Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

cały miesiąc na urlopie wypoczynkowym a ilość miesięcy do obliczenie urlopu


wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 08:39

WitamPracownik cały miesiąc styczeń br. był na urlopie wypoczynkowym, później jeden dzień był na urlopie także w miesiącu lutym br.Obliczając mu urlop za miesiąc luty bierze pod uwagę średnią z dwóch miesięcy XI 2011 i XII 2011? czy z trzech miesięcy X 2011, XI 2011, XII 2011 ?Z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 keti

keti

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 10:25

wyliczajac urlop za mies luty bierzesz pod uwage ost 3 mies czyli styczeń, grudzień,listopad w tym wypadku bierzesz grudzień listopad za styczeń o zł o godz. i wyliczasz srednią z 2 mies

#3 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 10:51

wyliczajac urlop za mies luty bierzesz pod uwage ost 3 mies czyli styczeń, grudzień,listopad w tym wypadku bierzesz grudzień listopad za styczeń o zł o godz. i wyliczasz srednią z 2 mies

a jeśli dany pracownik w jakimś miesiącu nie przepracował żadnego dnia, ponieważ miał urlop albo chorobowe to nie trzeba wziąć pod uwagę jeden miesiąc wcześniej, tak żeby była średnia z trzech miesięcy?

#4 ida

ida

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 11:06

nie

#5 ida

ida

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 11:07

oczywiście w przypadku miesięcznego urlopu, bo jeśli chorował przez cały miesiąc to bierzesz średnią z 3 miesięcy przed chorobą.

#6 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 11:14

dokładnie zgadza się, dlatego myślałem że jeśli nie ma pracownik cały miesiąc w pracy w związku z urlopem, to bierzemy średnią z trzech miesięcy przed tym miesięcznym urlopem, podobnie jak przy chorobowym cały miesiąc.

#7 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 12:00

do idy, a dlaczego przy miesięcznym urlopie nie jest podobnie jak przy miesięcznej chorobie odnośnie w/w tematu? w jednym jak i w drugim przypadku pracownik ten nie przepracował ani jednego dnia.

#8 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 13:00

a wiedziałby ktoś w jakim artykule w przepisach można znaleźć informacje na ten temat?

#9 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 15:15

wydaję mi się że to jednak będzie średnia z 3 miesięcy (X, XI, XII 2011) zgodnie z niżej wymienionym rozporządzeniem:
§ 11. 1. Jeżeli przez cały okres przyjęty do ustalenia podstawy wymiaru, poprzedzający miesiąc wykorzystywania urlopu wypoczynkowego, lub przez okres krótszy, lecz obejmujący pełny miesiąc kalendarzowy lub pełne miesiące kalendarzowe, pracownikowi nie przysługiwało wynagrodzenie określone w § 8, przy ustalaniu podstawy wymiaru uwzględnia się najbliższe miesiące, za które pracownikowi przysługiwało takie wynagrodzenie.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych