Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc finansowa dla dorosłych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515904 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 17:43

Dorosłe osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie mogą liczyć na pomoc finansową (renta z tytułu niezdolności do pracy, zasiłek pielęgnacyjny, dodatek mieszkaniowy, zasiłek celowy specjalny, specjalny zasiłek opiekuńczy), opiekę w domu i poza nim, dofinansowanie z PFRON i NFZ oraz dopłaty do zatrudnienia.

Powrót do artykułu: Pomoc finansowa dla dorosłych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 17:43

Witam, moja renta to 590zł a nie 1475 zł.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2016 - 16:07

Witam co ? 1475 zl !! jestem chora na raka i mam 590 zł renty i 153 zł dodatku co Wy piszecie za bzdury!

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2016 - 17:44

Witam co ? 1475 zl !! jestem chora na raka i mam 590 zł renty i 153 zł dodatku co Wy piszecie za bzdury!

Czytaj ze zrozumieniem. To jest średnia renta, a nie Twoja renta. Ty masz taką, jaką sobie wypracowałaś.

#5 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2016 - 12:40

Wypracowałaś???? Mówimy o rencie a nie emeryturze. Oczywiście, że renta to 520 zł.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2017 - 07:30

"Mogą korzystać m.in. z ogólnokrajowej sieci 756 ośrodków wsparcia." to jakaś bzdura czy autor zadał sobie trudu żeby sprawdzić jak na prawdę wygląda to wsparcie ?

#7 Guest_Mirella

Guest_Mirella
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 14:04

Co ile lat zostaje przyznawany ze srodkow peron dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego

#8 Guest_Zgred

Guest_Zgred
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 01:31

Osoby niepełnosprawne dorosłe chorujące od dzieciństwa maja tylko rentę socjalną ktora aktualnie wynosi 744 zl netto oraz zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153 zl to łącznie około 900 złotych.To jest poniżej minimum socjalnego i taka osoba bez pomocy rodziny się nie utrzyma.Dobrze jeśli ma kto pomóc a jak nie to co wtedy - tylko samobójstwo,bezdomność itd.Dlatego podwyższenie renty socjalnej do 1024 brutto oraz zasiłku pielęgnacyjnego do 500 zł da tym ludziom minimum socjalne i o to walczą rodzice niepełnosprawnych dzieci,które staja się dorosłymi i oprócz renty socjalnej i małego zasiłku 153 zł nie mają nic.

#9 Guest_mlody 2018

Guest_mlody 2018
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 19:51

witam polski rzad pis podpisla porozumienie z osobami niepelnosprawnych w polsce calej w tym roku 2018 . teraz polski zus zablokowal renty socjalne i zasilki pielegnacyjne az na dwa miesjace dla osob niepelnosprawnych w polsce - dopuki nie zostanie przeglosowana przez sejm i senat w polsce wtedy zostana wyplacone piniadze dla osob niepelnosprawnych w polsce .. bylem z bratem w zusie w minsk mazowiecki wojt / mazowieckie jestem mlodym chlopakiem niepelnosprawnym chorujacym od urodzenia na padaczke i sie przekonalem na wlasnej skurze wlasnie jak polski rzad pis oszukuje osoby niepelnosprawnych w polsce calej wlasnie i jak postepuje pani minister rafalska rodziny i polityki spolecznej z rzadu pis w polsce wobec osob niepelnosprawnych w polsce....

#10 Guest_fixit

Guest_fixit
  • Goście

Napisano 04 maj 2018 - 20:32

„Łącznie może to dać dla niepełnosprawnego i opiekuna 2538 zł na rękę co miesiąc.”-obliczyłem, jakie są wydatki miesięczne dwóch osób, za które można spokojnie przeżyć. Jestem samotny, dorosły. Mieszkam w bloku (2 pokoje + kuchnia i łazienka). Zakładam, że niepełnosprawny mieszka z opiekunem/ką -czynsz i opłaty: 630zł -jedzenie: 2 x 500 zł = 1000 zł Gaz i światło: 2 x 65 zł =130 zł Suma: 1760 zł Niepełnosprawni nie muszą płacić za nic więcej. Opatrunki, potrzebny sprzęt medyczny, itd. To wszystko opłaca Państwo. Myślę, że 2000 zł spokojnie wystarczy niepełnosprawnemu i opiekunowi. Pytam więc: Kilka lat temu (w 2010 r) przeszedłem na emeryturę. Po 37 latach pracy w szkodliwych warunkach (kopalnia, port w Gdyni i wreszcie drukarnia. W drukarni przepracowałem 25 lat. Praca szkodliwa, w nocy, w hałasie, w stresie, pyle) zarabiałem 1450 zł netto, na rękę. Tymczasem, niepełnosprawny + opiekun dostaje (za friko, na rękę!), 2538 zł. I jest im jeszcze mało!!! To jakaś kpina i drwiny ludzi, którzy nie wiedzą jak morderczo ciężko trzeba pracować za marne pieniądze! Dlaczego nie ma odważnych, którzy powiedzieliby to tym roszczeniowym ludziom w Sejmie, terroryzującym społeczeństwo!?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 09:19

„Łącznie może to dać dla niepełnosprawnego i opiekuna 2538 zł na rękę co miesiąc.”-obliczyłem, jakie są wydatki miesięczne dwóch osób, za które można spokojnie przeżyć. Jestem samotny, dorosły. Mieszkam w bloku (2 pokoje + kuchnia i łazienka). Zakładam, że niepełnosprawny mieszka z opiekunem/ką -czynsz i opłaty: 630zł -jedzenie: 2 x 500 zł = 1000 zł Gaz i światło: 2 x 65 zł =130 zł Suma: 1760 zł Niepełnosprawni nie muszą płacić za nic więcej. Opatrunki, potrzebny sprzęt medyczny, itd. To wszystko opłaca Państwo. Myślę, że 2000 zł spokojnie wystarczy niepełnosprawnemu i opiekunowi. Pytam więc: Kilka lat temu (w 2010 r) przeszedłem na emeryturę. Po 37 latach pracy w szkodliwych warunkach (kopalnia, port w Gdyni i wreszcie drukarnia. W drukarni przepracowałem 25 lat. Praca szkodliwa, w nocy, w hałasie, w stresie, pyle) zarabiałem 1450 zł netto, na rękę. Tymczasem, niepełnosprawny + opiekun dostaje (za friko, na rękę!), 2538 zł. I jest im jeszcze mało!!! To jakaś kpina i drwiny ludzi, którzy nie wiedzą jak morderczo ciężko trzeba pracować za marne pieniądze! Dlaczego nie ma odważnych, którzy powiedzieliby to tym roszczeniowym ludziom w Sejmie, terroryzującym społeczeństwo!?

Tak to jest, jak przeczyta się artykuł bez kompletnego zrozumienia. Wiesz, co oznacza stwierdzenie, że "łącznie może to dać"? Przede wszystkim, że nigdy nie daje, a poza tym wysokość renty jest podana jako średnia, więc nie wszyscy dostają powyżej 1400 zł, są tacy co dostają miesięcznie 600 zł. My emeryci też mamy dużo, kiedy poda się średnią krajową, ale jedni mają 8 tysięcy, a inni 800 zł, więc średnio wychodzi bardzo dobrze.Z Twojego cynicznego i wyrachowanego wpisu wynika, że lepiej być inwalidą niż ciężko pracować. Szkoda, że nie jesteś niepełnosprawny, wtedy żyłbyś jak panisko i nie zazdrościł innym. Wstyd.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 10:50

Opiekun dorosłej osoby niepełnosprawnej ze znacznym stopniem niepełnosprawności itd., więc choroby są bardzo różne i obciążają różnie organizmy, opiekuję się żoną, pracuję i coraz bardziej nie daje rady, ale nie oto chodzi za 520 zł i 740 zł renty socjalnej netto jedna zdrowa osoba się nie utrzyma, ile zarabiają ludzie i z jakich możliwości korzystają osoby i placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi, a ja żeby skorzystać z czegokolwiek słyszę, że uzależniona pomoc zależna jest od dochodów itd. To jest farsa przejadane są nasze pieniądze w różny sposób a w Telewizji brednie opowiadają, płacę podatki i co z tego. Niech ktoś przyglądnie się nad dostaniem się osoby niepełnosprawnej na rehabilitację albo do szpitala na rehabilitację. Uważam, że dorosłe osoby niepełnosprawne są dyskryminowane w naszym kraju i dyskusja pracy osób całkowicie nie zdolnych do pracy to jakiś absurd itd. To jest temat obszerny, ale wszystko trzeba przeżyć, a państwo tak ustawia przepisy, aby jak najmniej ludzi skorzystało z czegokolwiek. pozdrawiam.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2018 - 07:20

Witam serdecznie. Jeżeli ktoś z Państwa jest Opiekunem osoby niepełnosprawnej, której niepełnosprawność powstała w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia i pobiera Zasiłek Pielęgnacyjny w wysokości 520 złotych, lub pobierany był tej wysokości do 3 lat wstecz, serdecznie zapraszam do kontaktu, a powiem jak uzyskać wysokie zadośćuczynienie. Proszę zadzwonić do mnie w sprawie szczegółów, a chętnie udzielę wszelkich informacji na ten temat. Pozdrawiam Tomasz Gwizdała Tel.: 502 208 558 E-mail : t.gwizdala@euco.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych