Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką firmę założyć? – najlepsze pomysły na własny biznes

wróć do serwisu Moja Firma 218 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 20 listopad 2016 - 19:19

franczyza jest właśnie najbezpieczniejszą opcją, co sądzisz? trochę o tym ostatnio czytam i coraz bardziej się w tym utwierdzam, tylko zastanawia mnie czy taka współpraca nie jest za bardzo wiążąca, chociaż ma wiele plusów

Masz rację. Bezpieczeństwo zapewnia przede wszystkim to, że wchodzimy w już sprawdzony model biznesowy co jest jednak ogromną zaletą. Do tego mamy wsparcie logistyczne i jak się domyślam także prawne. A co do wiązania się umowami to wydaje mi się, że rozpoczynając taki biznes chcemy go prowadzić latami, więc umowa jest jedynie zabezpieczeniem obustronnym

i właśnie tu tworzy się pytanie czy ludzie czują, że jest przesycony, gdy mają już blisko domu po prostu inne markety czy właśnie chcą, żeby w ich okolicy pojawił się nowy, innej, fajnej marki

Sądzę, że sklep który jest w stanie zaoferować mięso wytwarzane na miejscu i chleb wypiekany na bieżąco będzie pożądanym obiektem na mapie miasta. Jeżeli dołożymy do tego atrakcyjne ceny to wydaje mi się, że rynek wchłonie taki market 

no ja też puki co szukam pomysłu, jestem jeszcze młody i nie stać mnie do końca na tego typu współpracę, a kredyt też uważam, ze nie wchodzi w grę, ale warto przygotować jakiś researching i dowiedzieć się co w przyszłości będzie opłacalne. A rynek franczyzy raczej sie w Polsce rozwija

Jest już dość sporo przedsiębiorstw działających na zasadach franczyzy, ale wydaje się, że popyt będzie zawsze np. na produktu spożywcze czy budowlane i trzeba jedynie odważyć się i skorzystać z dobrego modelu franczyzowego

#62 Guest_zlotoglowy

Guest_zlotoglowy
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 13:43

Masz rację. Bezpieczeństwo zapewnia przede wszystkim to, że wchodzimy w już sprawdzony model biznesowy co jest jednak ogromną zaletą. Do tego mamy wsparcie logistyczne i jak się domyślam także prawne. A co do wiązania się umowami to wydaje mi się, że rozpoczynając taki biznes chcemy go prowadzić latami, więc umowa jest jedynie zabezpieczeniem obustronnym

Otwierając jakikolwiek biznes często korzysta się także z dotacji unijnych gdzie tak samo jesteśmy zobowiązani przez różnego rodzaju umowy. Także to nic dziwnego a wręcz tak jak mówisz jest to zabezpieczenie obustronne.

Sądzę, że sklep który jest w stanie zaoferować mięso wytwarzane na miejscu i chleb wypiekany na bieżąco będzie pożądanym obiektem na mapie miasta. Jeżeli dołożymy do tego atrakcyjne ceny to wydaje mi się, że rynek wchłonie taki market 

Jestem tego samego zdania. Prawda jest taka, że takie markety niszczą małe sklepiki ale te małe sklepiki nie mają racji bytu w obecnych czasach gdy trzeba być innowacyjnym i wychodzić na przeciw oczekiwaniom klienta. 

Jest już dość sporo przedsiębiorstw działających na zasadach franczyzy, ale wydaje się, że popyt będzie zawsze np. na produktu spożywcze czy budowlane i trzeba jedynie odważyć się i skorzystać z dobrego modelu franczyzowego

Jest sporo i z roku na rok przybywa ich coraz więcej. Z resztą coroczne targi franczyzowe odbywające się u nas są drugimi targami tego typu pod względem wielkości w europie co chyba pokazuje jak wielkie jest zainteresowanie tym modelem biznesowym w naszym Państwie.

#63 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 657 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 00:13

Każdy pomysł jest dobry, jeśli da się go zrealizować. Rozpoczynając firmę warto korzystać z darmowych narzędzi, bo dzięki temu można naprawdę wiele zaoszczędzić. Tutaj http://poradnikprzed....pl/kalkulatory są praktyczne kalkulatory, które często się przydają.

#64 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 09 grudzień 2016 - 23:39

no raczej nikt o zdrowych zmysłach nie chce zakładać takiego biznesu na chwilę, bo jeżeli wkłada w niego duże pieniądze to liczy sie też z tym, że musi minąć trochę czasu, żeby się zwróciły z zyskiem :)

z pewnością, ludzie są już bardzo przyzwyczajeni, że wszystko mogą kupić w jednym miejscu, a są takie markety, które mają dużo produktów ale tzw. swojej marki bez alternatywy w postaci znanych produktów. To nie jest najlepszy pomysł, najważniejszy w tej sprawie jest jakiś balans, trochę tego, trochę tego i każdy klient jest wtedy zadowolony i chętnie wraca

no właśnie nie ma problemu z popytem tylko raczej z brakiem zaufania do takiego modelu, na szczęście pisze i mówi się już o tym coraz więcej ;)

#65 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2016 - 19:55

no raczej nikt o zdrowych zmysłach nie chce zakładać takiego biznesu na chwilę, bo jeżeli wkłada w niego duże pieniądze to liczy sie też z tym, że musi minąć trochę czasu, żeby się zwróciły z zyskiem smile.png

Różni są ludzie. Uznają, że wiedzą wszystko i biorą się za biznes, a potem wychodzi, że częste kontrole mogą im przeszkadzać albo polityka firmy i rezygnując psując dobra opinię firmy przy okazji, mimo ze  sami są sobie winni

z pewnością, ludzie są już bardzo przyzwyczajeni, że wszystko mogą kupić w jednym miejscu, a są takie markety, które mają dużo produktów ale tzw. swojej marki bez alternatywy w postaci znanych produktów. To nie jest najlepszy pomysł, najważniejszy w tej sprawie jest jakiś balans, trochę tego, trochę tego i każdy klient jest wtedy zadowolony i chętnie wraca

Masz rację, ważne jest zbalansowanie cen i dostępności produktów. Ja bardzo lubie chodzić do Intermarche, bo tam mam swoje produkty z wyższej półki cenowej, które sa tylko tam (jak chodzi o moje miasto przynajmniej), ale jednocześnie wiem, że dostanę też jakiś tani ketchup, którego nie używam jakoś często, ale chce żeby był w domu. Połączenie asortymentu dla kazdej grupy nabywców to klucz do sukcesu 

no właśnie nie ma problemu z popytem tylko raczej z brakiem zaufania do takiego modelu, na szczęście pisze i mówi się już o tym coraz więcej wink.png

Ludzie zawsze boją się tego co nieznane, ale uważam, że w biznesie nie można się bać. Trzeba opierać się na faktach, liczba i statystykach, a do tego mieć trochę własnego wyczucia i intuicji. To na pewno zapewni nam sukces

#66 Guest_zlotoglowy

Guest_zlotoglowy
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2016 - 14:43

Różni są ludzie. Uznają, że wiedzą wszystko i biorą się za biznes, a potem wychodzi, że częste kontrole mogą im przeszkadzać albo polityka firmy i rezygnując psując dobra opinię firmy przy okazji, mimo ze  sami są sobie winni

Niestety ale wciąż jest sporo franczyzodawców, którzy nie mówia wprost wszystkiego. Dlatego warto wybrać kogoś sprawdzonego

Masz rację, ważne jest zbalansowanie cen i dostępności produktów. Ja bardzo lubie chodzić do Intermarche, bo tam mam swoje produkty z wyższej półki cenowej, które sa tylko tam (jak chodzi o moje miasto przynajmniej), ale jednocześnie wiem, że dostanę też jakiś tani ketchup, którego nie używam jakoś często, ale chce żeby był w domu. Połączenie asortymentu dla kazdej grupy nabywców to klucz do sukcesu 

Intermarche ma w swojej ofercie towary z wyższej półki? Na przykład co? Nawet nie wiedziałem o tym.

Ludzie zawsze boją się tego co nieznane, ale uważam, że w biznesie nie można się bać. Trzeba opierać się na faktach, liczba i statystykach, a do tego mieć trochę własnego wyczucia i intuicji. To na pewno zapewni nam sukces

Niestety ale biznes to zawsze większe lub mniejsze ryzyko i tak jak mówisz - nie można się tego bać. To trzeba lubić smile.png

#67 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1032 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 10:13

Wątpię, żeby ktoś chciał się swoim pomysłem podzielić ;) ja myślę o biznesie w branży gastronomicznej.

Always look on the bright side of life!

#68 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 18:22

To też prawda, niektórzy mają chyba we krwi coś takiego, że ciągle otwierają i zamykają swoje interesy. Nie wiem jak to robią, ale zawsze skądś biorą kasę na następny, to ciekawe. Ale na pewno takie osoby nie są wiarygodne

otóż to, a dodatkowo w Inter dostaniesz i bułki i świeże ciasta, dodatkowo dobrej jakości wędliny i sery. Można powiedzieć, że w innych sklepach też już to jest, ale ja mam jakoś do nich sentyment. To był pierwszy tak dobrze wyposażony sklep u mnie w mieście i zawsze chodziłam do niego z mama, to też ma znaczenie przy wyborach w dorosłym życiu

nie ma co ukrywać, że w biznesie jest najczęściej tak, że im więcej ryzykujesz, tym masz większe zyski - chociaż akurat w przypadku franczyzy można bezpiecznie wypośrodkować ryzyko, które może być niebezpieczne i szansę zysku

#69 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 18:27

Intermarche ma w swojej ofercie towary z wyższej półki? Na przykład co? Nawet nie wiedziałem o tym.

Powiedzmy, że jest to pojęcie bardzo subiektywne więc nie będę rzucał tutaj konkretnych przykładów, ale sam fakt, że posiadają marki takie jak Paturages czy Chabrior, których nie spotkałem w innych sklepach, a  co więcej są one objęte ich certyfikatem może świadczyć za tym, że dużą wagę przykłada się do tego, aby klienci dostawali najlepsze produkty w odpowiednich dla każdego cenach smile.png

To też prawda, niektórzy mają chyba we krwi coś takiego, że ciągle otwierają i zamykają swoje interesy. Nie wiem jak to robią, ale zawsze skądś biorą kasę na następny, to ciekawe. Ale na pewno takie osoby nie są wiarygodne

W przypadku franczyzy to tak ciężko by było, bo jednak chyba wiąże nas iluś letnia umowa nie?

nie ma co ukrywać, że w biznesie jest najczęściej tak, że im więcej ryzykujesz, tym masz większe zyski - chociaż akurat w przypadku franczyzy można bezpiecznie wypośrodkować ryzyko, które może być niebezpieczne i szansę zysku

Jak dla mnie ryzyko przy modelu franczyzowym w sumie jest pojęciem schodzącym na dalszy plan. Mając tak wiele aspektów ułatwionych, a co więcej możliwości pozyskania wiedzy ryzyko bankructwa przestaje nas interesować. Przynajmniej takie jest moje zdanie

#70 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:34

Powiedzmy, że jest to pojęcie bardzo subiektywne więc nie będę rzucał tutaj konkretnych przykładów, ale sam fakt, że posiadają marki takie jak Paturages czy Chabrior, których nie spotkałem w innych sklepach, a  co więcej są one objęte ich certyfikatem może świadczyć za tym, że dużą wagę przykłada się do tego, aby klienci dostawali najlepsze produkty w odpowiednich dla każdego cenach smile.png

no własnie a propos Paturages można powiedzieć, że to są bardzo dobre produkty, uwielbiam jedyny w swoim rodzaju gesty nektar brzoskwiniowy ich produkcji. Ale Inter oprócz tego bardzo często miewa produkty, które są trudno dostępne typu napój kokosowy OSHEE czy swojego czasu Pringlesy, kiedy jeszcze nie było można kupić ich nigdzie

W przypadku franczyzy to tak ciężko by było, bo jednak chyba wiąże nas iluś letnia umowa nie?

Tak też mi się wydaje, ale pewnie nie jest to reguła, są franczyzy o mniejszym wkładzie własnym, typu budki z lodami/jedzeniem smile.png

Jak dla mnie ryzyko przy modelu franczyzowym w sumie jest pojęciem schodzącym na dalszy plan. Mając tak wiele aspektów ułatwionych, a co więcej możliwości pozyskania wiedzy ryzyko bankructwa przestaje nas interesować. Przynajmniej takie jest moje zdanie

masz rację, jednak jest to jeden z ważnych elementów, które przekonują do podjęcia się takiego a nie innego źródła zarobku, obok oczywiście atrakcyjności cenowej inwestycji

#71 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 16:50

no własnie a propos Paturages można powiedzieć, że to są bardzo dobre produkty, uwielbiam jedyny w swoim rodzaju gesty nektar brzoskwiniowy ich produkcji. Ale Inter oprócz tego bardzo często miewa produkty, które są trudno dostępne typu napój kokosowy OSHEE czy swojego czasu Pringlesy, kiedy jeszcze nie było można kupić ich nigdzie

Pewnie ma to też związek z rozpiętością Grupy na inne państwa, przez co sieć dystrybucji i ilość dostawców jest duża, a to rodzi mozliwość pozyskiwania produktów, których akurat w naszym kraju dostawcy nie posiadają

Tak też mi się wydaje, ale pewnie nie jest to reguła, są franczyzy o mniejszym wkładzie własnym, typu budki z lodami/jedzeniem smile.png

No tak, faktycznie, mogą być i takie miejsca brane pod uwagę, ale myślałem, że skupiamy się bardziej na biznesie który będzie w stanie utrzymać Nas i Naszą rodzinę długimi latami smile.png

masz rację, jednak jest to jeden z ważnych elementów, które przekonują do podjęcia się takiego a nie innego źródła zarobku, obok oczywiście atrakcyjności cenowej inwestycji

Dobrze jest też móc trafić na takie miejsce, które już wcześniej funkcjonowało tylko zostać jego nowym właścicielem i przejąć franczyzę od kogoś, bo wtedy mamy już swoim stałych klientów i łatwiej nam uzyskać zyski

#72 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:02

ja mam własny salon urody i ciesze się,że jestem na swoim chociaż bywały trudne momenty ;) jeśli ktoś planuje iść też w tym kierunku to mogę podpowiedzieć, że grunt to dobry biznes plan i dostawca urządzeń i kosmetyków. Jeśli chodzi o to ostatnie to ja najczęściej używam kosmetyków z eldan cosmetics -są tańsze od tych mega drogi marek a skład mają praktycznie taki sami :)

#73 Guest_JanuszR

Guest_JanuszR
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2016 - 13:11

Pewnie ma to też związek z rozpiętością Grupy na inne państwa, przez co sieć dystrybucji i ilość dostawców jest duża, a to rodzi mozliwość pozyskiwania produktów, których akurat w naszym kraju dostawcy nie posiadają

Tak właśnie zdobywa się klientów. Niech chociażby wpadają do nas tylko po te parę rzeczy których nigdzie indziej nie są w stanie dostać to przy okazji kupią i resztę typowych zakupów. Na tym polega dobry i pomysłowy marketing 

No tak, faktycznie, mogą być i takie miejsca brane pod uwagę, ale myślałem, że skupiamy się bardziej na biznesie który będzie w stanie utrzymać Nas i Naszą rodzinę długimi latami smile.png

Nikt nie inwestuje dla zabawy, a jeśli tak robi to nigdy nie osiągnie sukcesu. Jeżeli ktoś jest w stanie utrzymać rodzinę z budki z hotdogami to też super, ważne żeby się realizować i być zadowolonym ze swojego biznesu. Osobiście jak mam inwestować to duże pieniądze żeby duże pieniądze zarabiać

Dobrze jest też móc trafić na takie miejsce, które już wcześniej funkcjonowało tylko zostać jego nowym właścicielem i przejąć franczyzę od kogoś, bo wtedy mamy już swoim stałych klientów i łatwiej nam uzyskać zyski

Stałych klientów lub sporo problemów do rozwiązania. Nie wiadomo tak naprawdę z jakich powodów poprzedni najemca zrezygnował. Może mu się znudziło, a może mu nie szło. Różnie bywa i trzeba dobrze się przyjrzeć opuszczanym lokalizacją

#74 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 641 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 01:28

Niezależnie od tego na jaką branże się zdecydujemy, to warto sobie zerknąć tutaj http://poradnikprzed...l/pobierz/umowy . Można tam bowiem pobrać różne umowy i inne dokumenty zupełnie za darmo.

#75 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 16:00

Warto pomyśleć o dobrym programie do fakturowania. Tutaj https://wfirma.pl/pr...o-faktur-online można się zapoznać z ciekawym i godnym uwagi rozwiązaniem. Atutem jest możliwość integracji z innymi narzędziami, dzięki czemu ułatwimy sobie prace.

#76 Guest_Sławomir1979

Guest_Sławomir1979
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2017 - 21:30

Pomysł to nadal tylko pomysł. Mi bardzo pomogła 1 książka, mimo, że przeczytałem chyba setki artykułów. Tytuł to Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę. Wersja papierowa się już chyba wyprzedała, widzę ebook jest na pieniadzenastartup.pl

#77 Guest_Jan-Praga-Polska

Guest_Jan-Praga-Polska
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 12:47

Ja wpadłem na pomysł zainwestowania w kręgielnie, tory bowlingowe. Jeśli ktoś z Was ma jakieś porady co istotnego trzeba wiedzieć o tym biznesie niech napisze. Czytam o firmach się tym zajmującymi np. na stronie www.bowlingcentrumpolska.pl jest o jednej z nich i zaczynam coraz bardziej rozumieć to. Gdzie są najlepsze informacje o tym biznesie?

#78 Sprawka

Sprawka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 13:51

Już gdzieś o tym wpsomniałam, ale tu tez chce napomnieć. Mam już jeden dobrze perswadujący biznes, ale już od dłuższego czasu przymierzam się do kolejnego – znacznie większego, a  mianowicie do hali magazynowej. Nasłuchałam się wiele superlatyw w tym kierunku i postanowiłam zaryzykować. Póki co, wszystko jest ok – więc chyba mam pojęcie co i jak : ) Jeśli ktoś chciałby pójść w moje ślady, szczerze polecam ta firmę do współpracy planbet.pl przejrzałam naprawdę wiele różnych ofert, bo nie chciałam zepsuć tego planu i musze się pochwalić, że lepiej trafić nie mogłam. Bardzo mi pomagają pod każdym względem.

#79 bartłomiej38

bartłomiej38

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:00

Ja wpadłem na pomysł zainwestowania w kręgielnie, tory bowlingowe. Jeśli ktoś z Was ma jakieś porady co istotnego trzeba wiedzieć o tym biznesie niech napisze. Czytam o firmach się tym zajmującymi np. na stronie www.bowlingcentrumpolska.pl jest o jednej z nich i zaczynam coraz bardziej rozumieć to. Gdzie są najlepsze informacje o tym biznesie?

Chodzi ci o  http://www.bowlingcentrumpolska.pl/? Znam tą firmę i jest myślę niezła. Na pewno są solidni, to im  przyznam. Pracowałem kilka lat i przy kręgielniach i torach bowlingowych, ale dla innej firmy.

#80 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:05

albo dodać do asortymentu coś z polskich, regionalnych produkcji i tym samym może to spotkać się z aprobatą głównych właścicieli i zostanie włączone do dostaw nawet poza granicami naszego kraju

jasne, ja nie biorę pod uwagę takiej franczyzy jako źródła stałego zarobku, ale przyznaję jedynie, że takie też istnieją ;) sam bym się w takie coś nie bawił

oo to fakt, skoro umowy są podpisywane na 10 lat a z różnych powodów nie zostaną przedłużone, to może zdarzyć się taka możliwość, bo po co zamykać dobrze prosperujący sklep?:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych