Kategorie
Skocz do zawartości

Dofinansowania dla istniejacej firmy

Gość Monia29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadze gabinet kosmetyczny chciałabym rozszerzyć działalność o nowe usługi konkurencyjne w moim mieście a także stworzyć nowe stanowisko pracy dla osoby bezrobotnej. Zakupić innowacyjne maszyny które by zwiększyły popyt na dotychczas prowadzone usługi. Firmę prowadze 4 lata skorzystałan z dofinansowania na rozpoczęcie działalności w 2011 roku. Szukam nowych środków na wsparcie firmy. Police

Gość Izabela Mietlińska

Na tej stronie: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl możesz monitorować dotacje z UE. Jednakże jeśli już znajdziesz odpowienią dotację to nie polecam pisać samemu takiego wniosku tylko zlecić komuś kto ma doświadczenie w tym, gdyż tych wniosków nie można pisać ani zbyt ogólnie ani zbyt szczegółowo a tylko osoba która sporządziła ileś tam wniosków potrafi się w to wstrzelić. Już nie wpomnę, że są bardziej oceniane subiektywnie niż obiektywnie. 

• 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dokladnie, dofinansowanie możemy wziąć nawet na najnowszy fotel ginekologiczny , tylko trzeba pilnować terminów, bo niestety pieniędzy jest określona ilość a chętnych zawsze za dużo. Dodatkowo musimy dobrze wypisać i uargumentować wniosek, dobrze by było, aby pomogła Ci to zrobić osoba, która już ma doświadczenie w staraniu się o dofinansowanie :) 

• 1 miesiąc temu...

I jak, udało się? smile.png Też myślę, że doświadczona firma potrafi lepiej uargumentować. U nas wniosek pisała i rozliczała firma Supra Serwis i dotację otrzymaliśmy, a i współpraca była bardzo pozytywna i bezproblemowa. Warto rozważyć taką opcję smile.png

• 1 miesiąc temu...

Ja dostałam kilka lat temu dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, chyba ponad 20 tysięcy, nie korzystałam z żadnych doradców, ani kogoś kto pomagał mi w wypełnieniu wniosku i biznesplanie. Wbrew pozorom jest to bardzo proste do wykonania zarówno wniosek jak i biznesplan i nie musimy wcale zlecać tego ani księgowej ani też innemu doradcy. Teraz będę starała się o dotacje no rozwój działalności ponieważ taki projekt jest w moim powiecie i mam nadzieję że również sobie z tym poradzę tak jak poprzednio 

• 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mimo wszystko jeśli chodzi dofinansowania to obecnie całkiem sporo możliwości istnieje trzeba tylko umieć 1) odnaleźć tego typu dotację 2) umiejętnie wypisać wniosek, który nam te dotacje zapewni. U nas w firmie jakiś czas temu z tego typu dotacji udało się w znakpak kupić dwie maszyny pakujące tego typu - http://www.znakpak.com.pl/kat-121,maszyny-pakowania.html nie wiem czy były finansowane w 100% bo się tym nie zajmowałem, natomiast wiem, że jakaś dotacja była.

• 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moim skromnym zdanie, jeśli chodzi o dotacje dla istniejących firm, to teraz liczy się przede wszystkim innowacyjność. Urzędnicy dbają o to, aby fundusze docierały do tych firm, które wchodzą w relacje z uczelniami wyższymi, inwestują w nowe technologie. Z tego, co wiem (moja znajoma zajmuje się analizą wniosków o dotacje), można liczyć na dofinansowanie prac budowalnych, badań, a także zakupu oprogramowania. Jakby ktoś był zainteresowany, może zajrzeć tutaj - https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-dla-msp/

Sprawa takich dofinansowań z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego wygląda bardzo zawile, jeśli nie mamy jak mój przedmówca znajomego, który się tym zajmuje może nam być ciężko pozyskać wszelkie informacje i ustalić terminy w których należy zgłosić odpowiednie wnioski. Ku naszej pomocy pojawiają się organizacje, które specjalizują się w doradztwie  http://mgpremium.pl/przy realizacji projektów inwestycyjnych i rozwojowych z funduszu UE. Ktoś w Was może korzystał?

• 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Doradca Kredyt Market
Dzień dobry, wśród barier, z jakimi zmagają się na co dzień przedsiębiorcy są również utrudnienia w pozyskaniu funduszy na rozwój firmy. Banki przyzwyczaiły nas do tego, że procedura ubiegania się o dodatkowe środki finansowe jest skomplikowana i czasochłonna, co skutecznie zniechęca właścicieli do inwestowania w swój biznes. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorców `Kredyt Market przygotował specjalną ofertę. Jeśli prowadzisz swój biznes od 2 lat lub osiągane dochody są na tyle wysokie, że nasz algorytm zakwalifikuje wnioskodawcę do grona rzetelnych przedsiębiorców mimo krótszego stażu, możesz pożyczyć środki na rozwój firmy w Kredytmarket.com. Kwota pożyczki od 10 do 50 tysięcy na okres od 3 do 6 miesięcy. Oprocentowanie kredytu to 9,5% w skali roku. Cały proces jest elektroniczny, szybki i, co najważniejsze, bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów. W oparciu o dane podane w trakcie wypełniania wniosku, nasz algorytm wylicza zdolność kredytową. Dzięki temu finalną decyzję z propozycją kwoty pożyczki dostajesz w ciągu 15 minut na maila. Po 2 dniach od zatwierdzeniawarunków umowy otrzymasz środki na wskazane konto bankowe. Po dokładne wyliczenia zapraszamy do zakładki kalkulator na naszej stronie Kredytmarket

• 1 miesiąc temu...

No ale nie przesadzajcie, bo z dotacji pieniądze dostajemy za darmo i chyba wypełnianie i pilnowanie dokumentów w porównaniu z pieniędzmi jakie się dostaje, to nie duży wymóg. Ja ostatnio dostałem dofinansowanie na takie szkolenie http://emt-systems.pl/siemens-s7-1200-szkolenia-kursy.html i bardzo jestem zadowolony. Samodzielnie nie byłbym wstanie uzbierać i sfinansować sobie szkolenia. A tak dotacja się bardzo przydała. 

• 2 lata później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...