Skocz do zawartości

Dofinansowania dla istniejacej firmy

wróć do serwisu Moja Firma 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monia29

Guest_Monia29
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2015 - 22:05

Prowadze gabinet kosmetyczny chciałabym rozszerzyć działalność o nowe usługi konkurencyjne w moim mieście a także stworzyć nowe stanowisko pracy dla osoby bezrobotnej. Zakupić innowacyjne maszyny które by zwiększyły popyt na dotychczas prowadzone usługi. Firmę prowadze 4 lata skorzystałan z dofinansowania na rozpoczęcie działalności w 2011 roku. Szukam nowych środków na wsparcie firmy. Police

#2 Guest_Monia29

Guest_Monia29
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2015 - 22:06

Czy jest możliwość otrzymania dotacji?

#3 Izabela Mietlińska

Izabela Mietlińska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 10:04

Na tej stronie: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl możesz monitorować dotacje z UE. Jednakże jeśli już znajdziesz odpowienią dotację to nie polecam pisać samemu takiego wniosku tylko zlecić komuś kto ma doświadczenie w tym, gdyż tych wniosków nie można pisać ani zbyt ogólnie ani zbyt szczegółowo a tylko osoba która sporządziła ileś tam wniosków potrafi się w to wstrzelić. Już nie wpomnę, że są bardziej oceniane subiektywnie niż obiektywnie. 

#4 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 11:52

W urzędzie pracy można ubiegać się o środki na wyposażenie stanowiska pracy.

#5 Guest_Monia29

Guest_Monia29
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:06

Mój urząd nigdy nie ma pieniędzy

#6 Izabela Mietlińska

Izabela Mietlińska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 05:56

Przed wyborami napewno będą biggrin.png

#7 mietekdrabek

mietekdrabek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 sierpień 2015 - 14:47

I co były przed wyborami?

#8 Izabela Mietlińska

Izabela Mietlińska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 20:23

Treść zadanego pytania zawsze świadczy o poziome inteligencji pytającego. W ten właśnie sposób można poznać głupotę ;)

#9 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 14 październik 2015 - 10:00

Dokladnie, dofinansowanie możemy wziąć nawet na najnowszy fotel ginekologiczny , tylko trzeba pilnować terminów, bo niestety pieniędzy jest określona ilość a chętnych zawsze za dużo. Dodatkowo musimy dobrze wypisać i uargumentować wniosek, dobrze by było, aby pomogła Ci to zrobić osoba, która już ma doświadczenie w staraniu się o dofinansowanie :) 

#10 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2015 - 09:58

I jak, udało się? smile.png Też myślę, że doświadczona firma potrafi lepiej uargumentować. U nas wniosek pisała i rozliczała firma Supra Serwis i dotację otrzymaliśmy, a i współpraca była bardzo pozytywna i bezproblemowa. Warto rozważyć taką opcję smile.png

#11 eliza.napara

eliza.napara

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:56

Ja dostałam kilka lat temu dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, chyba ponad 20 tysięcy, nie korzystałam z żadnych doradców, ani kogoś kto pomagał mi w wypełnieniu wniosku i biznesplanie. Wbrew pozorom jest to bardzo proste do wykonania zarówno wniosek jak i biznesplan i nie musimy wcale zlecać tego ani księgowej ani też innemu doradcy. Teraz będę starała się o dotacje no rozwój działalności ponieważ taki projekt jest w moim powiecie i mam nadzieję że również sobie z tym poradzę tak jak poprzednio 

#12 Rolf22233

Rolf22233

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 luty 2016 - 23:00

Przed wyborami napewno będą biggrin.png

Skąd ja to znam. Tak było jest i chyba będzie.

#13 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 421 postów

Napisano 26 luty 2016 - 13:37

Mimo wszystko jeśli chodzi dofinansowania to obecnie całkiem sporo możliwości istnieje trzeba tylko umieć 1) odnaleźć tego typu dotację 2) umiejętnie wypisać wniosek, który nam te dotacje zapewni. U nas w firmie jakiś czas temu z tego typu dotacji udało się w znakpak kupić dwie maszyny pakujące tego typu - http://www.znakpak.c...-pakowania.html nie wiem czy były finansowane w 100% bo się tym nie zajmowałem, natomiast wiem, że jakaś dotacja była.

#14 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 29 luty 2016 - 18:38

W moim przypaku ja nie musiałem długo szukać odpowiedniej dotacji, bo znalazła pomogła mi w tym firma http://www.dotacje-e...hodnia-POPW.phpwspierająca młode firmy, by mogły ruszyć z rozmachem.

#15 arkadiuszz

arkadiuszz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:07

Zobacz sobie CapitalClub, bo z tymi wszystkimi urzędowymi dotacjami jest jedno wielkie zamieszanie i nie tak łatwo je dostać…

#16 żaba86

żaba86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 09:00

Można poprosić o dotacje na utworzenie nowego stanowiska pracy lub na nowego pracownika.

#17 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 30 maj 2017 - 10:00

Jeżeli sa to wieksze inwestycje w firme budowlaną, gdzie obróka blachy wystepuje dośc często to polecam http://www.rico-maszyny.pl jedne z najnowocześniejszych i i niezawodnych w tym zakresie.

#18 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 86 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 11:07

Moim skromnym zdanie, jeśli chodzi o dotacje dla istniejących firm, to teraz liczy się przede wszystkim innowacyjność. Urzędnicy dbają o to, aby fundusze docierały do tych firm, które wchodzą w relacje z uczelniami wyższymi, inwestują w nowe technologie. Z tego, co wiem (moja znajoma zajmuje się analizą wniosków o dotacje), można liczyć na dofinansowanie prac budowalnych, badań, a także zakupu oprogramowania. Jakby ktoś był zainteresowany, może zajrzeć tutaj - https://dotacjenainn...otacje-dla-msp/

#19 KrystynaBar

KrystynaBar

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 08:01

Sprawa takich dofinansowań z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego wygląda bardzo zawile, jeśli nie mamy jak mój przedmówca znajomego, który się tym zajmuje może nam być ciężko pozyskać wszelkie informacje i ustalić terminy w których należy zgłosić odpowiednie wnioski. Ku naszej pomocy pojawiają się organizacje, które specjalizują się w doradztwie  http://mgpremium.pl/przy realizacji projektów inwestycyjnych i rozwojowych z funduszu UE. Ktoś w Was może korzystał?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych