Skocz do zawartości

Odmówiłem przyjęcia mandatu za wulgaryzmy, które nie padły z moich ust.

prawo karne mandat odmowa przyjęcia mandatu wulgaryzmy

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2015 - 19:20

Witam

Wracając ze stacji paliw o godzinie 12 w nocy zatrzymał nas jadący radiowóz podczas przystanku i rozmowy z kolegą panowie z radiowozu poprosili nas o dokumenty ja i kolega nie mieliśmy więc panowie funkcjonariusze sprawdzali nas na radiu, po podaniu danych osobowym odesłali nas na murek z dwa metry dalej, czekaliśmy trochę czasu zanim procedura dobiegła końca po czym wezwany został kolega i dostał od pana policjanta mandat za używanie słów wulgarnych, po czym ja również zostałem wezwany i usłyszałem dokładnie to samo co kolega, nie stosuje przekleństw więc odmówiłem przyjęcia mandatu, całkowicie nie przeklinam, zapytałem jak w ogóle może coś słyszeć gdyż przez całe zatrzymanie panowie mieli włączone auto i pracował silnik głośny diesel, a wołając nas musiał krzyknąć, policjant mówił że ma wszystko nagrane więc poprosiłem go o odtworzenie naszej rozmowy mówił że nie może, następnie podczas dalszej rozmowy, którą prowadziłem widziałem że się złości coraz bardziej poczęstował mnie alkomatem bo pytał się czy piłem odpowiedziałem że nie piłem teraz wcześniej owczem piwo więc na alkomacie była kropka świadcząca o tym że spożywałem alkohol, i dopiero w tym momencie poinformował nas że mieli zgłoszenie że ktoś zakłuca spokój a obok jest stacja paliw i pełno młodzieży a na przeciwko nas zero mieszkań tylko sklepy. Następnie policjant mi zagroził że w takim razie moja sprawa w sądzie grodzkim zakończy się 3 mandatami za używanie wulgaryzmów, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i zaśmiecanie miejsca publicznego. Było to dla mnie bardzo nie zrozumiałem wręcz dziwne i wiem że nic z tych rzeczy nie zrobiłem. Czy mam szanse na umorzenie tej sprawy?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo karne, mandat, odmowa przyjęcia mandatu, wulgaryzmy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy