Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką firmę założyć? – najlepsze pomysły na własny biznes

wróć do serwisu Moja Firma 135 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102224 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 10:24

Chcąc ruszyć z własnym biznesem należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaką firmę założyć. Na obecnym trudnym rynku pracy wybór odpowiedniego rodzaju biznesu ma decydujące znaczenie. Przedstawiamy popularne pomysły na własny biznes.

Powrót do artykułu: Jaką firmę założyć? – najlepsze pomysły na własny biznes

#2 Guest_jaa

Guest_jaa
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2015 - 10:24

co do hotelu to fajne informacje na temat jego założenia można przeczytać tutaj cenabiznesu.pl/-jak-zalozyc-hotel-pensjonat

#3 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2015 - 21:09

Jest kilka branż, które obecnie szybko się rozwijają np. rynek przechowywania danych w chmurze lub druk 3d, który jest wykorzystywany, choćby w medycynie igo3d.com.pl/pl/blog/109-druk-3d-w-medycynie Tylko takie biznesu wymagają dosyć dużych nakładów, dlatego wiele osób wybiera te usługi, które nie wymagają wielkich nakładów np. zakład fryzjerski.

#4 Guest_ytjyjytjty

Guest_ytjyjytjty
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2015 - 08:10

Aby załozyc firme trzeba znac kilka podstawowych rzeczy  Trzeba mieć biznes plan, wiedzieć co i jak  Najlepiej trochę poczytać o takich rzeczach , a później działać. Ja miałem tak z firma hafciarska, chciałem ja otworzyć i otworzyłem, wzialem kredyt na maszyny (kupiłem tu www.tajima.pl ) i działam  powoli się rozkreca.

#5 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 09:44

ja się przymierzam do otworzenia restauracji, znalazłam już lokalizację, teraz jestem na etapie wyboru wyposażenia: garnki gastronomiczne, meble gastronomiczne, piec konwekcyjny itp i chyba najatrakcyjniejszą ofertę znalazłam tu www.gastromarathon.pl mam nadzieję, że interes pójdzie dobrze

#6 Guest_bunia

Guest_bunia
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2015 - 13:29

po założeniu już firmy warto mieć pomysł na promocję, moja koleżanka rozpromowała swój salon sukien ślubnych na targach, zainwestowała w super stoisko wystawiennicze zaprojektowane przez www.art-co.com.pl i przyciągnęła uwagę obecnych tam osób

#7 Guest_ArturBukowskiRusekWalbrzych

Guest_ArturBukowskiRusekWalbrzych
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 13:18

Do wszystkich pojebow piszacych tu komentarze. Wasze pseudo reklamy sa bardzo slabe i wlasnie dlatego nie zakupilbym niczego z podanych przez was w ten dyskretny sposob stron!!!! Zenada!!!!!

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 12:53

Można pomyśleć o biznesie, którego grupą docelową są seniorzy. W końcu społeczeństwo się starzeje i jak coś teraz dobrze wypali to z czasem potencjalnych klientów będzie tylko więcej.

#9 Guest_123

Guest_123
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 13:09

W duzych miastach sprawdzają się ponoć finansowo budki z jedzeniem, w tym też te jeżdżące z preclami.

#10 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 13:26

W dzisiejszych czasach trudno sobie poradzić bez minimalnej chociażby reklamy w internecie. Dlatego warto zainteresować się też tym tematem, a jeśli nie mamy na to czasu i chcemy się skupić na tworzeniem własnego biznesu, najlepiej zwrócić się do kogoś, kto "obsłuży" nas kompleksowo. Ja ze swojego doświadczenia z czystym sumieniem mógłbym polecić np. tego gościa federowicz.net.

#11 Guest_zsdd

Guest_zsdd
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 13:31

plus.google.com/+KplmPlAdwokaci/posts Po tej lekturze jestem zwolennikiem Spółki z o.o., dzisiaj sam zus jest dużo droższy niż pełna księgowość.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 listopad 2015 - 15:34

Prywatny byznes polecam założyć wszystkim pseudo  urzędniczynom pracującym w   różniastych państwowych doj urzędach, takich jak ZUS,URZĄD MARSZAŁKOWSKI, URZĄD SKARBOWY, POLICJA SKARBOWA, WSZELKIEGO RODZAJU STAROSTWA, PRACOWNICY RATUSZA w KAŻDYM MIEŚCIE NFZ, i wiele wiele innych instytucji państwowych które generują olbrzymie pieniądze z budrzetu biednego państwa, niech posmakują już jako szary obywatel chcący założyć własną działalność jakie to jest miłe żebrać o każdą akceptacje i żądać opłaty za kżdy druczek nie mówiąc o opłatach za zus jak jeszcze nie masz żadnego dochodu, polecam serdecznie posmakujcie odklejcie się od stołków i wtedy możemy pogadać jak równy z równym.angry.png

#13 Guest_sok z żuka

Guest_sok z żuka
  • Goście

Napisano 18 listopad 2015 - 12:16

zakład pogrzebowy ... w starzejącej się i wymierającej Europie klientów nigdy nie zabraknie ... tylko konkurencja dość agresywna - firmy pogrzebowe działaja jak mafie, często we współpracy ze szpitalami, policyjną drogówką, firmami ubezpieczeniowymi i ze wszystkimi innymi, którzy mogą im "nagrać" klienta ...

#14 Guest_gość nie dzielny

Guest_gość nie dzielny
  • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 20:59

Czekam na wybuch na Słońcu i na brak elektryczności, to rozwiąże sporo problemów na świecie. Urzędnicy nie będą mieli drukarek i monitorów i netu.

#15 Guest_migacz

Guest_migacz
  • Goście

Napisano 22 listopad 2015 - 06:56

Żygać się chcę od czytania tych porad! Przez 25 lat prowadziłem działalność bez wsparcia UE , zatrudnialem ludzi, płaciłem podatki. Teraz odradzam każdemu. Nie ma szans na biznes w obliczu konkurencji zachodnich korporacji... K....nie ma. Mówcie lepiej jak firmę zamknąć. Kreďyty.należności.zobowiązania... nie ma jak urzędnikom i beneficjentom mopsów.gopsów

#16 Guest_migacz

Guest_migacz
  • Goście

Napisano 22 listopad 2015 - 09:40

Nie chodzi o jakieś pierdoły typu precle czy frytki na dworcu. Nie ma dla nas Polaków miejsca wśród dostawców do sieci... tam są miliardowe obroty i głównie zachodnie firmy założone jeszcze po wojnie prZez oficerów niemieckich (logistyka) metro ag. Kingfischer...

#17 Guest_migacz

Guest_migacz
  • Goście

Napisano 22 listopad 2015 - 15:16

Nie chodzi o jakieś pierdoły typu precle czy frytki na dworcu. Nie ma dla nas Polaków miejsca wśród dostawców do sieci... tam są miliardowe obroty i głównie zachodnie firmy założone jeszcze po wojnie prZez oficerów niemieckich (logistyka) metro ag. Kingfischer...

#18 Guest_lebero

Guest_lebero
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 10:19

Bez poważnej gotówki niemożliwe jest rozpoczęcie poważnego biznesu.

Precle i frytki prowadzone legalnie, to równia pochyła do zadłuzenia. Bo policzcie ile trzeba sprzedać precli miesięcznie, żeby zapłacić 1000 zł ZUS. Przy zysku 0 ,5 zł. na sztuce = 2000 precli.

Przy 20 dniach pracy - trzeba sprzedać 100 precli  dziennie i dopiero się pracuje na siebie.

I radzę wszystkim zacząć od takiego rachunku, aby nie popełnić ekonomicznego samobójstwa.

Pierwsze i podstawowe pytanie. Ile klientów dziennie potrzebuję, ażeby godnie żyć.

#19 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2015 - 14:26

Najważniejsze jest poźniejsze wparcie dla przedsiębiorców takie jakie oferuje Centrum Kreatywności w Warszawie. Przy Targowej 56 młodzi kreatywni znajdą tam doradzwto i przestrzenie kreatywnej współpracy.

#20 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2015 - 15:53

mogę tylko dodać pomysł który się już realizuje (niekoniecznie spożywczy) superbiznes.eu/hoverboard-deska-napedzana-elektrycznie-z-jednym-kolem/ zawsze można być konkurencyjnym

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych