Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym jest regulamin wynagrodzenia? (art. 77 (2))

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516353 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 03:13

Regulamin wynagrodzenia ustalony przez pracodawcę to wewnętrzny akt prawny, który określa zasady wynagradzania u danego pracodawcy. Ustalany kiedy pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy.

Powrót do artykułu: Czym jest regulamin wynagrodzenia? (art. 77 (2))

#2 Guest_8 lat i 0zł podwyżki...

Guest_8 lat i 0zł podwyżki...
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2015 - 03:13

Witam mam taki mały problem . U mnie w pracy był kiedyś Magazynier około 10000 opon. Od roku już go nie ma umowa nie został przedłużona -to inna śmieszna historia... A jeśli o mnie z wykształcenia Mechanik. Pracuje jako MONTER OGUMIENIA. Za prace dodatkowe dostaje kasę...mechanikę-i geometrie sam.. jakaś tam. i tak pewnie za małą. ale ja nie o tym. ale za te już nie; -I teraz zaczynam od mycia kół po sezonie...jakieś 290 kpl. z mag. -Inwentaryzacji magazynu -mycie kół alu. klientów którzy cały czas podjeżdżają ...a na cenniku napisane; mycie 5zł/szt.??? -i jeszcze ten magazyn cały czas .. Pytam o granice pomiędzy umową o prace , obowiązkami ,kwalifikacjami itp.. pozdrawiam

#3 Guest_gonia

Guest_gonia
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 11:38

W zakładzie pracy nie ma regulaminu wynagrodzeń. Na jakiej podstawie prawnej ustalono wynagrodzenie wszystkich pracowników na jednym poziomie? Czy wynagrodzenie nie powinno być zróżnicowane w zależności od zajmowanego stanowiska i kwalifikacji.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19807 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 luty 2020 - 12:06

W zakładzie pracy nie ma regulaminu wynagrodzeń. Na jakiej podstawie prawnej ustalono wynagrodzenie wszystkich pracowników na jednym poziomie? Czy wynagrodzenie nie powinno być zróżnicowane w zależności od zajmowanego stanowiska i kwalifikacji.

Ale kogo pytasz?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 13:29

Czy wynagrodzenie nie powinno być zróżnicowane w zależności od zajmowanego stanowiska i kwalifikacji.

Na tyle pracodawca wycenił pracę, za tyle pracownicy zgodzili się pracować i to wszystko co dotyczy wynagrodzeń, tam gdzie regulaminów nie ma konieczności tworzyć.

Skoro państwo daje sobie prawo do ingerowania w minimalną, to pracodawca zmuszony jest zapłacić minimalną, nawet jak uważa, że płaci za dużo, innym może płacić tyle, na ile ich pracę wycenia, a tak się składa, że wg niego godziwa jest minimalna. Kwadratura koła.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych