Skocz do zawartości

Zakup motocykla na firmę.

ryczałt motocykl

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Zoltar888

Guest_Zoltar888
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2015 - 14:00

Witam,
Ksiegowa nie chce mi doradzic, bo to klopot, wiec pytam na forum.
Majac jednoosobowa firme i bedac na ryczalcie, jest sens kupowac motocykl na firme?
Chodzi mi o to czy mozna np vat w jakikolwiek sposob sobie odliczyc?
Czy przy tej formie ksiegowosci to tak jakbym kupil sobie prywatnie? Nic sobie nie odlicze.

#2 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 23:24

Pewnie, że jest, bo sobie wpiszesz go w koszty. Tak samo kupując np. taki olej syntetyczny http://chemiasamocho...7012264049.html również możesz wpisać go w koszty. Obniżysz sobie podatek PIT oraz VAT. Co do tego konkretnego oleju Amsoil MCV 20W50, to sprawdza się naprawdę świetnie.

#3 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów

Napisano 19 czerwiec 2016 - 21:48

motor zawsze jest sens kupić :) Uwierz mi, że nie będziesz żałował. Nie wiem czy można odliczyć niestety... U mnie księgowa to jakoś ogarnęła, ale średnio to widzę...

#4 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 514 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 12:31

Pewnie, że można odliczyć są leasingi to raz, skoro na firmę można kupić rower to nie widzę powodu, żeby nie można było motoru, sam swego czasu mocno zastnawiałem się nad Kawasaki Ninja - https://www.kawasaki...l/ninja-h2.htmlwiadomo, że US by mógł mieć wątpliwości, ale motor jest tak genialny, że aż się chciało zaryzykować.

#5 Sprawka

Sprawka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 09:38

A może zanim zdecydujesz się na zakup, pojeździsz trochę na jakimś? Często bywa tak, że czegoś bardzo chcemy, a potem nam się to szybko nudzi, szkoda kasy. Polecam wypożyczyć na jakiś czas (możesz nawet na 12 miesięcy). Istnieje w Polsce fajna sieciowa firma ( i chyba jedyna), która świadczy usługi  wypożyczania motocykli, w dobrej cenie. Ja tak robię cały czas, ale to w innych okolicznościach Ty możesz popróbować, czy naprawdę taka forma transportu się sprawdzi. Polecam www.abacusbikes.pl , prześledź ich ofertę, może coś znajdziesz dla siebie. Są naprawdę super

#6 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 17 październik 2017 - 09:36

Zerknij do oferty HondaPlaza, ponieważ jest to największy salon motocyklowy tej marki w kraju. Znajdziesz u nich najnowsze modele motocykli o różnej pojemności, mocy, przeznaczeniu itd. Do tego jest również opcja leasingu. Najlepiej będzie jeżeli po prostu umówisz się do nich na jazdę próbną i spotkanie ze specjalistą. Na pewno przedstawią Ci wszystkie możliwości i warunki :)

#7 maksiu432

maksiu432

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 18 październik 2017 - 08:34

Dobre

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ryczałt, motocykl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych