Skocz do zawartości

Zdjęcie

14 dni nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516478 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:54

Urlop wypoczynkowy w zależności od stażu pracy przysługuje w wymiarze 20 bądź 26 dni w roku kalendarzowym. Jedna cześć urlopu powinna trwać nieprzerwanie co najmniej 14 dni kalendarzowych. Czy pracodawcy przestrzegają przepisu dotyczącego 2-tygodniowego urlopu?

Powrót do artykułu: 14 dni nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego

#2 Guest_Miya Zhang

Guest_Miya Zhang
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:54

W powyższym sondażu grupa osób, które udzieliły odpowiedzi "Nie pracuję" na pytanie "Czy Twój pracodawca zgadza się na 2-tygodniowy urlop?" nie powinny być brane pod uwagę przy badaniu pracowników. W związku z tym, w rzeczywistości odsetek osób, które nie mają możliwości wzięcia 2-tygodniowego urlopu jest wyższy niż podany w artykule.

#3 Guest_esta

Guest_esta
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 20:52

ale ja np. nie chce 2 tygodbue urlopu bo kupuje sobie 3 wycieczki objazdowe na rok i ne się nie odbywają w terinach tak żeby zazebialy się i zebym wziela 10 dni urlopu. Niby pracodawca nie może kazac mi isc na urlop jak sama nie chce a może mnie zmusic do pojscia na 2 tygodnie?

#4 Guest_Fish

Guest_Fish
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2019 - 10:27

Pracodawca jest zobowiązany udzielić 14 dniowego urlopu. A Pracownik powinien na niego iść.

PIP nakłada kary za nieudzielenie takiego urlopu powołując się na art. 162.

#5 Guest_Dorka

Guest_Dorka
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2019 - 11:21

To zależy od Inspektora, ale przeważnie jeżeli kilka osób (zależy od ilości zatrudnionych) nie mają 14 dniowego urlopu ale mają np. tygodniowe lub 1-2 dni w miesiącu a reszta pracowników wykorzystuje zalecany 14 dniowy wypoczynek to nie ma żadnej kary. 

Pracodawca jest zobowiązany udzielić 14 dniowego urlopu. A Pracownik powinien na niego iść ale pracodawca nie może zmusić pracownika.

#6 Guest_krzyn33

Guest_krzyn33
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2019 - 13:58

Ja pracuję od 12 lat i w życiu nie byłem na 14 dniowym urlopie. Co najwyżej na 10 dniowym.

#7 Guest_esta

Guest_esta
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:01

no jasne, ja chce isc na 4 objazdowki po 7 dni..wiec ide na sile na 14 dni urlopu, siedze w domu a potem biore "lewe l4"

#8 Guest_Rupert

Guest_Rupert
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2019 - 13:31

Według psychologów, najlepszy czas na odpoczynek to 3 tygodnie. Najważniejsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to - po jakim okresie pracy te 3 tygodnie pozwolą nam odpocząć. Czy już po trzech miesiącach, a może po pół roku. Branie na siłę 10 dni urlopu, aby spełnić warunek 14 dni ciągiem jest totalnym nieporozumieniem. Każdy człowiek jest inny i każdy inaczej się regeneruje. Jak ktoś nie chce brać ciągiem 10 dni to powinien mieć takie prawo. Dla mnie lepsze było by branie 5 dniowych urlopów co 3 miesiące. Ale nie mogę bo prawo mi na to nie pozwala. Ktoś na siłę narzuca mi odpoczynek. Bzdura. Czas to zmienić.

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20268 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 wrzesień 2019 - 14:11

Zmień

#10 Guest_Aniaa

Guest_Aniaa
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2019 - 20:18

Ile mniej więcej miesięcy muszę przepracować, aby spokojnie zapytać o 14 dni urlopu wypoczynkowego?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2019 - 12:07

Ile mniej więcej miesięcy muszę przepracować, aby spokojnie zapytać o 14 dni urlopu wypoczynkowego?

Jeśli w danym roku przysługuje Ci urlop w wymiarze 20 lub 26 dni ( w zależności od długości stażu pracy), to o urlop 14 dniowy możesz już wystąpić nawet na początku stycznia. Czy zostanie udzielony, zależy od pracodawcy i od harmonogramu urlopów w Twoim zakładzie.

#12 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 29 maj 2020 - 14:59

a co w przypadku kiedy nie chcę wykorzystać urlopu? w chwili obecnej mam 11 dni zaległego urlopu zeszłego roku i 26 z tego roku, czyli łącznie mógłbym nie przychodzić do pracy ponad 7 tygodni. Nie lubię urlopów. Dni wolne biorę na święta dwa razy do roku i tyle. Wolałbym, żeby pracodawca mi za te dni zapłacił dodatkowe wynagrodzenie, ale nie chce tego zrobić. Czy legalnym będzie wzięcie tego urlopu i praca w innym miejscu (np. przez miesiąc)?

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20268 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 maj 2020 - 15:54

W czasie urlopu można robić to co się chce, pracować również.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych