Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ubezpieczacie się na wakacje

wróć do serwisu Moja Firma 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 07:32

Cześc. Czy warto jest Waszym zdaniem kupić sobie ubezpieczenie turystyczne? Lecimy ze znajomymi do Egiptu i zastanawiamy się nad tą opcją .Czy Waszym zdaniem warto jest sobie coś takiego wykupić ? Bo ja jestem na tak ale z kolei znajomi twierdzą,że nie wykupują bo i tak jedziemy jedynie do kurortu. A co tam może sie nam złego stać...

#2 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 13:59

Takie czasy, że trzeba. Tyle biur ogłasza bankructwo..

#3 zawadzik11

zawadzik11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 14:30

Jakie ubezpieczenie wart wykupic jesli jade do egiptu ?

#4 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 07:22

Jeszcze sie zastanawiasz? Skoro stać CIę na wycieczkę to warto jest wykupić równiez ubezpieczenie. W razie ewentualnego wypadku będziesz musiała ponieść bardzo wysokie koszty za opiekę medyczną tam na miejscu. Czy warto? Moim zdaniem nie. 

Najlepiej porownaj sobie oferty poszczególnych tu .Obecnie praktycznie każde tu ma takie ubezpieczenie w ofercie i wcale nie są to jakieś wysokie koszta. 

#5 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 08:19

Niby tak ale piszemy tutaj o kosztach a nie padają żadne konkrety. Ile może kosztować mniej więcej takie ubezpieczenie turystyczne na okres tygodnia ? Zastanawiałam się również czy w związku z obecną sytuacją na świecie takie ubezpieczenia nie wzrosły cenowo... Widziałam równiez,ze w biurze podróży w jakim mam wykupioną wycieczkę również jest jakieś ubezpieczenie. Może warto jest jechać właśnie z nim? 

#6 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 08:42

Ubezpieczenie z biura jest bardzo małe.Zobacz sobie. Nie jest to pewnie więcej niz 5-10 tys. złotych .Wiedz,że w sytuacji wypadku jeden dzień w szpitalu za granicą może Cię kosztować kilka tysiecy złotych .Nie mówiąc już o transporcie do Polski, który również może być bardzo kosztowny. Chcesz tyle ryzykować dla tych kilkudziecieciu złotych oszczędności? Tyle właśnie kosztuje ubezpieczenie wakacyjne zagraniczne na tydzień. Jak sama widzisz nie jest to wcale żaden wysoki koszt. Tutaj jeszcze masz artykuł co wchodzi w skład takiego ubezpieczenia:

http://ub.comperia.p...sie-na-wakacje/

#7 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 684 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 06:45

Ja również się ubezpieczam.Wprawdzie do krajów arabskich nie latamy bo nie uważam tego za zbyt mądre ale nawet do krajów europejskich takie ubezpieczenie się przydaje. Co kraj to zupełnie inne zwyczaje. Inna opieka medyczna. U nas jest darmowe a na przykład w takiej Hiszpanii nie jest. Pytanie jeszcze czy zamierzasz uprawiać jakieś sporty ekstremalne? Jeśli chciałąbyś spróbować na przykład nurkować to trzeba to zaznaczyć w ubezpieczeniu bo wtedy oferta jest trochę inna. 

#8 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 07:47

Ubezpieczenie z biura jest bardzo małe.Zobacz sobie. Nie jest to pewnie więcej niz 5-10 tys. złotych .Wiedz,że w sytuacji wypadku jeden dzień w szpitalu za granicą może Cię kosztować kilka tysiecy złotych .Nie mówiąc już o transporcie do Polski, który również może być bardzo kosztowny. Chcesz tyle ryzykować dla tych kilkudziecieciu złotych oszczędności? Tyle właśnie kosztuje ubezpieczenie wakacyjne zagraniczne na tydzień. Jak sama widzisz nie jest to wcale żaden wysoki koszt. Tutaj jeszcze masz artykuł co wchodzi w skład takiego ubezpieczenia:

http://ub.comperia.p...sie-na-wakacje/

Zgadzam się. Znałem na przykład pewnego pana, który za złamanie reki w Egipcie zapłacił 50 tys. złotych. Był to brat mojej sąsiadki. Ubezpieczenie chroni od takich sytuacji.Sam dodam jeszcze,że tak jak wspomniała dancewithim trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie na sporty ekstremalne jeśli takie chcecie uprawiać.Droższe jest również ubezpieczenie w przypadku kiedy macie jakąś chorobę przewlekłą. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#9 kawartt23

kawartt23

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 11:36

Ciekawe sugestie na temat podróżowania.. Dużo czytałam o wyprawie do Rosji, Chin czy Mongogolii koleją transsyberyjską, która jest tanim środkiem transportu, jak myślicie warto się wybrać ? ciekawie to opisują na tym blogu podróżniczym. Więcej informacji na : http://nomoremaps.co...ranssyberyjska/

Hurtownia zabawek Odpustowe.pl to dobry i bogaty wybór zabawek oraz akcesoriów dla dzieci. W ofercie firmy znajdą Państwo wiele ciekawych produktów w bardzo dobrych cenach, które gwarantują rozrywkę w każdym przedziale wiekowym. Niektóre kategorie obejmują wiele ciekawych produktów związanych z grami i zabawami edukacyjnymi. Znajdziecie w ofercie wiele artykułów sportowych i szkolnych a także zestawy klocków lego wielu znanych firm. Odpustowe wspiera polskich producentów, którzy gwarantują wysokiej jakości wykonanie i bezpieczeństwo. Oferta skierowana do Państwa to nie tylko zabawki.

#10 GogLLo

GogLLo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 13:36

Moim zdaniem warto, stać się może wiele, można się poślizgnąć i coś złamać, można mieć problem z wyrostkiem, mojego znajomego to spotkało, gdyby nie ubezpieczenie z wakacji wróciłby z ponad 20 tyś. długu. Opcji jest wiele, a koszty leczenia za granicą są czasem ogromne jeśli nie ma się ubezpieczenia.

#11 Guest_bolcjusz

Guest_bolcjusz
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2015 - 16:35

Ubezpieczenie zawsze warto mieć, tym bardziej w takim kraju. Tym bardziej, że np. generali oferuje też w ramach ubezp. wakacyjnego pomoc w razie zamachu, którymi tamte rejony są zagrożone.

#12 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2015 - 17:18

Po pierwsze do krajów UE warto wyrobić sobie kartę EKUZ (na miejscu w punkcie NFZ). Może się przydać jeśli będziemy korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej np. w razie wypadku, złamania itp (obowiazują nas wtedy zasady danego kraju np. jeśli standardowo w danym kraju dopłaca się do wizyty 10 euro to my także podlegamy tym zasadom).

Warto wykupić sobie ubezpieczenie dodatkowe tzw. prywatne z którego skorzystamy w szczególnych przypadkach np. boli nas ucho i korzystamy z prywatnej wizyty. Tu trzeba pamiętać, że do nas należy zadbanie o posiadanie pełnej dokumentacji potrzebnej do zwrotu kosztów.

Ktoś tu pyta o koszty - one są uzależnione od opcji, którą wybierzemy, trzeba przeczytać bezwzlędnie OWU, aby nie było potem jęczenia, że winny jest ubezpieczyciel. Ja np. ubezpieczyłam się jadąc za granicę na narty, zależało mi, aby w momencie wypadku możliwy był przyjazd drugiej osoby do mnie i wspólny transport do Polski, zapłaciłam wiec dodatkową składkę... koszt polisy na 7 dni wyniósł 250 zł.

Lepiej nie pytać czy warto tylko zapoznać się z zasadami i wtedy zdecydować. Nie jest prawdą, że biura podróży mają niskie ubezpieczenia... trzeba się dowiedzieć, mamy prawo wglądu w polisę.

#13 justynak85

justynak85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 sierpień 2015 - 10:10

Jak jade w daleką podróż to się ubezpieczam, sprawdzam sobie na wakacyjnapolisa i wybieram najlepsze oferty ubezpieczycieli, szybko i bezpiecznie, koleżanka mi poleciła więc sprawdzone źródło.

#14 AgA88

AgA88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 08:57

Zawsze ubezpieczam się jadąc w podróż;) przynajmniej więc, że jak coś się stanie, to nie będę musiała płacić ogromnych sum za leczenie za granicą. Wykupienie ubezpieczenia przy kosztach całej wycieczki to mały koszt, a ma się spokojną głowę;)

#15 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 10:20

A czy starter24.pl jest ok? Jade na sylwestra do niemiec i nagle mi sie przypomniało, ze assistance byloby dobrym rozwiazaniem. Na niecały tydzien ceny zaczynaja sie od 15zl plus dodatki jak chce.

#16 Guest_Anika

Guest_Anika
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2015 - 11:45

Ja jadąc nawet zaraz za naszą granicę np Słowacja na kilka dni to zawsze wykupuje dodatkowe ubezpieczenie. A niestety musiałam już korzystać, i moje dzieci z ubezpieczenia, gdy dziecko zachorowało musiało korzystać ze szpitala nigdy nie ponosiłam żadnych kosztów nigdy też nie było problemu z ubezpieczycielem, a koszty na 14 dla 4 osób (Włochy) jak w ubiegłym roku płaciłam a i jeszcze samochód to płaciłam 360 zł.

#17 cyprian575

cyprian575

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 11:05

Ja zawsze się ubezpieczam. Nigdy nie wiadomo co się może przydarzyć a skoro stać mnie na wakacje to i na ubezpieczenie.

Istnienie człowieka zadaje kłam teorii ewolucji.

#18 ZofijkaHab

ZofijkaHab

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 09:27

Cześc. Czy warto jest Waszym zdaniem kupić sobie ubezpieczenie turystyczne? Lecimy ze znajomymi do Egiptu i zastanawiamy się nad tą opcją .Czy Waszym zdaniem warto jest sobie coś takiego wykupić ? Bo ja jestem na tak ale z kolei znajomi twierdzą,że nie wykupują bo i tak jedziemy jedynie do kurortu. A co tam może sie nam złego stać...

W tych czasach, do Egiptu? I jeszcze: Co nam się może stać...? Ja naprawdę czasami totalnie nie rozumiem ludzkiej bezmyślności... a co oni telewizora w domach nie mają i nie widzą, co się dzieje, właśnie w Egipcie? Ja nigdy w życiu do krajów islamskich bym nie pojechała, nawet z ubezpieczeniem na milion dolarów... byłam raz i wystarczy - zaliczyłam totalny szok kulturowy, tam wszystko jest nie tak, jak być powinno i wróciłam do naszego pięknego kraju w wielką ulgą:-)

#19 tetrus

tetrus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 14:28

Przy dzisiejszych zagrożeniach nie ubezpieczanie się to wielka nieodpowiedzialność.

#20 AnnaR

AnnaR

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 14:36

Ja nigdy się nie ubezpieczałam na wakacje, ale może warto?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych