Skocz do zawartości

Import z Chin, a sprzedaż jako firma

wróć do serwisu Księgowość 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 11:06

Witam, chciałbym sprowadzać z Chin przykładowo zegarki za 1,5 $ za sztukę (oczywiście nie oryginalne, ani też nie podróbki, żeby nie było). Rozumiem, że jeżeli kupię powiedzmy 30 sztuk jednego dnia, kolejnego dni i tak w kółko, tak żeby chińczyk wysyłał codziennie nową paczkę, to czy ktoś ma prawo się przyczepić ? Chyba głównie liczy się kwota 45 euro, skoro jej nie przekrocze jednorazowo to powinno być ok ?

Mając już towar, potwierdzenie (rachunek na mnie), otwierając działalność i będąc na ryczałcie, to czy mogę sprzedawać taki towar ?

Dlaczego na ryczałcie ? Ponieważ będąc na Vacie, musiałbym zapłacić od każdego produktu Vat 23, co zmniejszy mój zysk. A w przypadku sprzedaży produktów, którymi chcę handlować, raczej nie będzie potrzebna możliwość wystawiania faktury Vat .

#2 magda93

magda93

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 12:33

Odwiedź stronę izch.pl, zajmują się oni również sprzedażą hurtową, jest to firma specjalizująca się w imporcie rzeczy z Chin do Polski więc tym samym minimalizujesz ryzyko niepowodzenia.

#3 Jathrop

Jathrop

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 lipiec 2015 - 11:47

:)

Ktoś, kto o innych źle mówi, potępia siebie samego.

#4 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 15:23

Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.reguluje opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym niektórych przychodów (dochodów) osiąganych przez osoby fizyczne.W celu uzyskania porady podatkowej sugerujemy kontakt z Krajową Informacją Podatkową, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00. Infolinia:
z tel. stac.: 801 055 055, z tel. kom.: (22) 330 0330, z zagranicy.: +48 22 330 0330

#5 Ludwika22

Ludwika22

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 20:54

Moim zdaniem teraz bardziej opłaca się sprowadzać towar z USA. Polacy już inaczej patrzą na produkty chińskie... Moja siostra prowadzi swój sklep internetowy i towar importuje z USA.

#6 Renicia

Renicia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 09:48

Jeśli ktoś chce się więcej dowiedzieć o imporcie towarów z Chin to zapraszam na stronę accbiznes-chiny.com/ Tam wszystko dokładnie wytłumaczą i pomogą przy załatwianiu wszystkich dokumentów i formalności. Warto z nimi współpracować. 

#7 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 09:21

Mam zamiar sprowadzić z dalekiego wschodu dużą partię kosmetyków. Nie wiem tylko czy muszą one już podczas transportu naklejone polskie etykiety. Zależy mi na wypukłym druku (flexografia) wykonanym w Polsce.

#8 kowall

kowall

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 październik 2016 - 13:43

O dzięki :) Tego właśnie szukałem ;) Przyda mi się :D

#9 panzycia

panzycia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 listopad 2016 - 20:45

z pewnością wszystkim te informacje się przydadzą

#10 Guest_Olaf

Guest_Olaf
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 13:11

Ja przy imporcie z Chin skorzystałem z fachowej firmy specjalizującej się w obsłudze importu z Chin. Firma Coltar zajęła się całym procesem importu oraz formalnościami związanymi z importem maszyn z Chin dla mnie. 

#11 Aragz666

Aragz666

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:45

Jeżeli jesteście zainteresowani importem z Chin to wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie Centrum Współpracy Polsko-Chińskiej

Sprawdź nasz Kredyt bez BIK w Banki24 - www.banki24.com.pl/kredyty-bez-bik

#12 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 13 maj 2017 - 10:53

Mi podczas importu z Chin pomaga firma Coltar. Wszelkie formalności leżą po ich stronie. Bardzo dobra obsługa importu z Chin. 

#13 Ksiegarzkarol

Ksiegarzkarol

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 17:48

Jeden znajomy fajni na tym zarabia, ale 2 poplynal bo go oszukali wysylajac bubel

#14 justynar

justynar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 10:00

Na Allegro nie raz widziałam, że ktoś coś sprzedaje z wysyłką z Chin, tak jakby robiąc za pośrednika. Zastanawiam się jak to wygląda od strony prawnej. Sama zamawiam rzeczy bezpośrednio z Chin, ale tylko na własny użytek. Może warto by było zaciągnąć jakiś kredyt, bądź wziąć pożyczkę, aby rozkręcić własny biznes.

#15 ksiegowy-wawa

ksiegowy-wawa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2017 - 18:08

Części produkowane w chinach, które przyjeżdżają do nas w kontenerach np. wentylatory trzeba wietrzyć przez cały miesiąc hale, w jakich oni warunkach pracują tam na miejscu, głowa mała.

Sprawdź nasz pozabankowy Kredyt bez BIK - www.bezbiku.info

#16 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 13 październik 2017 - 17:59

Importując produkty z Chin trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każda przesyłka musi przejść przez kontrolę celną. Czasami sprawia ona dość duże trudności, dlatego warto zdecydować się na współpracę z firmą http://rusak.pl/ która zająć może się obsługę celną :-).

#17 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 556 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 20:06

Koniecznie sobie zerknijcie tutaj http://www.eurotrans...port-z-chin.html . Macie tam naprawdę ciekawą propozycję, jeśli chodzi o import z Chin. Naprawdę warto sprowadzać towary właśnie z Chin, ponieważ nie da się ukryć, że są w korzystnych cenach. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych