Skocz do zawartości

Umowa na zastepstwo- uzupelnianie wakatów poprzez awanse

zastępstwo aneks dodatek funkcyjny

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Faustyna

Guest_Faustyna
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2015 - 10:28

Kochani potrzebuje porady..
Pracuje w sprzedaży detalicznej w jednej z prywatnych firm sieciowych.
W mojej firmie dział kadr mieści się w Hiszpanii- tam jest cala centrala. W Polsce biura nie ma.Nie ma tam nikogo kto by zna się na polskim prawie pracy, również moi przełożeni to Niemiec I Szwajcar. Pewnie maja prawników- doraźnie etc, ale najpierw wole sama wyjaśnić ten temat. Na miejscu w Polsce mam tylko siebie, w dodatku w nowej roli,  i nie do końca odnajduje się jeszcze w umowach, aneksach, porozumieniach.
Sprawa przedstawia się następująco:

1. Pracuje w sprzedaży detalicznej. Do października zeszłego roku byłam zatrudniona na umowę na czas nieokreślony na stanowisku kierownika sklepu.

2. W październiku  zeszłego roku utrzymałam możliwość awansu na stanowisko koordynatora wielu sklepów, z powodu ciąży innej dziewczyny (Kamili). Otrzymałam "porozumienie zmieniające", które mówi kogo zastępuje, jak zmienia się moje wynagrodzenie i jakie zajmuje stanowisko.

3.Na moje miejsce kierownika w sklepie awans otrzymał zastępca- Iza. Dziewczyna dotychczas była zatrudniona na umowę o pracę  na dwa lata- w  październiku   zeszłego roku do tej umowy dostała "porozumienie zmieniające" dotyczące zmiany wynagrodzenia (otrzymaniu dodatku funkcyjnego z racji przyszłej funkcji kierownika) i p.o kierownika sklepu (pełniącej obowiązki).
W styczniu tego roku kończyła się jej 2 letnia umowa, została ona przedłożona na kolejne 2 lata na warunkach jakie były uwzględnione w porozumieniu zmieniającym, nic się nie zmieniło. 
Zostało stanowisko p.o. Kierownika i dodatek funkcyjny " na czas pełnienia obowiązków za realnie przepracowane dni"
Na miejsce Izy został zatrudniony nowy zastępca, który otrzymał normalna umowę o prace na 2 lata na stanowisku zastępcy bez żadnych p.o i etc.

W związku z powyższym mam kilka pytań, gdzie może rozwiejesz moje wątpliwości.

a) Czy w związku z tym, ze ja otrzymałam porozumienie zmieniające na czas nieobecności konkretnej osoby ( Kamili)  i ta osoba wróci to przed straceniem pracy z dnia na dzień chroni mnie umowa na czas nieokreślony?Czy to już nie ma znaczna?

cool.png Skoro ja zastępuje Kamilę a zastępca- Iza otrzymał awans na kierownika sklepu to czy ta dziewczyna ma dobrze skonstruowaną umowę? 
Chodzi mi o to,że pełni obowiązki kierownika  a nie jest kierownikiem do czasu np. powrotu Kamili. Oraz o dodatek funkcyjny za realnie przepracowane dni- czy ten zapis jest prawidłowy?Czy to nie jest dyskryminacja, bo przecież ona wykonuje te same zadania co inni kierownicy..

c)Jeśli jedna osoba idzie na macierzyński i kolejne dostają awans po sobie uzupełniając stanowiska, to ile osób może dostać umowę na "pełniąca obowiązki'? czy nowy zastępca na miejsce Izy również powinien dostać p.o.?

Dostaje sygnały od Izy, ze jest to niesprawiedliwe traktowanie pracownika. Bo nowy zastępca dostaje normalna umowę a ona, jako pracownik z większym stażem ma p.o, I skoro ona ma p.o to znaczy ze czeka na mnie miejsce, a nowy zastępca ma normalna umowę. 
I na wypadek mojego powrotu do poprzedniego stanowiska na nia miejsce nie czeka- bo zastępca dostał 2 letnia umowę o prace.
 Czy może to być potraktowane jako wystąpienie przeciw prawom pracownika przez PIP?

Przecież to ja zdecydowałam się na zastępowanie Kamili. Rozumiem, ze firma może chciała tym sposobem zabezpieczyć  mi miejsce, w razie jej powrotu z macierzyńskiego..

Nie rozumiem tego całego procederu w przypadku j.w. 
Czy jest to prawidlowe dzialanie??

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zastępstwo, aneks, dodatek funkcyjny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych