozliczaniu. Podatek byłby niezerowy i rosnący od drugiej i kolejnych posiadanej nieruchomości. Wyeliminowałoby to sytuację w której kilku rentierów w pierwszym dniu sprzedaży wykupuje całą inwestycje od dewelopera, nie dając szans Kowalskiemu na zakup mieszkania, w którym by mieszkał, pompując ceny na rynku nieruchomości, sztucznie tworząc rynek najmu (Kowalski nie może kupić więc musi nająć).

#125 Guest_afrykaner

Guest_afrykaner
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 09:58

rozkaz przyszedł z Knesetu,piss i ta duda to zdrajcy.

#126 Guest_do Janusz Klasyczny

Guest_do Janusz Klasyczny
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 15:31

te komunista weź przestan ćpać .komuch jeden i eskimos , bo każdy eskimos to komuch.

#127 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 15 luty 2020 - 22:44

Jak wprowadza kosa na sztorc nie bedzie zlituj sie!!Dosc juz nie bede zapie,,,,, na nierobów

#128 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 00:56

Nikt nic nie zrobi i nie będzie żadnej kosy na sztorc,gdzie ty zyjesz to nie Majdan. Tutaj kazdy pokrzyczy, pokrzyczy i po cichu zapłaci. A duża część nawet przyklaśnie, bo podatek ten przymusi sporo osób do sprzedazy nieruchomości, dzieki czemu moze chociaz trochę stanieją

#129 Guest_ojmat

Guest_ojmat
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 14:19

Jeszcze za mało konkretów. Przed wyborami prezydenckimi pewnie jeszcze nie wejdzie. A jeśli wejdzie po, to zależy też w jakiej ostatecznie wysokości?

#130 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 21:04

W artykule pojawiła sie informacja, ze w Niemczech ten podatek wynosi 2% wartosci nieruchomosci. Nie jest ta prawda, poniewlaz sama mam tu chalupe i w zyciu nie zamplacilam więcej niz 500 euro podatku, a chalupa jest wiecej warta niz 25.000 euro,...

#131 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 18:58

Tylko Potocki może coś zmienić

#132 Guest_suicide

Guest_suicide
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 19:48

Jakim cudem płacić administracji czynsz i podatek?

#133 Guest_KRÓŁ JULIAN

Guest_KRÓŁ JULIAN
  • Goście

Napisano 20 luty 2020 - 12:50

TO JEST NIEMOŻLIWE Z TYM PODATKIEM KATASTRALNYM W WYSOKOŚCI 2 % OD WARTOŚCI. JA MAM MIESZKANIE W GDAŃSKU 62 M. KWADRATOWE KTÓRE DZIŚ JEST WARTE 600 000 TYSIĘCY ZŁ. CENĘ ZA METR W GDAŃSKU WYWINDOWALI DEWELOPERZY DO HORRENDALNYCH STAWEK BO DUŻO MIESZKAŃ KUPOWANYCH JEST POD WYNAJEM I JAKO LETNIE REZYDENCJE DLA WARSZAWIAKÓW, JA Z ŻONĄ ZARABIAMY WSPÓLNIE ROCZNIE OKOŁO 60000 ZŁ. PODATEK 2 % OD WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI TO 12000 ZŁ ROCZNIE. OPŁATY MIESIĘCZNE TO OKOŁO ROCZNIE 15000 JEDZENIE PALIWO UBEZPIECZENIE SAMOCHODÓW I TAK DALEJ TO 35000- 40000 ZŁ. NIE WIEM CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLEĆ BO ŻYCIE W POLSCE STAJE SIĘ CORAZ BARDZIEJ TRUDNE. STARCH SIĘ BAĆ CO TO BĘDZIE

#134 Guest_OECompensa

Guest_OECompensa
  • Goście

Napisano 04 marzec 2020 - 14:44

Mieszkanie można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: pożar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczywiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli zalejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.

#135 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 09 marzec 2020 - 12:02

Jezeli kogos nie stac na podatek od mieszkania to widocznie nie nadaje sie na posiadacza mieszkania, proste i zgodne z milosciwie nam panujacymi xD

#136 Guest_dr inż. Jan Kuryj, UWM w Olsztynie

Guest_dr inż. Jan Kuryj, UWM w Olsztynie
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 14:37

Szanowni Państwo. Po przeczytaniu artykułu " Podatek katastralny może zostać wprowadzony do 2020 r" chciałby polemizować z wypowiedzią Pana dr Rafał Parvi, ponieważ jego wypowiedź jest zbyt ogólnikowa i wg mnie może wprowadzać niezrozumienie w tej kwestii. Pomija Pan w swojej wypowiedzi, że stawki procentowe do ustalania podatku od podstawy (wartości) są zróżnicowane w krajach UE, w zależności od rodzajów nieruchomości. Podany przykład lokalu mieszkalnego i stawki 2 i 3 % jest w tym przypadku nietrafiony. Porównując wielkości tych stawek w krajach Unijnych i nowych jakie weszły do UE (za lokale mieszkalne) stawka procentowa waha się od 0,1% - 0,6% o wartości taksacyjnej (katastralnej).W przypadku gruntów oczywiście takie stawki są stosowane w tych krajach ale w niektórych podstawa do opodatkowania (wartość) jest obniżona np. 60% wartości taksacyjnej w Szwecji przyjmuje się do ustalenia wysokości podatku od gruntów, mogę tu wymieniać także i inne kraje w tym: Dania, Holandia itp. Ja zajmując się tą problematyką w sumie od 1995 r. spotkałem się już z kilkoma terminami wprowadzenia tego podatku (2000, 2004, 2007, 2011, 2017), ale żaden z nich nie został dotrzymany. Chciałbym Panu dr Rafałowi Parvi zaproponować aby bliżej zapoznał się z problematyką, ponieważ systemy podatków od nieruchomości w krajach Unii nie są jednolite oraz wysokości stawek procentowych do naliczania podatku też są zróżnicowane a także nie w każdym państwie przyjmowane jest 100% wartości do naliczenia podatku od nieruchomości (co podkreśliłem powyżej). Systemy podatkowe państw uzależnione są głównie od uwarunkowań historyczno-kulturowych i zamożności społeczeństwa, dlatego nie jest możliwe bezpośrednie przeniesienie systemu innego państwa i wprowadzenie go w Polsce - próby takich pilotaży realizowane były (ze skutkiem negatywnym) w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia (model francuski, model szwedzki). Dodatkowo określenie wysokości stawki procentowej do ustalenia podatku od nieruchomości, pewnie będzie w rękach Parlamentu, który ma podjąć (zgodnie z ustawą z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami) ustawę o określeniu terminu rozpoczęcia w Polsce powszechnej taksacji nieruchomości, ustawy niezbędnej od przeprowadzenia masowej wyceny nieruchomości, której celem będzie ustalenie wartości katastralnej dla nieruchomości. Wartość ta będzie stanowić podstawę do opodatkowania a nie cena ani wartość rynkowa szacowana dla pojedynczych nieruchomości. Podsumowując, wysokość stawek procentowych do ustalenia podatku od nieruchomości jest decyzją polityczną podejmowaną indywidualnie przez Parlament przy wprowadzeniu podatku katastralnego.

#137 Guest_Aniela

Guest_Aniela
  • Goście

Napisano 22 marzec 2020 - 14:13

Jak najbardziej jestem za tym, aby wprowadzić taki podatek. Dzięki temu ludzie przestaną traktować mieszkania jako lokaty i więcej młodych osób, zarabiających poniżej średniej, będzie miało na usamodzielnienie. To odblokuje rynek nieruchomości i obniży cenę mieszkań do normalnych. Teraz deweloperzy i najemcy przesadzają. Uwierzcie mi drodzy Państwo wykupujący mieszkania, jako lokaty - w dłuższej perspektywie czasu to działa na Waszą niekorzyść. Młodzi ludzie nie będą zakładali rodzin (nie stać ich), będzie się rodziło coraz mniej dzieci, a tym samym będzie coraz mniej specjalistów np. lekarzy, opiekunów medycznych. Co da Wam mieszkanie >60 lat jak nie dostaniecie się do specjalisty? Jak nie będzie ludzi do pracy i wzrosną koszty mediów/żywności? Czy Wy CHOĆ TROCHĘ myślicie? Piszę to jako studenta medycyny - miejsca są, ale nie ma studentów!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych