Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop

Urlop bezpłatny

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ania123321

Ania123321

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 00:35

Jestem osoba niepełnosprawną o stopniu UMIARKOWANYM pisze w sprawie tego ze pracodawca zmusza mnie do wzięcia URLOPU BEZPŁATNEGO pracuje w sklepiku szkolnym mam UMOWĘ  O PRACE na czas nieokreślony od 3 lat . 

Sklepik w którym pracuje obecnie ma przerwę bo nie ma dla mnie pracy i on nie funkcjonuje . Pracodawca powiedział mi że 

,, Nie pracujemy nie ma dochodów i dlatego nie ma pensji " Co mam teraz zrobić ? 

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8768 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:53

nie może zmusić Cię do bezpłatnego ;

#3 Ania123321

Ania123321

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 21:10

nie może zmusić Cię do bezpłatnego ;

To co mam zrobić i gdzie pójść ? 

#4 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8768 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 08:49

wypisac wniosek na urlop wypoczynkowy zawiadomić ewentualnie PIP;

Art. 81.kodeksu pracy
§1. Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za prace, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów.

§2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, przysługuje pracownikowi za czas niezawinionego przez niego przestoju. Jeżeli przestój nastąpił z winy pracownika, wynagrodzenie nie przysługuje.

§3. Pracodawca może na czas przestoju powierzyć pracownikowi inną odpowiednią prace, za której wykonanie przysługuje wynagrodzenie przewidziane za tę prace, nie niższe jednak od wynagrodzenia ustalonego zgodnie z § 1. Jeżeli przestój nastąpił z winy pracownika, przysługuje wyłącznie wynagrodzenie przewidziane za wykonaną prace.

#5 Censa

Censa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:03

czy bedąc na urolpie półrocznym bezpłatnym, pracodawca odprowadza składki i jest się osobą nadal ubezpiecznoną?

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19499 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:07

Niby od czego ma odprowadzać składki jeśli urlop jest bezpłatny?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:37

odpowiem milej:)

nie odprowadza, bo to urlop bezpłatny, ubezpieczenia też nie ma

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19499 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 sierpień 2015 - 12:48

A wiesz....tak nawiasem, w necie nie widać czy to milej czy mniej miło, czasami to milej jest o wiele bardziej niemiło, wiec proszę nie czepiaj się duperel.

Zanim ktoś zada pytanie powinien najpierw się zastanowić nad jego logiką, ot i całe wytłumaczenie

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Urlop bezpłatny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych