Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką firmę założyć? – najlepsze pomysły na własny biznes

wróć do serwisu Moja Firma 227 odpowiedzi w tym temacie

#41 janka256

janka256

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 12:17

Poczytaj sobie porady dotyczące tematyki biznesowej, na przykład tutaj http://cenabiznesu.pl/które powstają przez wykwalifikowanych specjalistów, dlatego też informacje te są sprawdzone i prawdziwe, myślę, że warto się z nimi zapoznać.

#42 Guest_Dominika79

Guest_Dominika79
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 15:03

Ja już kilka lat temu wpadłam na pomysł otworzenia swojego niepublicznego przedszkola. W tym roku realizuje swoje plany. Właśnie ekipa remontowa skończyła wnętrza, zamówiłam meble i szafki z www.refas.pl i myślę że w okolicach września już będzie otwarcie.

#43 Guest_JagooOoda

Guest_JagooOoda
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 13:59

Lepiej zaczynać od czegoś małego na przykład biznesów w sieci. Ja po przeczytaniu paru artykułów tutaj fotokasa.pl rozpoczęłam sprzedaż zdjęć poprzez jeden z polecanych tam serwisów, świetna sprawa.

#44 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 748 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 09:53

Uważam, że tutaj http://wojtex.net jest wiele ciekawych pomysłów na biznes. Po pierwsze marka ma ogromny potencjał, a po drugie franczyzobiorca może niskim kosztem uruchomić biznes pod znanym szyldem. Dzięki temu mamy od razu dobry start.

#45 Guest_Wiwerek

Guest_Wiwerek
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2016 - 09:27

Myjnie parowe się cieszą sporą popularnością. Ostatnio u nas widziałem że sprzątano taką myjką wykładziny w hotelu. Tak to wygląda właśnie: nf.pl/przedsiebiorca/myjnia-parowa-twoj-pomysl-na-biznes,,54962,213 z tej rozmowy z właścicielem mówił, że tej firmy myjnię mają.

#46 marines555

marines555

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 12:57

Każdy ma jakiś pomysł na biznes icon_smile.gif Widzę, że propozycje są od siłowni, przez IT, druk 3D, aż po budowlankę icon_smile.gif A ja polecam otworzyć lokal gastronomiczny. Jest to stosunkowo tani biznes i dzisiaj bardzo popularny ze względu na wzrost zainteresowania społeczeństwa o zdrowym żywieniu. Zajrzyj sobie tutaj: https://multigastro.pl/. Sklep oferuje pełne wyposażenie do lokali gastronomicznych, restauracji, kawiarni, hoteli itp. Popatrz sobie na ceny sprzętu, są naprawdę atrakcyjne a do tego wszystko co jest potrzebne możesz dostać na tej jednej stronie. Firma ma też własny serwis więc zawsze można być pewnym, że sprzet będzie w gotowości do działania.

#47 Guest_dinna

Guest_dinna
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2016 - 15:44

A może ubrania? Nietypowe rozmiary albo duże – to chyba nadal nie do końca wykorzystana nisza.  Mogę dać namiary na dobrą hurtownię przędzy  łódzki Rozmaryn-Tex.  Mają tam solidne włókna.

#48 Guest_Jeii

Guest_Jeii
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2016 - 16:02

Ja ostatnio słyszałem, że myjnie są bardzo dochodowe. Znajomy kupił myjnie parową mobliną, lekką maszynę i jezdzi do klientów myć auta. Klientów pomogli mu zgodbywać ci od których kupował myjnie, firma green steam. Rozwijają taką swoją sieć więc im się opłaca doradzać, pomagac znaleźć klientów. 

#49 KrystynaBar

KrystynaBar

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 06 październik 2016 - 17:25

Co myślicie o firmie związaną z ubojem i wstępną obróbką mięsa? Można teraz znaleźć na tyle nowoczesne maszyny i linie produkcyjne dzięki którym te procesy dzieją się same jak np. http://renox.eu.com/...eszak-kolejkowy to Mieliście kiedyś taki pomysł czy to według Was "brudna robota" ?

#50 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2016 - 13:16

Zobaczcie sobie takie maszyny pakujące, które mogą się przydać w biznesie produkcyjnym. Sprawdźcie, ich oferta jest naprawdę dobra, więc możecie sobie ją przejrzeć. 

#51 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2016 - 13:07

Szukam Partnerów.Mam propozycje zalozenie wlasnej firmy, niskie koszta na start ,można starać się o dotację . Kontakt maciash@o2.pl

#52 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 19:13

myślicie, że jeżeli mam duży wkład własny to warto zainwestować w sklep wielkopowierzchniowy w małej miejscowości?

#53 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 18:28

myślicie, że jeżeli mam duży wkład własny to warto zainwestować w sklep wielkopowierzchniowy w małej miejscowości?

Zależy w jak małej i czy chcesz działać wgl samodzielnie czy jakaś spółka? Może franczyza? Myślałeś o tym?

#54 Guest_zlotoglowy

Guest_zlotoglowy
  • Goście

Napisano 10 listopad 2016 - 15:41

Jak najbardziej. Zwłaszcza przy obecnym założeniu, że markety wielkopowierzchniowe mają być blisko ludzi. Oczywiście o ile rynek nie jest przesycony

Zależy w jak małej i czy chcesz działać wgl samodzielnie czy jakaś spółka? Może franczyza? Myślałeś o tym?

Franczyza to chyba najlepsza opcja jeśli chodzi o sklepy wielkopowierzchniowe. Obie strony na tym korzystają, do tego dochodzą szkolenia i zarządzanie rozpoznawalną marką - jak dla mnie franczyza to super opcja. Sam myślę, czy się takim czymś nie zająć ale chyba jeszcze nie mam na tyle odłożone a nie jestem kimś kto jest zainteresowany jakimikolwiek kredytami.

#55 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 12 listopad 2016 - 15:38

Jak najbardziej. Zwłaszcza przy obecnym założeniu, że markety wielkopowierzchniowe mają być blisko ludzi. Oczywiście o ile rynek nie jest przesycony

Tylko nie wiem jak to jest z tym umiejscowieniem marketu i z tym kto to wybiera. Nie jest tak, że większa część decyzji leży jednak po stronie franczyzodawcy?

Franczyza to chyba najlepsza opcja jeśli chodzi o sklepy wielkopowierzchniowe. Obie strony na tym korzystają, do tego dochodzą szkolenia i zarządzanie rozpoznawalną marką - jak dla mnie franczyza to super opcja. Sam myślę, czy się takim czymś nie zająć ale chyba jeszcze nie mam na tyle odłożone a nie jestem kimś kto jest zainteresowany jakimikolwiek kredytami.

Wiesz mniej więcej jaki wkład jest potrzebny żeby na spokojnie rozpocząć taką działalność?

#56 Guest_zlotoglowy

Guest_zlotoglowy
  • Goście

Napisano 13 listopad 2016 - 23:11

Tylko nie wiem jak to jest z tym umiejscowieniem marketu i z tym kto to wybiera. Nie jest tak, że większa część decyzji leży jednak po stronie franczyzodawcy?

Zależy pewnie od modelu ale raczej tak. Pamiętajmy, że franczyzodawcy robią badania rynkowe poszczególnych miejsc i nie ma tu mowy o przypadku.

Wiesz mniej więcej jaki wkład jest potrzebny żeby na spokojnie rozpocząć taką działalność?

W przypadku sklepów wielkopowierzchniowych to wiem, że np intermarche to koszt około 400 tys czyli 20% inwestycji.

#57 carlosss

carlosss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 23:18

jak patrzę na takie kwoty to tym bardziej obstaje przy sklepach internetowych. kupujesz oprogramowanie, wszystko zarządzasz z poziomu jednej aplikacji, kilka zdjęć, ogarnięcie wysyłek. koszt wcale nie duży, tyle że trzeba po prostu się zatowarować i od czasu jakąś reklamę puścić...

#58 Guest_obala

Guest_obala
  • Goście

Napisano 19 listopad 2016 - 15:05

napisałeś jakby to było hop siup, a to mnóstwo kasy, mnóstwo czasu i zaangażowania ;) u mnie początki były ciężkie bo zacząłem od sklepu a później od czytania o tym, oby takich debili jak ja było co raz mniej, bo jak się samemu pod górkę coś układa sobie to tylko tak się nazwać można...

#59 Guest_amol

Guest_amol
  • Goście

Napisano 19 listopad 2016 - 15:54

No tak ale to faktycznie tylko i wyłącznie Twoja zasługa. Teraz co raz więcej takich firm jak esprzedaż, poza oprogramowaniem mają na stronie dużo informacji praktycznych o zakładaniu i prowadzeniu firmy w necie, więc nawet jak się ktoś tak załatwi jak Ty, to już jest łatwiej. A poza tym, dużo taniej jest niż było, nie szkoda próbować, samo sellingo w esprzedaży ma też i darmowe wersje, więc wszystko można sprawdzić zanim obroty wzrosną.

#60 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 00:08

franczyza jest właśnie najbezpieczniejszą opcją, co sądzisz? trochę o tym ostatnio czytam i coraz bardziej się w tym utwierdzam, tylko zastanawia mnie czy taka współpraca nie jest za bardzo wiążąca, chociaż ma wiele plusów

i właśnie tu tworzy się pytanie czy ludzie czują, że jest przesycony, gdy mają już blisko domu po prostu inne markety czy właśnie chcą, żeby w ich okolicy pojawił się nowy, innej, fajnej marki

no ja też puki co szukam pomysłu, jestem jeszcze młody i nie stać mnie do końca na tego typu współpracę, a kredyt też uważam, ze nie wchodzi w grę, ale warto przygotować jakiś researching i dowiedzieć się co w przyszłości będzie opłacalne. A rynek franczyzy raczej sie w Polsce rozwija

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy