Skocz do zawartości

Zdjęcie

wypowiedzenie a upadłość i wypłata za urlop

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 15:10

proszę o pomoc,jestem na wypowiedzeniu 3 miesięcznym od  1 czerwca które obowiązuje mnie do końca sierpnia,obecnie mam opiekę na dziecko dowiedziałam się że firma w której jestem zatrudniona zamyka się z dniem 1 lipca,w związku z tym chciałabym się dowiedzieć czy mój pracodawca ma obowiązek poinformowania mnie o tym i czy z tym dniem 1 lipca powinien dać mi świadectwo pracy i ekwiwalent za urlop(mam zaległego urlopu około 50 dni).?

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8823 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 19:46

nie może zamknąć firmy, gdy "na stanie" są pracownicy

#3 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 09:19

Ale on ogłasza upadłość czy likwidację nie wiem dokładnie,i chodzi mi o to czy musi mnie powiadomić i co ze świadectwem pracy

#4 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8823 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 11:03

masz wypowiedzenie 3 m-czne;

jesli nie wykorzystasz urlopu wypoczynkowego, pracodawca wypłaca w ostatnim dniu pracy ekwiwalent za niewykorzystany urlop

#5 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 11:07

masz wypowiedzenie 3 m-czne;

jesli nie wykorzystasz urlopu wypoczynkowego, pracodawca wypłaca w ostatnim dniu pracy ekwiwalent za niewykorzystany urlop

rozumiem ale jeżeli z dniem 1 lipca on kończy działalność to czy wystawi mi świadectwo pracy z tym dniem?

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8823 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 12:41

nie może w zw. z likwidacją po prostu zamknąć firmy i wystawić 30.06 świadectwo;

masz ustawowy okres wypowiedzenia, nie został skrócony (za co należałoby wypłacić odszkodowanie), więc jesteś pracownikiem do 31.08

#7 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 13:42

nie może w zw. z likwidacją po prostu zamknąć firmy i wystawić 30.06 świadectwo;
masz ustawowy okres wypowiedzenia, nie został skrócony (za co należałoby wypłacić odszkodowanie), więc jesteś pracownikiem do 31.08

#8 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 13:45

Ok,dziękuję za pomoc a dalszą opiekę gdzie mam oddawać skoro firma jest już zamknięta i nikt nie odbierze listu czy mogę sama zanosić do ZUS opiekę na dziecko?

#9 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 13:13

Ok,dziękuję za pomoc a dalszą opiekę gdzie mam oddawać skoro firma jest już zamknięta i nikt nie odbierze listu czy mogę sama zanosić do ZUS opiekę na dziecko?

i czy jeżeli firma ogłasza upadłość to czy ja dalej mogę mieć opiekę na dziecko czy zus mi to uwzględni?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych