Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kominek wybrać? Piecyk w salonie

kominek kominki

61 odpowiedzi w tym temacie

#1 waldekaa

waldekaa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 10:33

Szukam sprawdzonego rozwiązania do mojego salonu. Chcę zainstalować sobie kominek. Niestety wybór jest tak duży, że nie jestem w stanie zdecydować się na coś konkretnego. Najbardziej w oko wpadły mi kominki Aduro, ABX i jeszcze EdilKamin. Chociaż ten ostatni jest strasznie drogi więc raczej się nie zdecyduje. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

#2 emens

emens

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 11:28

Od siebie moge polecić kominki Aduro :)

maskotki reklamowe musisz je mieć!

#3 marian

marian

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 13:20

Kominek w domu to świetna sprawa. U mnie stoi taka oto koza jak na zdjęciu - piecyk Aduro. Duńska solidna konstrukcja. 

aduro_9-2.jpg

Co do kosztów drewna. To zależy jaki masz kominek. Takie standardowe kominki zjedzą sporo. te nowoczesne, zamykane mają różne systemy, które zmniejszają spalanie.

Tutaj więcej info: 

#4 anecz_ka85

anecz_ka85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 11 sierpień 2015 - 12:11

Obecnie ciekawym rozwiązaniem staly się biokominki, które cieszą się coraz większą popularnością. Ich zaletą jest brak dymu, popiołu i sadzy. Montować mozna go w praktycznie każdym pomieszczeniu.

#5 Guest_klonn3

Guest_klonn3
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2015 - 11:37

Firma Omikron ma w swojej ofercie wiele różnych kominków. Dużo wzorów, pięknie się prezentują. Warto sobie sprawdzićsmile.png

#6 Guest_Ketrzek

Guest_Ketrzek
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2015 - 14:28

polecam kominki aduro z omikron-kominki.pld

duńska jakość. naprawdę dobre. świetnie grzeją i łatwe do czyszczenia smile.png

#7 PiterXXX

PiterXXX

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 02 październik 2015 - 11:27

Polecam kupno biokominku. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, tylko niektórę są naprawdę drogie, ale warte tych pieniędzy. Ciężko mi polecić jakiś sklep z kominkami bo już nie pamiętam z jakiego sklepu kupowałem swój kominek, ale kupowałem na raty i  pamiętam że sklep miał możliwość kupna na raty z platformy ratalnej. Także proszę nie zwracać uwagi że niektóre sklepy mają wysokie ceny za te kominki, zawsze można poszukać dogodnych rat smile.png

#8 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 12 październik 2015 - 08:25

Ja bym raczej stawiał na te bardziej minimalistyczne i współczesne:)

#9 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 12:06

ja mam nadzieję zrobić sobiekiedyś w salonie biokominek

#10 annk

annk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 16:35

Mi się na przykład bardzo podobają  nowoczesne kominki warszawa, które można zainstalować praktycznie w każdym wnętrzu, również klasycznym. Takie kominki są nie tylko estetyczne, ale praktyczne, a to jest bardzo ważne.

#11 Martens

Martens

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 07:58

Taki kominek to zawsze piękna ozdoba domu.

#12 Malinka76

Malinka76

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 13:53

Ostatnio sama zastanawiam się, czy nie kupić dla siebie bio kominka. Mieszkam w wieżowcu więc niestety nic innego nie mogę tu zainstalować. Bardzo fajne widziałam na http://sklep.kominki...ry&path=141_116 i przyznam, że zdecydować się też nie jest tak łatwo. Który będzie lepszy, taki mały czy też taki typowy duży na środek ściany?

#13 rohus

rohus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 13:49

Kominek w domu to świetna sprawa. U mnie stoi taka oto koza jak na zdjęciu - piecyk Aduro. Duńska solidna konstrukcja. 

aduro_9-2.jpg

Co do kosztów drewna. To zależy jaki masz kominek. Takie standardowe kominki zjedzą sporo. te nowoczesne, zamykane mają różne systemy, które zmniejszają spalanie.

Gdy tylko rzuciłem okiem na zdjęcie pomyślałem, że to sprzęt Aduro. Czytam treść posta i bingo smile.png Fajne są te piecyki, zaawansowane technologicznie (mają ciekawy system kontroli dopływu powietrza Aduro-tronic). Pod względem designu idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz.

Poniżej mój faworyt z całego katalogu:
aduro9_brown.jpg

#14 Guest_KrzysiekF

Guest_KrzysiekF
  • Goście

Napisano 28 marzec 2016 - 19:54

Nowoczesne kominki też są fajne, ale my wybraliśmy retro z Arte ABC Kominki. Klasyczny, żeliwny, biały, pasuje nam do skandynawskiego stylu mieszkania. Moim zdaniem nie ma jak kominek na drewno. 

#15 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 20:48

nam też ciężko było się zdecydować dlatego poprosiliśmy o pomoc fachowców z firmy Wiliński idealnie dobrali nam kominek pięknie się prezentuje i bardzo dobrze ogrzewa dom.

#16 Guest_Jagoda45

Guest_Jagoda45
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 21:11

Myśmy wybrali kominki Aduro. Bardzo fajnie się sprawdza, nie robi się brudno, jest ekonomiczny. Ale dodaje tyle uroku w pokoju, że nie wyobrażam sobie teraz aby nie miało go tam być. Kupowaliśmy tutaj: omikron-kominki.pl/piecyki-kominkowe/piecyki-na-drewno/aduro.html

#17 Guest_panta

Guest_panta
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2016 - 09:03

Ja się zdecydowałam na wolnostojący piecyk kominkowy Aduro z omikron-kominki.pl Nie dość ze ogrzewa mos salon to także stwarza niesamowitą atmosferę w moim mieszkaniu:)

#18 richy

richy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 29 maj 2016 - 23:48

Jeśli zależy ci na energooszczędności to najlepsze są kominki z płaszczem wodnym http://www.rekuperacja.waw.pl/kominki/ . W kwestii jego wyglądu nie będę się wypowiadał, bo to sprawa indywidualna i powinieneś po prostu dopasować go do wystroju wnętrza

#19 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 13:37

My mamy biokominek, biały, w retro stylu: arteabc.pl/126-ruby-fires-colombia.html To fajna sprawa, bo nie ma z nim zachodu jak z klasycznym kominkiem a efekt równie piękny. Dla mnie to fajne rozwiązanie też do mniejszych mieszkań, gdzie nie ma miejsca na klasyczny kominek. 

#20 Klasowa

Klasowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 17 lipiec 2016 - 12:36

A czy nie lepiej byłoby pomyśleć np. o piecyku kaflowym? Myślę, że jest to ciekawa propozycja, którą nie każdy bierze pod uwagę. Nowoczesne konstrukcje nie sprawiają żadnych problemów w codziennym użytkowaniu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kominek, kominki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych