Skocz do zawartości

Kupiony samochód

auto samochód kupno sprzedaż OC Ubezpieczenie

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2015 - 16:45

Witam. Kupiłem kilka dni temu samochód. Cena była bardzo niska (cena złomu) 700zł. Więc przejdę do problemu. Podatek od kupna z tego co wiem chyba mnie nie obowiązuje, gdyż słyszałem, że pojazd zakupiony w kwocie poniżej 1000zł nie jest objęty obowiązkiem zapłacenia podatku, więc chyba urząd skarbowy nie może sie przyczepić. Problem polega na niezarejestrowaniu pojazdu. Dawno temu jakieś 5-6 lat (z tego co mi wiadomo) Pierwszy właściciel miał jakiś błąd w dowodzie i nie można go było potem przerejestrować. Miało go już prawdopodobnie kilku kierowców i jak widać pojazd dalej jest w obiegu. OC jest zapłacone i kolejni nabywcy płacili tylko składki i przedłużali umowę, lecz dane są i tak pierwszego właściciela. Moje pytanie to czy mogę ponieść jakieś konsekwencje podczas kontroli pojazdu. Jakie konsekwencje i jak to wygląda z OC podczas wypadku (jako sprawca/poszkodowany). Znajomy od którego kupiłem auto mówił, że jeździł z pół roku nim i nie ponosił żadnych kar/konsekwencji niezarejestrowanego na niego pojazdu czy też OC. Co prawda wypadku nie miał, lecz podczas kontroli policyjnej powiedział tylko, że pożyczył samochód i nic mu nie zrobili. Różni ludzie mówią mi że mogę mieć spore problemy, a niektórzy, że nic mi nie zrobią. Postanowiłem zasięgnąć porady tutaj. Nie wiem czy auto złomować czy jednak mogę nim jeździć. Proszę o pomoc! Z góry wielkie dzięki.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: auto, samochód, kupno, sprzedaż, OC, Ubezpieczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych