Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek katastralny może zostać wprowadzony do 2020 r.

wróć do serwisu Księgowość 37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 20:00

draństwo

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 22:33

Taki system opodatkowania nieruchomości jest na zachodzie i z tego tytułu nieruchomości nie są trzymane przez dziesiątki lat przez dziadków i babki, żeby zdrożały i wtedy sprzedać i się ocielić, tylko jeżeli nieruchomość nie jest wykorzystywana trzeba będzie ja sprzedać w niższej cenie. Zwiększa się wtedy obrót nieruchomościami, ktoś kogo nie stać teraz będzie miał wtedy możliwość kupić mieszkanie za rozsądną cenę, a nie jak teraz, mieszkanie stało się luksusem dla nielicznych.

#23 Guest_kris

Guest_kris
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 18:35

To jest próba eksterminacji ludzi którzy ciężką praca czego kol wiek się dorobili. Antymotywacyjny system, lepiej nic nie robić całe życie, obijać się, a państwo da

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 08:20

W końcu! Jednak raz na jakiś czas PiS ma dobre pomysły.

#25 Guest_pinczow441

Guest_pinczow441
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 09:03

Kataster,najbardziej uderzający we właścicieli domów,mieszkań własnych,podatek.Gdy ogłoszono że przestaje istnieć własność wieczysta,napisałem.Rząd przygotowuje teren pod podatek katastralny.Do jasnowidzów nie należę,jednak ten prymitywny sposób rządzenia rozgryzłem do końca.

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 09:16

Gość, 2018-11-19 8:20 W końcu! Jednak raz na jakiś czas PiS ma dobre pomysły. Ty Ciebie chyba trollu poje..o.

#27 Guest_Juras

Guest_Juras
  • Goście

Napisano 25 listopad 2018 - 20:11

Jak bylby dobrze zrobiony to by obnizyl ceny nieruchomosci i ludzie nie musieli by tyrac na kredyty, Np pan Witek w latach 80tych kupil od panswa 10ha ziemi pod miastem. Podzielil na dzialki i sprzedaje jedna dzialke na rok bo cena taka wysoka a mu nie brakuje pieniedzy. Jak by podatek wszedl i pan Witek musial go zaplacic to by zaraz te dzialki sprzedal zeby nie dokladac do interesu. a takich Witkow sa tysiace. Czy powinnismy Witka zalowac - nie bo jest spekulantem i nie zarabia kasy praca, tylko zeruje na potrzebie ludzi, a ziemia lezy. Postawienie domu ponize 200tys bylo by realne, my bysmy placili mniej (tansze kredyty), gminy mialby wiecej kasy na drogi,- a spekulanci i banki mniej.

#28 Guest_BJK

Guest_BJK
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 07:08

Jak bylby dobrze zrobiony to by obnizyl ceny nieruchomosci i ludzie nie musieli by tyrac na kredyty, Np pan Witek w latach 80tych kupil od panswa 10ha ziemi pod miastem. Podzielil na dzialki i sprzedaje jedna dzialke na rok bo cena taka wysoka a mu nie brakuje pieniedzy. Jak by podatek wszedl i pan Witek musial go zaplacic to by zaraz te dzialki sprzedal zeby nie dokladac do interesu. a takich Witkow sa tysiace. Czy powinnismy Witka zalowac - nie bo jest spekulantem i nie zarabia kasy praca, tylko zeruje na potrzebie ludzi, a ziemia lezy. Postawienie domu ponize 200tys bylo by realne, my bysmy placili mniej (tansze kredyty), gminy mialby wiecej kasy na drogi,- a spekulanci i banki mniej.

Kolego, w którym kraju stosującym ten podatek ceny nieruchomości spadły i ludzie nie muszą brać kredytów?
Widzisz, nie tylko banki i spekulanci na tym oberwą - ale przede wszystkim właśnie ludzie co kupili mieszkania w centrum miasta jakiś czas temu. Ja gdybym miał płacić 2% rocznie to dwie średnie krajowe netto nie starczą :/ czy to znaczy, że mam sprzedać mieszkanie i się przenieść z centrum miasta na jakieś wygwizdowo? Bom spekulant?

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 08:14

Np pan Witek w latach 80tych kupil od panswa 10ha ziemi pod miastem. Podzielil na dzialki i sprzedaje jedna dzialke na rok bo cena taka wysoka a mu nie brakuje pieniedzy. Jak by podatek wszedl i pan Witek musial go zaplacic to by zaraz te dzialki sprzedal zeby nie dokladac do interesu. a takich Witkow sa tysiace. Czy powinnismy Witka zalowac - nie bo jest spekulantem i nie zarabia kasy praca, tylko zeruje na potrzebie ludzi, a ziemia lezy. Postawienie domu ponize 200tys bylo by realne, my bysmy placili mniej (tansze kredyty), gminy mialby wiecej kasy na drogi,- a spekulanci i banki mniej.

Nawet nie znasz znaczenia słowa "spekulant", a za znawcę tematu chcesz robić? Z twoich słów raczej zawiść w stosunku to przykładowego pana Witka przebija, realnej analizy zachowania rynku w tym nie ma. Na tej samej zasadzie można stwierdzić, że niższe ceny utrzymają się przez chwilę, bo wytworzą popyt, który spowoduje kolejne gwałtowne wzrosty cen i będziemy mieć jeszcze drożej niż dzisiaj.

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2018 - 09:46

jestem właścicielem 48m2 spłacałam to mieszkanie 35lat wartość szacowana to ok 150000 PLN 1% od tego to 2250 rocznie. mam 1200 PLN emerytury po 48 latach pracy, jak zapłacę czynsz wodę prąd i gaz zostaję mi 500 PLN na jedzenie leki przyjemności. co rocznie daje mi 6000 - 2250 = 3750 /12 miesiecy 312,5 PLN chleb kosztuje 2,5 wiec jesli bede jeść suchy chleb to tylko jeden na 3/4 dni w takiej sytuacji jes 80% emerytów i rencistów i ludzie młodzi z klasy robotniczej czylio 90% społeczeństwa teraz kazde gospodarstwo domowe zostanie obciażone +/- 2250 PLN

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2018 - 10:41

Wszyscy emeryci którzy mieszkają w dobrych lokalizacjach w centrum miast będą się musieli wyprowadzić bo podatek będzie wynosił ok 50% ich miesięcznej emerytury.

#32 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2018 - 12:55

Ludzie wyjdą na ulicę i na tym się skończy... Będzie bunt i tłuczenie szkła!

#33 Guest_ja wiem

Guest_ja wiem
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2018 - 22:57

Podatek ten jest ustalany jako progresywny,jego wartość dla zwykłych małych mieszkań nie ulegnie zmianie.Mogą się bać właściciele dużych i drogich nieruchomosci.Pismaki straszą niezorientowanych biednych ludzi,a chodzi im o bogatych by nie musieli płacic wyższego podatku.Są tacy co posiadają znaczne majątki,a niskie emerytury, bo całe życie kombinowali z ZUS-em,a kupowali drogie nieruchomości.

#34 Guest_Zenobiusz

Guest_Zenobiusz
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 01:01

czytajcie z kiedy jest oryginalny post.

#35 Guest_średniak

Guest_średniak
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 12:31

Niech tylko to wprowadzi jakikolwiek (nie)rząd, to zobaczą co się stanie. To uderzenie w klasę średnią i zresztą w każdego kto coś posiada.

#36 Guest_b

Guest_b
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:09

Wszystko pieknie, pod warunkiem, że dotyczy tylko mieszkań i domow wybudowanyc po dacie wejścia ustawy! Niższe ceny mieszkań - wyzsze podatki. Moje mieszkanie kupione na kredyt za 500 tys mam sprzedac za 200 bo nie bedzie mnie stac na podatek ??? paranoja

#37 Guest_bla

Guest_bla
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:12

Podatek ten jest ustalany jako progresywny,jego wartość dla zwykłych małych mieszkań nie ulegnie zmianie.Mogą się bać właściciele dużych i drogich nieruchomosci.Pismaki straszą niezorientowanych biednych ludzi,a chodzi im o bogatych by nie musieli płacic wyższego podatku.Są tacy co posiadają znaczne majątki,a niskie emerytury, bo całe życie kombinowali z ZUS-em,a kupowali drogie nieruchomości.

nie wiem w jakim Pcimiu Dolnym mieszkasz, ale w Warszawie mieszkanie 30 m2 kosztuje  280 tys , policz sobie jesli potrafisz 2% podatku.

#38 Konrader

Konrader

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano wczoraj, 21:32

Jak dla mnie może to wypaść naprawdę słabo ale poczekajmy może jakoś się to rozwinie 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych