Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stalking - uporczywe nękanie

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671277 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 19:30

Nękanie polega najczęściej na celowym, uporczywym i długotrwałym działaniu skierowanym przeciwko danej osobie, którego celem jest upokorzenie i dezorganizacja jej życia. Czynność sprawcza w przypadku tzw. stalkingu polegać ma na uporczywym nękaniu innej osoby lub osoby dla niej najbliższej, wzbudzające u niej uzasadnione poczucie zagrożenia lub istotnie naruszać jej prywatność.

Powrót do artykułu: Stalking - uporczywe nękanie

#2 Guest_dłużnik

Guest_dłużnik
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2015 - 19:30

Mam pytanie dotyczące firm windykacyjnych. Posiadam kredyt w jednym z banków, zadłużony ale spłacam kredyt w miarę możliwości. Firma windykacyjna do której trafiła moja sprwa nie daje mi spokoju, cały czas telefony od godz. 7,20 i tak co dwie trzy godziny. W między czasie sms-y/ Mimo że spłacam kredyt w miarę możliwości ciągle słyszę straszenie sadem i komornikiem. Bank nie robi takich czynności tylko firma windykacyjna z którą nie podpisywałem żadnej umowy. A do tego naliczanie odsetek karnych i kar zgodnych z niby taryfikatorem banku. Czy działania tego typu mozna podciągnąć pod stalting i nekanie. Proszę o odpowiedź kogoś kto zna się na tym i na prawie.

#3 Guest_Izabela Mietlińska

Guest_Izabela Mietlińska
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2015 - 17:06

Nie da rady oni wykonują swoją pracę jako podwykonawcy. Ja trafiłam na takiego psychopatę. I nawet nie pomogło że się chajtnął z jakąś tłustą maciorą. Najlepsze że koleś ma wysokie mniemanie o sobie a to nieudacznik życiowy,  psychopata i z wyglądu koleś jest po prostu zwyczajnie obleśny. Nie wiadomo co gorsze z tego. Do tej pory się zastanawiam jak takie ścierwo może chodzić po świecie. 

#4 Guest_Walczę z patologią

Guest_Walczę z patologią
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2016 - 16:34

Mnie też dręczą od pół roku. Oddzwaniam do nich i puszczam im muzykę. Mam nielimitowane rozmowy w Playu. Straszą mnie sądem a ja ich pozwem o nękanie- czasami mnie to bawi a czasami denerwuje : jasiek1961@poczta.fm

#5 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2016 - 08:56

Witam,

nt. stalkingu, jednak w kontekście kościelnego procesu o nieważność małżeństwa, zapraszam również na mój blog.

Pozdrawiam

dr Arletta Bolesta

#6 Guest_mateusz

Guest_mateusz
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:52

sam się doigrasz nikt nie będzie nękał tej dziewczynie na tym zdjęciu

#7 Guest_Emalia

Guest_Emalia
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2016 - 10:08

Mnie nękał moj były partner, można było dostać szału i ciagle sie bałam. Tak jak tu napisano zbierałam dowody i w odpowiedniej chwili zgłosiłam się do Brykczyńskich z poznania. Sprawa jest w toku, ale mam nadzieje,z e w koncu odzyskam spokoj

#8 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2016 - 05:50

A ja powiem szczerze nie wierzę w skuteczność ściganie takiej osoby mój jeszcze obecny pracodawca cały czas mnie neka na początku współpracy było OK a potem jak chciałam zerwać Kto powiedział że jak nie będę z nim sypiać to nie ma współpracy cały czas miliony esemesów jaki to on biedny jak ja mu dokuczam jaka ja niedobra jestem cały czas zmuszał mnie do seksu cały czas mi dokuczał No i co później Ciągle pisał że zrywa ze mną kontrakt co jakiś czas nie spodobało się że gdzieś pojechała z kimś coś załatwiać nie miałam z nim kontaktu już że ja się z kim spotyka Przecież ja mam życie prywatne A to jest człowiek żonaty ale non stop miałam takie esemesy ciągle zrywał kontrakt Nie pamiętam już ile razy to było A ja nie wiedziałam Bałam się otwierać esemesy Bałam się sprawdzać pocztę bo mówię będzie już wypowiedzenie dziękuję za takie życie

#9 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2016 - 23:17

ja nekam dziewczyny

#10 Guest_Eliza

Guest_Eliza
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 23:50

najgorsze jest to, że zdobycie dowodów często jest mocno utrudnione i nawet organa ścigania rozkładają ręce, mnie dopiero pomogła interwencja grupy detektywistycznej Trójmiasto, bardzo sprawnie i dyskretnie opracowali raport, który później posłużył w sądzie i znacznie przyspieszył ucieczkę od tego psychicznie wyczerpującego nękania

#11 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 21:37

nekam dziewczyny jak kasie cichopek i kaczorowska wydzwiam do nich ciagle ty kasiu jestes suka bede cie sledzil

#12 Guest_oskar

Guest_oskar
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 21:43

mam na imie wojtek nekam dziewczynki lat 9 mam zdjecia nagie jak sie myja mam romans z 5 latka mam lat 36 pozdrwiam mowi oskar okienczyc z dawid bankowych powiat pruszkowski ul szlachecka 21 bardzo kocham 5 6 4 latki dziewczynki bije rowno mam kajdanki i lancuchy

#13 Guest_Zos

Guest_Zos
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 12:34

Co z tego ze mam dowody jak policja nie chce tym sie zajac

#14 Guest_ELŻBIETA

Guest_ELŻBIETA
  • Goście

Napisano 21 maj 2017 - 18:30

Jestem Elżbieta. Jestem nekana przez byłego konkubenta. Co mam robić????

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 10:26

Jestem Elżbieta. Jestem nekana przez byłego konkubenta. Co mam robić????

Zacznij od przeczytania artykułu powyżej, a wtedy już powinnaś wiedzieć, co robić.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2017 - 12:12

Zgłoś sprawę na policję. Zachowuj wszystkie dowody świadczące o nękaniu cię, smsy, e-maile, nagrywaj rozmowy. Wszystkie sytuacje jakie miały miejsce notuj, i przedstaw na policji. Świadkowie też są przydatni. Reaguj, nie pozwól się zastraszyć. Takie osoby czują się bezkarne, a tym samym silniejsze od Ciebie.

#17 Guest_Walczący z terroryzmem

Guest_Walczący z terroryzmem
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2017 - 13:50

Nękaniem zajmuje się firma GetBack, wydzwania i prosi o podanie danych prywatnych jak się nie chce podać to wydzwaniają aż umrzesz. Ja na początku podałem ale powiedzieli, że to nie moje dane i dzwonią dalej. Już rok od tej wiadomości, zobaczymy co będzie dalej, takich ludzi jest wiele może prasa by się tym zajeła. Od pierwszego telefonu już nie podaje żadnych danych, po jakim czasie można uznać prawnie, że podlega to pod stalking. Zwłaszcza, że byłem rok temu na policji i powiedziała, żebym z nimi nie rozmawiał i blokował telefony.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 05:54

Monika.... Były partner (ojciec mojego dziecka) wchodzi do mieszkania pod naszą nieobecność - jest głównym najemca mieszkania, my z córką jesteśmy tu jedynie zameldowanie. Odciął nam ciepła wodę, próbował odciąć także prąd... Tak jak pisałam wchodzi pod naszą nieobecność i przegląda moje rzeczy, dokumenty.... Córka boi się zostać sama w domu choć na chwilę, nie spotyka się z tatą (aktualnie ma karę za to że nie doszła do taty w sklepie)...

#19 Guest_Pati86

Guest_Pati86
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 22:56

Byłam nękana telefonami i smsami. Sprawy nie chciałam zgłaszać na policję bo nie wiedziałam czy to nie czasem były facet.

Dzwoniałam do sporej ilości detektywów ale żaden nie chciał mi pomóc. Dopiero znajoma poleciła mi detektywa Trelka, on sprawdził właścicieli numerów telefonów i jak się okazało była to moja sąsiadka. Dzięki zebranym dowodom przez detektywa wywalczyłam odszkodowanie w sądzie.

Więc jeśli macie problem dzwońcie śmiało do niego - www.detektywtrelka.pl

#20 Guest_Kami

Guest_Kami
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 10:30

Wrzuciłem hasło "stalking" w internet i nie widzę nawet żadnej strony internetowej oferującej pomoc ofiarom nękania. Naprawdę aż tak ten temat u nas jest zaniedbany? Juz samo to dziwi, że za stalking napastnicy dostają kare grzywny - a powinni być kierowani na przymusowe leczenie psychiatryczne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych