Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana przeterminowanego towaru na inny

wymiana przeterminowany sprzedaż przedstawiciel handlowy

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Ania ze sklepu

Ania ze sklepu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 14:45

Dzień dobry. Nie do końca wiem w której zakładce Forum zacząć ten tema. 

Jestem osobą fizyczną prowadz.działalność handlową - sprzedaż kosmetyków. Prowadzę KPiR, jestem VAT-owcem. 

Towar zakupuję od hurtowni i dostaję na to faktury VAT. Przyjeżdzają też przedstawiciele handlowi poszczególnych firm kosmetycznych i sprawdzają czy jakieś produkty nie są przeterminowane lub się nie popsuły. Jesli tak będzie to proponują wymianę towaru na inny. Jednak proponują inne produkty, a wymiana ma polegać na tym, że zabierają towar o danej wartości, a zostawiają inny o tej samej wartości. I tu moje pytanie jak to sprzedać?? Przeczytałam sporo interpretacji indywidualnych Izb Skarbowych na podobny temat. Ale tam pytanie zadawały firmy produkujące towary - że przedstawiciele ich firmy będą  m.in. w sklepach (takich jak mój) wymieniać towary przeterminowane. Przedstawiciele mają ze sobą jakąś partię kosmetyków, którymi mogą dowoli rozporządzać. Odpowiedź Izb Skarbowych była taka, że taka wymiana nie stanowi nowej dostawy towarów, bo jest to nieodpłatne i nic się nie dzieje pod względem VAT. No więc skoro ono mogą tak robić i to jest w porządku, to teraz ja się zastanawiam, jak mam sprzedać taki towar,który będą chcieli wymienić. ?? Proszę o pomoc. 

#2 Guest_Izabela Mietlińska

Guest_Izabela Mietlińska
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2015 - 19:43

Też przeczytałam te 3 interpretacje i tak na logikę biorąc w Twoim przypadku wymiana przeterminowanych towarów też nie stanowi odpłatnej dostawy towarów tym samym nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT-tem. Jak chcesz spać spokojnie do wystąp z wnioskiem do KIP o interpretację indywidualną (kosztuje 40 zł).

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wymiana, przeterminowany, sprzedaż, przedstawiciel handlowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych