Skocz do zawartości

Rozliczenie faktury zapłaconej przez PayU

faktura payu allegro

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_bikowalczyk

Guest_bikowalczyk
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2015 - 10:16

Witam, zakupiłem 3 dni temu laptopa z fakturą VAT wystawioną na firmę znajomego. Zakupu dokonałem na Allegro i zapłaciłem przez PayU, po czym znajomy powiedział, że nie może rozliczyć tej faktury (otrzymać zwrotu podatku) ponieważ sposób zapłaty to "PayU", a żeby on mógł rozliczyć powinno być zapłacone "gotówką". 

Czytałem, że żeby rozliczyć fakturę zapłaconą przez PayU trzeba dostarczyć potwierdzenie przelewu z banku i potwierdzenie zapłaty z PayU. I teraz pytanie: czy po dostarczeniu tych dokumentów do znajomego będzie on w stanie otrzymać zwrot podatku, nawet jeśli na potwierdzeniu będzie widoczne moje nazwisko i konto bankowe?

Może istnieje jakaś inna metoda rozliczenia tej faktury? Czy mogę skontaktować się ze sklepem i zmienić sposób zapłaty poprzez np. notę korygującą? Generalnie czy jest jakiś sposób na otrzymanie podatku VAT w podanej wyżej przeze mnie sytuacji? 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc smile.png

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13428 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 lipiec 2015 - 16:46

"Generalnie czy jest jakiś sposób na otrzymanie podatku VAT" - a z jakiego tytułu miałbyś otrzymać zwrot podatku VAT, o co tu chodzi ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: faktura, payu, allegro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy